تحصیل در هلند و شرایط اخذ و دریافت اقامت تحصیلی

تحصیل در اتریش
تحصیل در اتریش
نوامبر 18, 2020
تحصیل در سوئد
تحصیل در سوئد ، شرایط و هزینه های تحصیلی و دانشگاه های معتبر
نوامبر 21, 2020

تحصیل در هلند و شرایط اخذ و دریافت اقامت تحصیلی

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند و شرایط اخذ و دریافت اقامت تحصیلی

تحصیل در هلند و سایر در کشورهای مطرح اروپایی از جمله آلمان، اتریش و بسیاری از کشورهای دیگر آرزوی بسیاری از مردم کشورهای مختلف می باشد. هلند یکی از کشورهای مدرن و پیشرفته و با سطح فرهنگ بالای اروپایی است که بسیاری به دنبال مهاجرت به این کشور هستند. برای مهاجرت به این کشور روش های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین آن ها برای دانش آموزان و دانشجویان تحصیل در هلند می باشد.

تحصیل در هلند در مقطع های مدرسه‌، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتر و پسا دکتری می تواند باشد اما باید به یاد داشته باشید که تحصیل در هر مقطعی شرایط خاص خود را دارد. شرایطی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی است با شرایطی که برای تحصیل در مقطع دکتری است متفاوت خواهد بود و قبل از اینکه برای تحصیل وارد این کشور شوید در تمامی موارد مطالعه داشته باشید و با آگاهی کامل این کار را انجام دهید.

تحصیل در هلند از این جهت که این کشور از سیستم آموزشی قانونمند و یکپارچه ای پیروی می کند بسیار مورد توجه می باشد. در هلند مدارس دولتی، خصوصی و بین المللی بسیاری وجود دارد که هزینه آن ها با یکدیگر بسیار متفاوت می باشد و هزینه تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی بیشتر می باشد.

تحصیل در هلند برای افرادی که عاشق دوچرخه سواری و طبیعت هستند بسیار لذت بخش و جذاب خواهد بود چرا که این کشور از طبیعت زیبا و بیشترین تعداد دوچرخه سوار برخوردار می باشد. از دلایل علاقه مندی به تحصیل در کشور هلند نسبت به برخی کشورها می توان به پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل اشاره کرد چرا نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد و موقعیت های شغلی بسیاری برای دانشجویان وجود دارد. هزینه درمان در این کشور برخلاف کشور آلمان بسیار بالا می باشد به خصوص برای مهاجران.

دانشگاه های هلند

قبل از اینکه تصمیم به دریلفت اقامت تحصیلی در هلند داشته باشید بهتر است که اسامی دانشگاه ها را داشته باشید و با مطالعه اقدام به تحصیل کنید. هلند از دانشگاه هایی با رنکینگ بالای بین المللی برخوردار است که از جمله آن ها می توان به دانشگاه صنعتی دلفت، دانشگاه واگنینگن، دانشگاه تونته، دانشگاه وریجه آمستردام، دانشگاه صنعتی ایدوفون، دانشگاه لیدن، دانشگاه آمستردام و تیلبورگ اشاره کرد.

تحصیل مقطع کارشناسی در هلند

اقامت تحصیلی در هلند در این مقطع به مدت 3 یا 4 سال می باشد و مدت این دوره بستگی به نوع رشته ی تحصیلی شما دارد. تحصیل در این مقطع به زبان هلندی و آلمانی می تواند باشد بنابراین داشتن مدرکی که نشان دهند تسلط به زبان آلمانی یا هلندی دارید ضروری می باشد.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در هلند

کارشناسی ارشد در هلند به مدت زمان 2 سال طول می کشد و برای تحصیل در این مقطع نیاز به ارائه مدارکی می باشد که یکی از آن ها ارائه مدرک آیلتس 6.5 می باشد. افرادی که در مقطع دکتری در هلند تحصیل می کنند از سمت دانشگاه حقوق دریافت می کنند چرا که تحصیل در این مقطع نوعی شغل به حساب می آید و مدت زمان تحصیل 4 سال می باشد. یکی از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع ارائه مدرک زبان آیلتس 7 می باشد.