ﺑﯿﻤﻪ و ﺧﺪﻣﺎت درﻣﺎﻧﯽ
دسامبر 17, 2019
اﮐﺴﭙﺮس اﯾﻨﺘﺮی
دسامبر 17, 2019

ﺗﺤﺼﯿﻞ و داﻧﺸﮕﺎه

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

مراحل مهاجرت تحصیلی کانادا

اولین مرحله اقدام برای تحصیل در کانادا اخذ پذیرش تحصیلی است که نیازمند نمره زبان کافی در مجموعه آزمون های بین المللی زبان مانند امتحان تافل یا آیلتس است.

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا برای دو ترم تحصیلی سپتامبر و ژانویه قابل دریافت است و گاها برخی از دانشگاه­ها دارای سه ترم تحصیلی در سال می­باشند که در این صورت پذیرش برای ترم تابستان در ماه جولای نیز امکانپذیر است.

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا را معمولا باید حداقل شش ماه قبل از شروع ترم تحصیلی برنامه ریزی و اقدام کرد، هر چند که زمان و ضوابط پذیرش دانشگاه های مختلف در کانادا برای هر دانشگاه و هر رشته متفاوت است و گاها بسته به شرایط داوطلب و دانشگاه یا کالج مورد نظر می توان در مدت زمان بسیار کوتاهتری نیز پذیرش دانشگاه را کسب کرد. ولی حتما ثبت نام تافل یا آیلتس باید دو ماه قبل ازاپلای برای دانشگاه های کانادا انجام شود.

پروسه مهاجرت تحصیلی کانادا

شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا با شرایط تحصیلی قبلی دانشجو و دانش آموز ارتباط مستقیم دارد. داشتن معدل بالا و دارا بودن نمره زبان مناسب برای دانشگاه کانادایی از اولین مدارک مورد نیاز است .

تمامی پرونده های پذیرش تحصیلی از دانشگاههای امریکا که توسط موسسات مهاجرتی ایرانیان امریکا یا موسسه همکارش در ایران، یونیکن، گرفته می شود، کاملا تضمینی است و در صورت عدم موفقیت تمامی پرداختی های متقاضی به وی بازگردانده میشود.
هزینه اخذ پذیرش از کالج ها، دانشگاهها و بعضا مدارس کانادا، بسته به رزومه داوطلب، نمره زبان، و دانشگاه مقصد، بین 2 هزار تا 3 هزار دلار خواهد بود.
برای داوطلبانی که نمره زبان کافی ندارند، اخذ نامه پذیرش از دانشگاه به صورت مشروط انجام میگیرد. به این صورت که در نامه پذیرش، دانشگاه مورد نظر اعلام می کند که این دانشجو در فلان رشته پذیرش گرفته ولی ابتدا باید واحدهای زبان انگلیسی را در کانادا بگذراند

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی کانادا در حدود ۱-۳ ماه زمان نیاز دارد و نیازمند مدارک خاصی می باشد که بایستی توسط دانشجو تهیه شود.

پروسه ویزای تحصیلی کانادا دارای مراحل پیچیده و حساسی است که از زمان اقدام بایستی حتما تمامی مراحل را با دقت و با شرایط مناسب انجام داد چرا که ریجکت شدن یا رد شدن ویزای کانادا می تواند در دفعات بعدی اقدام برای ویزا تاثیرات منفی بگذارد.

شانس دریافت ویزا با توجه به شرایط هر فرد و پرونده وی متفاوت می باشد و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نمی تواند اخذ ویزا را تضمین کند. ولی می توان با توجه به تعداد ویزاهای موفقی که یک شرکت برای متقاضیانش گرفته است تخمین زد که احتمال گرفتن ویزا از طریق این شرکت چقدر است.
برای دریافت ویزای کانادا نیز، موسسات ما با افتخار با توجه به تعداد بسیار زیاد موارد موفق، درخواست ویزای شما را با اطمینان ارسال خواهد کرد و این مورد نیز برای اطمینان متقاضیان تضمین خواهد شد که درصورت عدم اخذ ویزا تمام هزینه های پرداختی عودت داده شود
هزینه دریافت ویزای کانادا، بسته به نوع ویزا، میزان تکمیل بودن پرونده متقاضی، نوع ویزای درخواستی، از 1000 تا 2000 هزار دلار کانادا هزینه خواهد داشت.
درصورتی که متقاضی همراه با همسر، فرزند یا والدینش درخواست پذیرش تحصیلی بکند، همراهان متقاضی نیز، هزینه مربوط به اخذ ویزای کانادا را پرداخت خواهند کرد

