فرم I-20
مارس 5, 2020
صدور فرمان تعلیق مهاجرت به آمریکا به مدت 60 روز
آوریل 25, 2020

اخذ پذیرش از دانشگاههای امریکا

Image result for university sign

مهاجرت تحصیلی ​آمریکا

اولین مرحله اقدام برای تحصیل در امریکا اخذ پذیرش تحصیلی است که نیازمند نمره زبان کافی در مجموعه آزمون های بین المللی زبان مانند امتحان تافل یا آیلتس است.

اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا برای دو ترم تحصیلی سپتامبر و ژانویه قابل دریافت است و گاها برخی از دانشگاه­ها دارای سه ترم تحصیل در سال می­باشند که در این صورت پذیرش برای ترم تابستان در ماه ​آپریل یا جون نیز امکانپذیر است.

تحصیل در آمریکا

اخذ پذیرش دانشگاه های آمریکا را معمولا باید حداقل شش ماه قبل از شروع ترم تحصیلی برنامه ریزی و اقدام کرد، هر چند که زمان وضوابط پذیرش دانشگاه های مختلف در آمریکا برای هر دانشگاه و هر رشته متفاوت است و گاها بسته به شرایط داوطلب و دانشگاه یا​ ​کالج مورد نظر می توان در مدت زمان بسیار کوتاهتری نیز پذیرش دانشگاه را کسب کرد. ولی حتما ثبت نام تافل یا آیلتس باید دو ماه قبل ازاپلای برای دانشگاه های آمریکا انجام شود.

پروسه مهاجرت تحصیلی آمریکا

شرایط پذیرش در دانشگاه های آمریکا با شرایط تحصیلی قبلی دانشجو و دانش ارتباط مستقیم دارد. داشتن معدل بالا و دارا بودن نمره زبان مناسب برای دانشگاه آمریکایی از اولین مدارک مورد نیاز است .

تمامی پرونده های پذیرش تحصیلی از دانشگاههای امریکا که توسط موسسات مهاجرتی ایرانیان امریکا گرفته می شود، کاملا تضمینی است و در صورت عدم موفقیت تمامی پرداختی های متقاضی به وی بازگردانده میشود.

هزینه اخذ پذیرش از کالج ها و دانشگاههای آمریکا، بسته به رزومه داوطلب، نمره زبان، و دانشگاه مقصد، بین 2 هزار تا 3 هزار دلار خواهد بود.

برای داوطلبانی که نمره زبان کافی ندارند، اخذ نامه پذیرش از دانشگاه به صورت مشروط انجام میگیرد. به این صورت که در نامه پذیرش دانشگاه مورد نظر اعلام می کند که این دانشجو در فلان رشته پذیرش گرفته ولی ابتدا باید واحدهای زبان انگلیسی را در آمریکا بگذراند

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی آمریکا در حدود ۱-۳ ماه زمان نیاز دارد و نیازمند مدارک خاصی می باشد که بایستی توسط دانشجو تهیه شود.

پروسه ویزای تحصیلی آمریکا دارای مراحل پیچیده و حساسی است که از زمان اقدام بایستی حتما تمامی مراحل را با دقت و با شرایط مناسب انجام داد چرا که ریجکت شدن یا رد شدن ویزای آمریکا می تواند در دفعات بعدی اقدام برای ویزا تاثیرات منفی بگذارد.

شانس دریافت ویزا با توجه به شرایط هر فرد و پرونده وی متفاوت می باشد و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نمی تواند اخذ ویزا راتضمین کند. ولی می توان با توجه به تعداد ویزاهای موفقی که یک شرکت برای متقاضیانش گرفته است تخمین زذ که احتمال گرفتن ویزااز طریق این شرکت چقدر است.

برای دریافت ویزای آمریکا نیز موسسه ما با افتخار با توجه به تعداد بسیار زیاد موارد موفق، درخواست ویزای شما را با اطمینان ارسال خواهد کرد و این مورد نیز برای اطمینان متقاضیان تضمین خواهد شد که درصورت عدم اخذ ویزا تمام هزینه های پرداختی عودت داده شود

هزینه دریافت ویزای آمریکا، بسته به نوع ویزا، میزان تکمیل بودن پرونده متقاضی، نوع ویزای درخواستی، از ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰هزار دلارهزینه خواهد داشت.

پرسشهای متداول

1- شما در چه مقاطعی پذیرش از دانشگاههای ​ آمریکا میگیرید؟

موسسات ما در تمام مقاطع تحصیلی (کالج، دانشگاه، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا، پست دکترا وفرصت مطالغاتی برای اعضای هیئت علمی و پوزیشن های تحقیقاتی برای دارندگان مدارک دکترا) می توانند برای شما پذیرش دانشگاهی اخذ کنند

2- بعد از ورود به ​آمریکا چه هزینه هایی خواهم داشت؟

هزینه تحصیل به عهده شماست که بسته به دانشگاه می تواند از 10 تا ​20 هزار دلار در سال هزینه داشته باشد. هزینه زندگی شما بسته به شهرتان متفاوت خواهد بود. در شهر​​ی مثل ​لس انجلس یا نیویورک، با فرض زندگی با همخانه ای، شما ماهیانه حدود ​2000 دلار هزینه زندگی خواهیدداشت. این مبلغ در ​ایالتهایی مثل تگزاس، میشگان، آریزونا و غیره ​حدود 1000 دلار در ماه خواهد بود

3- آیا اجازه کار خواهم داشت؟

​شما بعد از یک ترم می توانید در داخل دانشگاه به دنبال کار بگردید. معمولا بین دانشجوها رقابت زیادی برای کار وجود دارد ولی در صورتی که موفق به پیدا کردن کار در کمپ دانشگاه یا در لبرتوار یکی از اساتید دانشگاه شوید ممکن است بتوانید یک شغل نیمه وقت با درآمد ماهی 1000 تا 2000 دلار داشته باشید.

4- آیا دانشگاه بهم فاند میده؟

گرفتن فاند در مقاطع پایین تر از کارشناسی ارشد بسیار ضعیف هست. برای مقطع کارشناسی ارشد، معمولا دانشگاههای ​آمریکا پذیرش با فاند نمیدهند ولی اگر عملکرد شما در دانشگاه خوب باشد و نمره های مورد قبولی کسب کنید، می توانید با اساتید دانشگاه صحبت کنیدو به احتمال زیاد از ترم دوم می توانید فاند داشته باشید طوری که تمام یا بخش اعظم هزینه های تحصیل وزندگی شما را کاور کند. برای مقطع دکترا معمولا پذیرش دانشگاهها همراه با فاند می باشد به همین دلیل رقابت دراین مقطع بسیار بالاست.

5- آیا می توانم برای خانواده ام تقاضای ویزای توریستی بکنم؟

برای تقاضای ویزای توریستی خانواده شما، نیاز به دعوتنامه از طرف شما نیست. موسسه ما می تواند، با تکمیل پرونده اعضای خانواده شما، با تضمین عودت وجه، اقدام به ویزای توریستی نمایند.

6- اگر من ترم آینده بتونم ​تافل 100 بگیرم، چقدر احتمال پذیرش در مقطع دکترا دارم؟

متاسفانه فرصت پاسخگویی به این نوع سوالات شرطی که هنوز وضعیت متقاضی معلوم نیست نداریم. ​توصیه می کنیم به محض اینکه ​نمره تافل مورد نظرتون رو دریافت کردید با ما تماس بگیرید

پروسه برنامه

تشکیل پرونده و جمع آوری مدارک مطابق چک لیست

جایابی در دانشگاه ها و معرفی به متقاضی

انتخاب چند دانشگاه بر اساس خواست فرد متقاضی

اخذ پذیرش از دانشگاه­ها

اقدام به جمع آوری مدارک برای اخذ ویزا

تکمیل و ارسال کلیه فرم های سفارت