هزینه زندگی و تحصیل در نروژ
هزینه تحصیل و زندگی در نروژ چقدر است؟
اکتبر 1, 2020
دانشگاه های سوئیس
دانشگاه های سوئیس
اکتبر 4, 2020

شرایط تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس

همه چیز در مورد تحصیل در سوئیس

دغدغه ی بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل انتخاب کشوری مناسب با شرایط آن ها می باشد. یکی از گزینه های مهاجرت تحصیلی کشور سوئیس می باشد. تحصیل در سوئیس یکی از جذاب ترین و بهترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی می باشد که قصد ادامه تحصیل دارند. سوئیس کشوری بسیار ثروتمند است که کیفیت زندگی بالایی را نیز دارا می باشد.

در بین کشور های جهان، کشور سوئیس یکی از کشور هایی است که بالاتری کیفیت زندگی را دارد. شهر برن مرکز این کشور است و مردم آن به زبان های مختلفی مثل فرانسه، انگلیسی، آلمانی و ... صحبت می کنند.

توجه زیادی به تحصیل در سوئیس داده می شود که همین امر سبب شده است تا دانشجویان زیادی قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند. زیرا این کشور از موسسات آموزشی بالایی برخورد است و فارغ التحصیلان آن توانسته اند جوایز زیادی را در نوبل به خود اختصاص دهند.

همانطور که بیان کردیم دانشجویان زیادی علاقه دارند که برای ادامه تحصیل به این کشور بروند. از مهم ترین دلایل این استقبال می توان به وجود موسسات آموزشی در سطح بالا، اقتصاد بسیار قوی و با ثبات این کشور، کیفیت زندگی بالا، موقعیت مکانی بسیار عالی این کشور و ... اشاره کرد. تمام این دلایل باعث شده است که تحصیل در سوئیس یکی از اولویت های دانشجویان بین المللی به خصوص در مقطع دکترا باشد.

 

آشنایی با تحصیل در سوئیس

افراد می توانند برای مقاطع مختلف تحصیلی به این کشور مهاجرت کنند. برای آشنایی با تحصیل در سوئیس در مقاطع مختلف باید اطلاعاتی را در این زمینه کسب کنید.

افراد زیادی برای تحصیل در سوئیس در دوره ی کارشناسی به این کشور مهاجرت می کنند. زیرا این کشور دانشگاه های معتبر زیادی دارد که افراد می توانند برای بالا رفتن سطح علمی شان به آن ها مراجعه کنند. برخی از این دانشگاه ها شرط معدل دارند و دوره های مختلف راه دور و یا شبانه را نیز تایید نمی کنند. به همین سبب حتما باید شرایط هر دانشگاه را بدانید تا با مشکل مواجه نشوید و بتوانید به راحتی ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

هر دانشگاهی در کشور سوئیس قوانین مربوط به خود را دارد به همین سبب اگر قصد تحصیل در سوئیس را دارید باید ب قوانین آن ها آشنایی داشته باشید. در بیشتر دانشگاه ها تدریس به زبان انگلیسی انجام می شود به همین سبب دانشجویان مهاجر حتما باید مدرک زبانی با نمره ی بالا داشته باشند. مقطع کارشناسی ارشد حدود دو سال به طول می انجامد.

یکی از پرطرفدارترین و جذاب ترین مقاطع برای تحصیل در سوئیس، مقطع دکترا می باشد. زیرا دانشگاه های بسیار زیاد و مشهوری در این کشور وجود دارد که در مقطع دکترا دانشجو می پذیرند. بر اساس آمار می توان بیان کرد که نصف بیشتری از دانشجویان مهاجر و بین المللی در کشور سوئیس در مقطع دکترا تحصیل می کنند. تدریس در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی می باشد و مدرک زبان دانشجویان نیز باید نمره ی بالای 7 داشته باشد.