روش های مهاجرت به هلند از طریق کار و لیست مشاغل مورد نیاز

بهترین راه گرفتن اقامت و مهاجرت به نیوزلند برای ایرانیان
آگوست 5, 2020
مهاجرت به سوئیس
بهترین راه دریافت اقامت سوئیس در سال جدید
آگوست 10, 2020

روش های مهاجرت به هلند از طریق کار و لیست مشاغل مورد نیاز

روش های متفاوت دریافت ویزای کار هلند

ویزای کار هلند، کشور گلها و آسیابهای برافراشته مقصد مهاجرت و کاریابی بسیاری از افرادی است که علاقمند به کار در یک کشور درجه یک اروپایی و بهره مندی از آرامش و امنیت هستند.
شرایط مناسب کار و برخورداری از مزایای شغلی در کشور هلند باعث شده است تا افراد زیادی برای دریافت ویزای کار هلند اقدام کنند. ساعات کاری در هلند برای یک کار تمام وقت حدود 7 تا 8 ساعت در روز و 36 تا 40 ساعت در هفته می باشد.
گاهی اوقات کارفرمایان برای جبران کار از روزهای تعطیل برای اضافه کاری استفاده می کنند.در هلند کار به صورت پاره وقت نیز وجود دارد که  بین 12 تا 36 ساعت در هفته تغییر می کند و بیشتر مورد توجه خانم های می باشد چون استرس کمتری دارد و می توانند زمان بیشتری را با خانواده بگذرانند .
البته پیشرفت شغلی در کار نیمه وقت کمتر و کندتر است و درآمد پایین تری دارد. برای دریافت  ویزای کار هلند باید 5 سال در این کشور کار کنید و به دولت مالیات بدهید.

انواع ویزای کار هلند

با ویزای کوتاه مدت نوع c شما می توانید برای مدت 3 ماه در هلند به جستجوی کار بپردازید و مدارک خود را برای کاریابی تحویل دهید. شما می توانید با مدارک پایین تر از کارشناسی نیز درخواست کار بدهید اما شانس دستیابی به کار با مدرک کارشناسی بیشتر می باشد.
مدارک شما توسط دولت هلند مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید پس از پر کردن فرم های تکمیلی مسیر دادن ویزای کار برای شما در سازمان IND  هلند آغاز می شود.آشنایی شما به زبان انگلیسی کمک بزرگی در  رسیدن به موفقیت شغلی شما در هلند خواهد بود.

ویزای کار در هلند از نوع کوتاه مدت

این نوع ویزا که به ویزای کوتاه مدت هلند معروف است خود به دو قسمت متفاوت  تقسیم می شود:

الف) ویزای نوع A
که به شما اجازه می دهد تا بخش A فرودگاه بین المللی هلند وارد شوید و برای خروج از آن  فرودگاه  برای یک دقیقه هم نیاز به یک ویزای کوتاه مدت دیگر دارید.
ب) ویزای نوع C
 این نوع ویزا به مدت 90 روز به شما اجازه اقامت و جستجوی کار در هلند را می دهد.

ویزای کار MVV

این ویزا بلند مدت است و به افرادی داده می شود که قصد پیوستن به خانواده خود در هلند را دارند. اشخاصی  که جزو اتحادیه اروپا هستند و یا شهروند استرالیا می باشند نیازی به این نوع ویزا ندارند. با این نوع ویزا نیز می توانید برای کاریابی در هلند اقدام کنید.

ویزای کار هلند یا ویزای بازگشت

این نوع ویزا برای زمانی است که شما قصد خارج شدن از هلند را دارید و ممکن است در زمان بازگشت تاریخ  انقضای اقامت شما رسیده باشد.که قبل از خروج درخواست این ویزا از طرف شما به اداره مهاجرت هلند داده می شود و با توجه به شرایط شما از 3 ماه تا یکسال اعتبار دارد.

ویزای کارVVA G

این نوع ویزا مخصوص مهاجران خارج از اتحادیه اروپا است و هنگامی که کارفرما مجوز کار این افراد را اعلام می کند این ویزای کار برای اقامت و کار در هلند به آنها داده می شود.این ویزا برای مدت 3 سال صادر می شود و شما برای 3 سال مجوز اقامت و کار در هلند را دارید.مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کار هلند

پاسپورت و کپی آن( باید بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد)
فرم درخواست ویزا
گردش مالی برای اثبات تمکن مالی شما
قرارداد شغلی از طرف کارفرمای شما
ویزای کار هلند با دعوت کارفرما


مشاغلی که در هلند در قبال آن ویزای کار هلند به شما داده می شود
اطلاع از مشاغل مورد نیاز در هلند به شما کمک می کند تا انتخاب بیشتری برای نوع کار و شغل خود در این کشور داشته باشید و بتوانید تصمیمات عاقلانه تری بگیرید، در اینجا لیستی از مهمترین مشاغلی که در هلند در ازای انجام آنها ویزای کار هلند دریافت می کنید توضیح داده شده است:
*مدیریت عمومی
*بهداشت پزشکی، اجتماعی و تناسب اندام
*بازاریابی و تبلیغات
*پشتیبانی اداری و دبیرخانه
*بانکداری، خدمات مالی و بیمه
*حمل و نقل و تدارکات
*طراحی و معماری
*اداره مالی و حسابرسی
*تحقیق و توسعه و تحقیقات علمی
*خرید و فروش
*هنرهای دستی
*اقامت پذیرایی و گردشگری
*منابع انسانی
*خدمات امنیتی و حفاظتی
*محیط زیست و دامپزشکی