پذیرش در مقطع مدارس کانادا نیز به صورت تضمینی انجام می شود. در این نوع پذیرش معمولا برای یکی از والدین (ترجیحا مادر) همراه با دانش اموز ویزای کانادا اخذ می گردد و بعد از یک ترم، پدر به جمع خانواده از طریق ویزای همراه ملحق میگردد
هزینه پذیرش از مدارس و همچنین اقدام برای ویزای دانش اموز، پدر و مادرش به همان منوال قبلی دانشگاهی خواهد بود.

پرسشهای متداول

1- شما در چه مقاطعی پذیرش از دانشگاههای کانادا میگیرید؟
موسسات ما در تمام مقاطع تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، کالج، دانشگاه، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا، پست دکترا و فرصت مطالعاتی برای اعضای هیئت علمی و پوزیشن های تحقیقاتی برای دارندگان مدارک دکترا) می توانند برای شما پذیرش دانشگاهی اخذ کنند

2- بعد از ورود به کانادا چه هزینه هایی خواهم داشت؟
هزینه تحصیل به عهده شماست که بسته به دانشگاه می تواند از 10 تا 15 هزار دلار در سال هزینه داشته باشد. هزینه زندگی شما بسته به شهرتان متفاوت خواهد بود. در شهری مثل تورنتو، با فرض زندگی با همخانه ای، شما ماهیانه حدود 1500 دلار هزینه زندگی خواهید داشت. این مبلغ در شهرهای حومه حدود 1000 دلار در ماه خواهد بود

3- آیا اجازه کار خواهم داشت؟
در بسیاری از موارد، به هنگام ورود به کانادا، و یا بعد از یک ترم از شروع تحصیل، به مدت 20 ساعت در هفته اجازه کار خواهید داشت. که در این صورت ممکن است بتوانید یک شغل نیمه وقت با درآمد ماهی 1000 تا 2000 دلار داشته باشید.

4- آیا دانشگاه بهم فاند میده؟
گرفتن فاند در مقاطع پایین تر از کارشناسی ارشد بسیار ضعیفه. برای مقطع کارشناسی ارشد، معمولا دانشگاههای کانادا پذیرش با فاند نمیدهند ولی اگر عملکرد شما در دانشگاه خوب باشد و نمره های مورد قبولی کسب کنید، می توانید با اساتید دانشگاه صحبت کنید و به احتمال زیاد از ترم دوم می توانید فاند داشته باشید طوری که تمام یا بخش اعظم هزینه های تحصیل وزندگی شما را کاور کند. برای مقطع دکترا معمولا پذیرش دانشگاهها همراه با فاند می باشد به همین دلیل رقابت دراین مقطع بسیار بالاست.

5- آیا می توانم برای خانواده ام تقاضای ویزای توریستی بکنم؟
برای تقاضای ویزای توریستی خانواده شما، نیاز به دعوتنامه از طرف شما نیست. موسسات ما می توانند، با تکمیل پرونده اعضای خانواده شما، با تضمین عودت وجه، اقدام به ویزای توریستی نمایند.

6- اگر من ترم آینده بتونم آیلتس 7 بگیرم، چقدر احتمال پذیرش در مقطع دکترا دارم؟
متاسفانه فرصت پاسخگویی به این نوع سوالات شرطی که هنوز وضعیت متقاضی معلوم نیست نداریم. توصیه میکنم به محض اینکه نمره آیلتس مورد نظرتون رو دریافت کردید با ما تماس بگیرید

پروسه برنامه

تشکیل پرونده و جمع آوری مدارک مطابق چک لیست
جایابی در دانشگاه ها و معرفی به متقاضی
انتخاب چند دانشگاه بر اساس خواست فرد متقاضی
اخذ پذیرش از دانشگاه­ها
اقدام به جمع آوری مدارک برای اخذ ویزا
تکمیل و ارسال کلیه فرم های سفارت
اخذ وقت سفارت جهت انجام بیومتریک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *