دانشگاه های کانادا و جایگاه دانشگاه های برتر آن در رتبه های جهانی

تحصیل در کانادا
شرایط تحصیل در کانادا و ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های معتبر این کشور
سپتامبر 7, 2020
تحصیل در استرالیا و اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور
شرایط تحصیل در استرالیا و مزایای ادامه تحصیل در این کشور
سپتامبر 9, 2020

دانشگاه های کانادا و جایگاه دانشگاه های برتر آن در رتبه های جهانی

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا و مزیت تحصیل در آن

دانشگاه های کانادا و تحصیل در کانادا از محبوب ترین و معتبرترین دانشگاه ها در سرتاسر جهان است که دانشجویان و دانش آموزان علاقه ی زیادی برای رفتن به آن کشور از خود نشان می دهند. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد.


یکی از آن ها سیستم آموزشی بسیار با کیفیت این کشور می باشد. همچنین دانشگاه های کانادا نیز دارای رتبه ی بالایی در بین دانشگاهای جهان دارند.

از مزیت های مهم تحصیل در دانشگاه های کانادا می توان به وجود سیستم آموزشی در سطح بالا، اقتصاد پیشرفته، محیط چند فرهنگی، شرایط آسان برای اخذ اقامت و ... اشاره کرد.


تمام موارد بالا و دانشگاه های سطح بالا باعث استقبال دانشجویان خارجی و ایرانی از آن ها شده است.


طبق تحقیقات انجام شده 90 درصد از دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های کانادا و کشور کانادا مشغول به تحصیل هستند، از بودن در آنجا رضایت دارند و به دیگران نیز تحصیل در آن کشور را توصیه می کنند. سطح علمی دانشگاه های این کشور بسیار بالا می باشد.

برخی از مهم ترین دانشگاه های کانادا

در کانادا دانشگاه ها و کالج های بسیار زیادی وجود دارد که پذیرای دانشگاهیان خارجی می باشند. در بین تعداد بیشمار این دانشگاه ها، برخی از آن ها در رنکینگ سطح بالایی را به خود اختصاص داده اند که این امر برای بسیاری از دانشجویان بسیار مهم است.


برخی از مهم ترین دانشگاه های کانادا به صورت زیر می باشند:


*دانشگاه تورنتو که در کشور کانادا دارای رتبه اول و در رنکینگ جهانی دارای رتبه ی 29 می باشد. این دانشگاه دانشجویان بسیار زیادی را در خود جای داده است و توانسته است افراد مهمی را نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل کند.

*دانشگاه مک گیل در سطح داخلی کانادا دارای رتبه ی دوم و در رنکینگ جهانی رتبه ی 35 را به خودش اختصاص داده است. معدل دانشجویان این دانشگاه از همه ی دانشگاه های دیگر بالاتر است.  این دانشگاه تنها دانشگاه در کانادا است که نماینده ای در مجمع جهانی رهبران دانشگاهی دارد.

*دانشگاه بریتیش کلمبیا در رنکینگ جهانی دارای رتبه ی 51 می باشد. در بین دانشگاه های کانادا این دانشگاه یکی از رقابتی ترین دانشگاه ها به شمار می رود. حدود یک چهارم از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل داده اند.

*دانشگاه آلبرتا در بین دانشگاه های کانادا دارای سطح 4 و در جهان دارای رتبه ی 113 می باشد. این دانشگاه در سال 1908 تاسیس شد و از آن زمان به بعد توانست تاثیر زیادی در منطقه داشته باشد.

*دانشگاه مونترال دومین دانشگاه بزرگ کانادا می باشد. این دانشگاه در داخل کشور دارای سطح 5 و در رنکینگ جهانی دارای رتبه ی 137 می باشد. بسیاری از رهبران تجاری معروف کانادا و جهان از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

*دانشگاه های مک مستر ، واترلو، وسترن،کلگری و دانشگاه ملکه از دیگر دانشگاه های معروف و مشهور کانادا می باشند که به ترتیب دارای رنکینگ جهانی ، 140 ، 173 ، 211 ، 233 و 239 می باشند. این دانشگاه ها هر ساله بسیاری از دانشجویان بین المللی را در خود جای می دهند.