تحصیل در دانمارک
تحصیل در دانمارک ، شرایط مهاجرت تحصیلی ، مدارک مورد نیاز ، دانشگاه ها
نوامبر 22, 2020
تحصیل در سنگاپور
تحصیل در سنگاپور شرایط اخذ اقامت و دریافت ویزای تحصیلی
نوامبر 24, 2020

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

کشور فنلاند جزء کشورهای مرفه و شاد دنیا می باشد. این کشور جزء کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی است و بالاترین استاندارد کیفیت زندگی را دارد. این کشور در شمال اروپا قرار دارد و با کشورهای روسیه و نروژ همسایه می باشد. راه های مختلفی برای ورود به این کشور وجود دارد که یکی از آن ها تحصیل در فنلاند می باشد؛

تحصیل در فنلاند برای دانشجویان و افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند یکی از بهترین روش ها می باشد. کشور فنلاند همانند همسایگانش از جاذبه های گردشگری بی نظیر و طبیعت بکری برخوردار می باشد که هر ساله افراد بسیاری را وارد این کشور می کند. فنلاند یکی از کشورهایی است که بهترین سیستم آموزشی در دنیا را دارد و برای مهاجرانی که برای ادامه تحصیل وارد این کشور شدن بهترین تجربه ها را به ارمغان می آورد.

فنلاند برای مادران بهترین کشور به حساب می آید و برای رفاه کودکان بسیار اهمیت قائل است. افراد بسیاری از کشورهای مختلف دنیا تمایل به تحصیل در فنلاند دارند که یکی از مهم ترین دلیل های آن توانایی کاریابی بعد از تحصیل می باشد و دلیل آن پایین بودن نرخ تورم می باشد. از مزیت های تحصیل در فنلاند می توان به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی و زبان رسمی فنلاند اشاره کرد. افرادی که از سطح زبان خوبی برخوردار هستند به جای تحصیل به زبان رسمی فنلاند می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه های فنلاند

برای تحصیل در فنلاند همانند تحصیل در دانمارک و سایر کشورهای مطرح اروپایی و آمریکایی باید شرایط ورود به کشور را داشته باشید. یکی از مهم ترین شرایط ورود به کشور فنلاند برای افراد ارائه مدرک آیلتس مورد نظر به سفارت این کشور می باشد. برای ورود به دانشگاه های فنلاند در مقطع کارشناسی نیاز به نمره زبان 6 و حداقل معدل 13 می باشد، برای مقطع کارشناسی ارشد نیاز به نمره ی زبان بالاتر از 6 و معدل خوب می باشد. دکتری در فنلاند می تواند به صورت پژوهشی و یا به صورت کار در نهادی باشد که انتخاب هر یک از این ها به شما بستگی دارد.

دانشگاه های فنلاند

یکی از دلایلی که دانشجویان خارجی برای تحصیل فنلاند را انتخاب می کنند وجود دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالای بین المللی است. از جمله دانشگاه های معتبر فنلاند می توان به دانشگاه فنلاند شرقی، دانشگاه هلسینکی، دانشگاه آلتو، دانشگاه ییواسکیلا، دانشگاه TUT و دانشگاه UTU اشاره کرد.

مدارک لازم برای ورود به فنلاند

افرادی که برای ادامه تحصیل در فنلاند وارد این کشور می شوند باید مدارکی که سفارت از آن ها می خواهد را ارائه دهند. از جمله مدارکی که سفارت دانمارک از آن ها می خواهد:

  •  پاسپورت معتبر
  •  ویزای دانمارک
  •  دو قطعه عکس که به تازگی گرفته شده باشند
  •  نامه پذیرش دانشگاه
  •  ارائه بیمه سلامت
  •  اگر ازدواج کرده باشید گواهی ازدواج و تولد فرزندان
  •  ارائه مدرک زبان آیلتس
  •  ارائه مدرکی که نشان دهد شما بورسیه شده اید