ویزای کار آلمان
ویزای کار آلمان شرایط اخذ اقامت از طریق ویزای کار آلمان و مشاغل مورد نیاز
نوامبر 17, 2020
تحصیل در هلند
تحصیل در هلند و شرایط اخذ و دریافت اقامت تحصیلی
نوامبر 19, 2020

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

آشنایی کلی با تحصیل در اتریش

اتریش یکی از کشورهای زیبا و امن در جهان می باشد که در اروپای مرکزی واقع شده و با چندین کشور از جمله آلمان، ایتالیا، اسلونی و جمهوری چک همسایه می باشد. این کشور برخلاف تصور عموم جمعیت زیادی ندارد اما یکی از کشورهای شاد و ثروتمند در جهان محسوب می شود. برای مهاجرت یا وارد شدن به اتریش راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها تحصیل در اتریش می باشد.

تحصیل در اتریش با تحصیل در آمریکا یا کشورهای دیگر متفاوت خواهد بود و تجربه زیبایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. اگر قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی را دارید ما به شما تحصیل در اتریش را پیشنهاد می کنیم چرا که این کشور به دلیل رنکینگ بین المللی بالای دانشگاه هایش مقصد بسیاری از جوانان کشورهای مختلف می باشد. تحصیل در اتریش، در مقاطع مختلفی از جمله دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و پسا دکتری می تواند باشد و هر مقطعی شرایط خاص خود را دارد. تحصیل در اتریش به دلیل نرخ بیکاری پایین این کشور و شانس بالای پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل، بسیار مورد توجه جوانان قرار گرفته است. هزینه ی تحصیل در این کشور برای دانشجویانی که از کشورهای خارجی وارد آن می شوند بسیار پایین تر از کشورهای اروپایی دیگر است.

حدود 90 درصد مدارس موجود در اتریش جزء مدارس دولتی می باشند و تنها 10 درصد یا کمتر از 10 درصد مدارس خصوصی هستند. بیشتر مدارسی که دروس مذهبی تدریس می کنند جزء مدارس خصوصی محسوب می شوند که دروس خاص خود را تدریس می کنند. یکی از ویژگی های بارز مدارس دولتی اتریش علی‌رغم اینکه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند رایگان بودن آن می باشد. در این کشور مدارس بین المللی مشهوری وجود دارند همانند مدرسه وین و مدرسه مسیحیت.

دانشگاه های اتریش

برای تحصیل در هر کشوری باید اطلاعاتی دربارهی دانشگاه های آن کشور داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. اتریش دانشگاه های خوب بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به دانشگاه وین، دانشگاه تکنیک وین، دانشگاه گراتز، دانشگاه پزشکی گراتز، دانشگاه تکنیک گراتز، دانشگاه اینسبورگ، دانشگاه سالزبورگ اشاره کرد.

تحصیل دانشگاهی در اتریش

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی همانند ایران در طول 4 سال به طول می انجامد و دانشجو همزمان با تحصیل حق انجام کار نیز دارد. کار در این مقطع باید به صورت نیمه وقت باشد و مدت زمان کار نیز باید 10 ساعت در هفته باشد. دانشجویان کارشناسی می توانند با کار در اتریش کمی از هزینه های زندگی خود را جبران کنند. برای تحصیل در این مقطع باید مدارکی را به سفارت آلمان ارائه دهید که از جمله این مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  ارائه ریز نمرات دیپلم و مدرک دیپلم
  •  ارائه مدرک زبان آلمانی( زبان رسمی اتریش آلمانی می باشد) و یا در صورت علاقه مندی به تحصیل در مدارس بین المللی ارائه مدرک زبان انگلیسی

گواهی که نشان دهد شما از ادامه تحصیل در کشور خود منع نیستید

  • تحصیل در کارشناسی ارشد و دکتر نیز تقریبا همانند دوره کارشناسی می باشند با این تفاوت که مدت زمان دوره هایشان و مدت زمان کار در کنار تحصیل متفاوت است.