تحصیل در سنگاپور شرایط اخذ اقامت و دریافت ویزای تحصیلی

تحصیل در فنلاند
تحصیل در فنلاند
نوامبر 23, 2020
تحصیل در قبرس
تحصیل در قبرس
نوامبر 25, 2020

تحصیل در سنگاپور شرایط اخذ اقامت و دریافت ویزای تحصیلی

تحصیل در سنگاپور

آشنایی کلی درباره ی تحصیل در سنگاپور

سنگاپور یکی از کشورهای آسیایی است که از جاذبه های گردشگری بی نظیر و طبیعت بسیار بکری برخودار است که سالانه مهاجران بسیاری را به این کشور می کشاند. این کشور یکی از کشورهای بسیار مدرن و پیشرفته در سطح جهان می باشد و از این رو هزینه های زندگی در آن بالاتر از کشورهای دیگر می باشد.

راه های مهاجرتی متفاوتی برای ورود به این کشور وجود دارد که یکی از بهترین آن ها برای دانشجویان و دانش آموزان تحصیل در سنگاپور می باشد. تحصیل در سنگاپور برای افراد کشورهای مختلف می تواند تجربه بسیار متفاوتی باشد. افرادی که برای تحصیل وارد این کشور می شوند می توانند به زبان انگلیسی به تحصیلات خود ادامه هند.

مدت زمان تحصیل در سنگاپور برای مقطع کارشناسی باید 4 سال، برای مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و برای مقطع دکترا 4 تا 5 سال می باشد. دانشجویان در حین تحصیل می توانند مشغول به کار باشند تا هزینه های زندگی خود را به این طریق کم کنند. مدت زمان کار در حین تحصیل بستگی به مقززغ تحصیلی شما دارد و این مدت زمان می تواند متفاوت باشد.

سنگاپور از لحاظ کیفیت تحصیلی در کنار کشورهای مطرح دنیا همچون انگلیس و امریکا قرار دارد. یکی از دلایل علاقه مندی دانشجویان خارجی به سنگاپور دریافت بورسیه از دانشگاه های این کشور می باشد. سنگاپور یکی از کشورهایی است که انواع بورسیه ها را برای دانشجویان در نظر می گیرد و از این طریق بهترین ها را از سراسر دنیا در دانشگاه هی خود جمع می کند.

سنگاپور برای اعطای اقامت دائم به به مهاجران مدت زمانی را برای پیدا کردن کار می دهد که در صورت یافتن کار اقامت دریافت و در غیر این صورت باید از کشور خارج شوند. مدت زمان کاریابی بعد از اتمام تحصیل در سنگاپور بین 6 ماه تا 2 سال متغیر است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی در سنگاپور

برای تحصیل در سنگاپور همانند تحصیل در آلمان یا سایر کشورهای مطرح اروپایی و آمریکایی نیاز به ارائه یک سری مدارک به سفارت کشور مقصد می باشد. از جمله مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی باید به سفارت سنگاپور ارائه دهید شامل موارد زیر می شود:

  •  ارائه پاسپورت معتبر
  •  ارائه کپی پاسپورت و ترجمه آن
  •  ارائه نامه پذیرش دانشگاه مقصد
  •  ارائه گواهی سلامت و عدم پیشینه
  •  ارائه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه آن
  •  ارائه ریز نمرات تحصیلی و ترجمه آن
  •  ارائه عکس

دانشگاه های کشور سنگاپور

کشور سنگاپور یکی از کشورهایی است که در سطح دنیا از سیستم آموزشی مدرن و قوی برخوردار است. این کشور دارای چندین دانشگاه می باشد که در رده های بالای بین المللی قرار گرفته اند. از جمله دانشگاه های معتبر برای تحصیل در سنگاپور می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه ملی سنگاپور؛ این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در سنگاپور می باشد که در رده بین المللی بسیار خوبی قرار دارد.
  • دانشگاه فنی نانیانگ؛ این دانشگاه نیز همانند دانشگاه ملی سنگاپور در رده بسیار خوب در سطح بین المللی قرار دارد.
  •  دانشگاه مدیریت سنگاپور؛ این دانشگاه بیشتر رشته های فنی و مدیریتی را ارائه می دهد همچون رشته های حسابداری، علوم مربوط به کامپیوتر، حقوق، آمار ، اقتصاد و مدیریت مالی