ویزای تحصیلی دانشجویی F1 و ویزای F2 مربوط به همسران و فرزندان آن ها

هزینه تحصیل در کانادا
هزینه ی تحصیل  در کانادا و زندگی در کانادا چقدر است؟
سپتامبر 14, 2020
تحصیل در آلمان و ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان
شرایط تحصیل در آلمان و تمامی جزییاتی که باید در مورد تحصیل در آلمان بدانید
سپتامبر 16, 2020

ویزای تحصیلی دانشجویی F1 و ویزای F2 مربوط به همسران و فرزندان آن ها

ویزای تحصیلی دانشجویی F1 و ویزای F2 مربوط به همسران و فرزندان آن ها

ویزای f1 چیست؟

ویزای f1 یا ویزای ادامه تحصیلات تکمیلی در آمریکا یا ویزای دانشجویی  ، ویزایی غیر مهاجرتی است برای افرادی که قصد ادامه تحصیلات تکمیلی در بهترین دانشگاه های آمریکا را دارند و از متداول ترین ویزاهایی است که به دانجشویان داده می شود

در صورتی که یکی از زوجین ویزای f1 داشته باشد، دیگری می‌تواند نسبت به تهیه ویزای f2 اقدام کند.

همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال افرادی که دانشجو هستند و دارای ویزای  دانشجویی  F-1 می باشند  واجد شرایط دریافت ویزای F-2 هستند و تا زمانی که فرد محصل در وضعیت قانونی F1 باقی بماند ، می توانند  در آمریکا بمانند.

 

شرایط دریافت ویزای F1

دارای مدرک زبان تافل بین المللی و رسمی

ارائه مدارکی که وضعیت مالی مطلوبی دارید که به راحتی می‌توانید از عهده هزینه‌هایی مانند شهریه، اتاق، خوابگاه، بیمه و غیره برآیید

از دانشگاهی که مورد تائید دولت آمریکا باشد (دانشگاه‌های معتبر آمریکا)، پذیرش شده باشید.

تمام هدف شما از مهاجرت به آمریکا، تحصیل تمام وقت باشد. اگر دانشجوی مقطع کارشناسی هستید در هر ترم حداقل ۱۲ واحد و اگر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد به بالا هستید، در هر ترم باید حداقل ۸ واحد را پاس کنید

دانشگاه بعد از اینکه مدارک و اطلاعات شما را تائید کرد، باید نسبت به پر کردن فرم I-20 (فرمی که نشان می‌دهد شما از سوی دانشگاه پذیرش شده‌اید) اقدام کند و فرم را تحویل شما دهد. که ثابت کنید از دانشگاه پذیرش گرفته اید.

 

چگونه می توان برای ویزای  F-2 اقدام کرد ؟

همسر و فرزندان زیر 21 سال  شما می توانند برای برای پیوستن به شما در ایالات متحده درخواست  ویزای F2 را بدهند .

برای درخواست ویزای F-2 ، شما باید با دفتر دانشجویی بین المللی محل تحصیل خود تماس بگیرید و یک I-20 جدید برای وابستگان خود نیز درخواست کنید.

به احتمال زیاد از شما خواسته می شود اسنادی برای اثبات اینکه اعضای خانواده شما هستند ارائه کنید ، مانند گواهی ازدواج ، شناسنامه ، گواهی محضری و غیره .

همچنین باید مدارکی در مورد منابع مالی کافی برای تأمین هزینه زندگی خانواده خود در ایالات متحده نشان دهید. که ممکن است شامل صورت حساب های بانکی ، هزینه های پرداخت حق بیمه ، اسناد و مدارک پشتیبانی و پس انداز خانواده در کشو تان باشد .

پس از دریافت I-20 جدید ، روش درخواست F2 بسیار شبیه درخواست ویزای F-1 می شود. افراد وابسته شما نیاز به تعیین وقت ویزا در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده دارند و همه اسناد ذکر شده در بالا را به همراه اطلاعات اضافی برای حمایت از درخواست ویزای غیر مهاجرتی خود به مصاحبه ببرید

به طور کلی کودک زیر 14 سال نیازی به حضور در مصاحبه ویزای F2 ندارد ، مگر در شرایط خاص که ممکن است به یک افسر کنسولگری نیاز باشد.

