هزینه زندگی و تحصیل در آلمان
آشنایی با هزینه زندگی و تحصیل در آلمان شهریه و هزینه خوابگاه
سپتامبر 27, 2020
دانشگاه های نروژ
دانشگاه های نروژ
سپتامبر 29, 2020

تحصیل در نروژ و صفر تا صد ویزای تحصیلی نروژ در سال جدید

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی

یکی از کشور های مناسب برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آن، کشور نروژ می باشد. این کشور یکی از پیشرفته ترین و ثروتمندترین کشور های اروپا است. به دلیل موقعیت های شغلی مناسب و وجود سیستم های آموزشی عالی، تحصیل در نروژ یکی از گزینه های مناسب برای دانشجویان مهاجر می باشد. این کشور دارای آب و هوای سردی می باشد و مردم آن نیز به زبان نروژی صحبت می کنند.

در کشور نروژ تحصیل اجباری تا پایان دوره ی راهنمایی می باشد و دوره ی دبیرستان را تنها کسانی می گذرانند که قصد ادامه تحصیل و رفتن به دانشگاه را دارند. تحصیل در نروژ و دانشگاه های معتبر به صورت رایگان می باشد.

همانطور که بیان کردیم دلایل مختلفی باعث شده است که تحصیل در نروژ برای دانشجویان جذاب باشد. مهم ترین این دلایل می تواند شامل رفاه بالا در این کشور، رایگان بودن تحصیل در نروژ، امکان پیدا کردن شغل و ... باشد.

همچنین دانشجویان این امکان را دارند که در کنار تحصیل در کشور نروژ به کار مشغول شوند تا به وسیله ی آن هزینه ی زندگی خود را تامین کنند. این گزینه یکی از مهم ترین گزینه ها برای دانشجویان مهاجر و بین المللی می باشد. زیرا هزینه ی زندگی کمی بالا می باشد.

   

چگونگی تحصیل در نروژ

دانشگاه های بسیاری زیادی در کشور نروژ وجود دارد که دانشجویان می توانند برای تحصیل در نروژ به آن ها مراجعه کنند. برای مقاطع مختلف تحصیلی امکان مهاجرت به این کشور و گرفتن ویزای تحصیلی وجود دارد. به طور مثال افرادی که قصد دارند در مقطع کارشناسی به کشور نروژ بروند می توانند با توجه به رشته های مختلفی که وجود دارد، رشته ی مورد علاقه ی خود را انتخاب کنند.

افرادی که می خواهند در این مقطع تحصیلی به کشور نروژ مهاجرت کنند باید مدرک زبان معتبری داشته باشند. در دانشگاه های این کشور تدریس به زبان نروژی و انگلیسی صورت می گیرد. دوره ی کارشناسی در دانشگاه های این کشور حدود سه سال می باشد.

افرادی نیز می خواهند که برای مقطع کارشناسی ارشد به کشور نروژ بروند و ادامه تحصیل بدهند. در این مقطع نیز رشته های زیادی وجود دارد که دانشجویان می توانند متناسب ترین رشته را با رشته ی لیسانس خود انتخاب کنند. برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور نروژ باید مدرک زبانی معتبر با نمره ی 6.5 داشته باشید.

یکی دیگر از مقاطع تحصیلی که در دانشگاه های کشور نروژ ، دانشجوی بین المللی می پذیرد،مقطع دکترا می باشد. به طور کلی این مقطع به زبان انگلیسی تدریس می شود و حدود 3 تا 5 سال به طول می انجامد. تحصیل در نروژ در هر مقطعی امکان پذیر است تنها کافی است مدارک لازم را برای آن داشته باشید.

تحصیل در نروژ در رشته های مهندسی از پرطرفدار ترین رشته ها می باشد. زیرا بازار کار در این رشته های بسیار بالاست و افراد بعد از پایان دوره ی تحصیل به راحتی می توانند شغل مناسب را پیدا کنند. رشته های مهندسی مانند مکانیک، برق، شیلات، نفت و گاز و ... از بهترین رشته های این کشور می باشد.