تحصیل در سوئیس
شرایط تحصیل در سوئیس
اکتبر 3, 2020
هزینه زندگی و تحصیل در سوئیس
هزینه زندگی و تحصیل در سوئیس این کشور کوچک و زیبای اروپایی
اکتبر 5, 2020

دانشگاه های سوئیس

دانشگاه های سوئیس

آشنایی با دانشگاه های سوئیس

کشور سوئیس دارای دانشگاه های بسیار زیاد و بزرگی در جهان می باشد. دانشگاه های سوئیس از نظر علمی در جایگاه بسیار بالایی در بین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. به همین سبب دانشجویان زیادی تمایل دارند که برای ادامه تحصیل به این دانشگاه ها بروند. برخی از این دانشگاه توانسته اند رتبه های بسیار بالایی در رنکینگ جهانی کسب کنند.

9 دانشگاه از دانشگاه های کشور سوئیس توانسته اند رتبه های بالاتر از 550 را در رنکینگ جهانی به دست آورند. دانشجویان بین المللی علاقه زیادی برای رفتن به این دانشگاه ها از خود نشان می دهند. علاوه بر دانشگاه های سطح بالا، زیبایی چشمگیر این کشور نیز دلیل دیگری برای این استقبال می باشد.

معرفی بهترین دانشگاه های سوئیس

سوئیس از بهترین کشور ها برای ادامه تحصیل دانشجویان می باشد زیرا این کشور شامل بهترین دانشگاه های جهان می باشد. برخی از مشهورترین و معروف ترین دانشگاه های سوئیس به صورت زیر می باشد.

دانشگاه فدرال زوریخ: این دانشگاه یکی از معروف ترین دانشگاه های سوئیس می باشد که در جهان شناخته شده است. این دانشگاه در رنکینگ جهانی توانسته رتبه ی 10 را به خود اختصاص دهد و دانشجویان زیادی را به خود جذب کند. رشته های فنی و مهندسی این دانشگاه سطح علمی بسیار بالایی دارند به همین سبب دانشجویان فنی و مهندسی علاقه ی زیادی برای رفتن به این دانشگاه دارند. در این دانشگاه تدریس در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی انجام می شود اما در مقطع کارشناسی ارشد تدریس به زبان انگلیسی است.

دانشگاه زوریخ: این دانشگاه بزرگ ترین دانشگاه شهر زوریخ می باشد که تنوع رشته ای بسیار بالایی دارد. 7 دانشکده در این دانشگاه وجود دارد که رشته های مختلفی در آن ها تدریس می شود. رشته هایی مانند اقتصاد، الهیات، حقوق، ریاضیات و ... از مهم ترین این رشته ها می باشند. رتبه ی 73 جهانی متعلق به این دانشگاه می باشد.

دانشگاه فدرال لوزان: یکی دیگر از دانشگاه های سوئیس که در جهان رتبه ی 12 را کسب کرده است، دانشگاه لوزان می باشد. این دانشگاه در شهر لوزان ساخته شده است. نکته ی مهم در مورد این دانشگاه این است که تدریس در آن بیشتر به زبان فرانسوی انجام می شود. این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه های سوئیس معروفیت خاصی در بین مردم جهان دارند.

دانشگاه ژنو: رتبه ی 98 در رنکینگ جهانی مربوط به این دانشگاه در کشور زیبای سوئیس می باشد . این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های سوئیس می باشد که بسیار بزرگ نیز می باشد. دانشگاه ژنو دارای 9 دانشکده می باشد.

دانشگاه بازل: یکی از قدیمی ترین دانشگاه های سوئیس، دانشگاه بازل می باشد که در سال 1460 تاسیس شده است. یکی از جذابیت های این دانشگاه کتابخانه های آن می باشد. این کتابخانه ها بسیار معتبر و جامع هستند. این دانشگاه دارای 7 دانشکده می باشد و رشته های زیادی در آن تدریس می شود. شهر بازل در کنار رودخانه ی راین قرار داد که زیبایی این شهر و دانشگاه را دو برابر کرده است.