آیا افراد وابسته به F-2ویزای  می توانند در ایالات متحده تحصیل کنند ؟

همسر در وضعیت F-2 نمی تواند  در یک دوره کامل تحصیلات تکمیلی  ثبت نام کند . با این حال ، همسر دارای ویزای  F-2  می تواند کلاسهایی را بگذراند که کوتاه مدت هستند و ماهیت آنها از نوع یاد گرفتن یک حرفه یا تفریحی است. این به معنای مدت زمان آموزشی کم با هدف سرگرمی یا علاقه ، مانند آشپزی یا تنیس است.

برای تحصیل در دوره تمام وقت در مقطع تحصیلات متوسطه ، همسر باید وضعیت F-2 خود را به F1 تغییر دهد و تا زمانی که درخواست تغییر وضعیت توسط USCIS تأیید نشود نمی تواند در مدرسه حضور داشته باشد.

فرزند دارای وضعیت F2 مجاز است به عنوان دانش آموز تمام وقت در مدارس دبستان ، راهنمایی یا دبیرستان تحصیل کند. به غیر از اینکه در کلاسهای تفریحی نیز می تواند شرکت کند  ، ولی نمی تواند در  دوره کامل تحصیل تکمیلی در کالج یا دانشگاه  ثبت نام کند.

کودکان برای حضور در دانشگاه باید درخواست وضعیت F1 یا M1 را بدهند .

پس از 21 سالگی ، فرزند برای ماندن در آمریکا وضعیت ویزای F2  را از دست می دهد و برای ماندن در ایالات متحده باید از روش های دیگری اقدام نماید.

آیا افراد دارای ویزای  F-2 می توانند در ایالات متحده کار کنند؟

افراد وابسته به F-2 تحت هیچ شرایطی نمی توانند در خارج از دانشگاه کار کنند و فقط می توانند در زمان تعطیلات و فقط در دانشگاه کار کنند. اگر همسر یا فرزند فرد که دارای ویزای  F-2 است وضعیت خود را به F1 تغییر دهد ، واجد شرایط برخی از مزایای شغلی می شود. افراد وابسته به F2 میتوانند موقعیت های کاری  داوطلبانه بدون مزد مثل کارآموزی را بعد از اتمام تحصیلات داشته باشند.

آیا وابستگان دارای ویزای F-2 می توانند به خارج از ایالات متحده سفر کنند؟

فرد وابسته به F-2 ممکن است با یک ویزای جدید یا منقضی نشده و فرم های I-20 که به درستی امضا شده باشد ، ایالات متحده را ترک کند و دوباره وارد آن شود. اگر سفر به کانادا یا مکزیک باشد و کمتر از 30 روز طول بکشد ، به لطف روند اعتبار سنجی خودکار ، ویزا لازم نیست. با این حال ، اگر مسافر در زمان حضور در کانادا یا مکزیک برای یک ویزای جدید درخواست کرده باشد ، و درخواست هنوز در انتظار است یا رد شده است ، او نمی تواند دوباره وارد ایالات متحده شود.

آیا افراد وابسته به F-2 می توانند در آمریکا بمانند در حالی که فردی که دارای F-1است سفر می کند؟

بله ، تا زمانی که فرد محصل اولیه F1 در وضعیت معتبر باقی بماند ، اگر برای مدت کوتاهی در ایالات متحده غایب باشد و قصد دارد با استفاده از همان شناسه SEVIS بازگردد.

آیا افراد دارای ویزای  F-2 می توانند قبل از فردی که دارای ویزای  F-1 است به ایالات متحده بیایند؟

نه. اگر اولین بار است که یک متقاضی با ویزای F-1 وارد ایالات متحده می شود ، افراد وابسته به F-2 حتما باید همراه با دانشجو F- 1 یا بعد از آن بیایند ، اما نه قبل از آن.

در صورت تغییر یا از دست دادن وضعیت دانشجوی  F1 چه اتفاقی می افتد؟

وضعیت F-2 همسر و فرزندان شما به وضعیت دانشجویی F-1 شما بستگی دارد. اگر وضعیت خود را از دست بدهید ، خانواده شما نیز وضعیت خود را از دست می دهند. اگر وضعیت خود را تغییر دهید ، به عنوان مثال از F1 به H-1B ، خانواده شما نیز باید وضعیت خود را تغییر دهند به خاطر داشته باشید که تغییر وضعیت به طور خودکار اتفاق نمی افتد. بنابراین باید مراقبت باشید تا همسر و فرزندانتان به طور تصادفی از وضعیت خارج نشوند.