هزینه زندگی و تحصیل در سوئیس
هزینه زندگی و تحصیل در سوئیس این کشور کوچک و زیبای اروپایی
اکتبر 5, 2020
قوانین در سوئیس
نکات مهمی که مورد قوانین در سوئیس باید بدانید
اکتبر 7, 2020

آشنایی با مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به سوئیس

آشنایی با مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به سوئیس

یکی از بهترین کشور ها برای ادامه تحصیل کشور سوئیس می باشد. این کشور دارای مزیت های بسیار زیادی نسبت به دیگر کشور ها می باشد. دانشجویان مهاجر و بین المللی می توانند با کسب اطلاعات از مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به سوئیس و شرایط آن، اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی این کشور کنند. کشور سوئیس به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی بسیار عالی و زیبا، داشتن دانشگاه هایی با سطح علمی بالا، کیفیت زندگی بالا در این کشور و ... دانشجویان را به خود جذب کرده است. برای گرفتن ویزای تحصیلی باید مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به سوئیس را حتما بشناسید تا در بهترین زمان و با کمترین اتلاف وقت ویزای خود را دریافت کنید.

معرفی مهم ترین مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به سوئیس

مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به سوئیس بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی کمی متفاوت می باشد. ب همین سبب باید با شناخت کامل دانشگاه مدارک مورد نیاز آن را شناسایی کنید. اما به صورت کلی و عمومی مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به سوئیس به صورت زیر می باشد.

• ارائه ی انگیزه نامه برای دانشگاه و سفارت کشور سوئیس و بیان دقیق علت رفتن به آن کشور

• ارائه ی شناسنامه و پاسپورت به همراه ترجمه آن ها

• پر کردن در خواست ویزای تحصیلی برای کشور سوئیس

• ارائه عکس به اندازه ی مورد نیاز

• داشتن گواهی سلامت

• پرداخت هزینه های لازم برای سفارت و بررسی درخواست شما

• ارائه ی مدارکی که نشان دهنده ی تمکن مالی شما باشد.

• ارائه ی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه

• ارائه ی تاییدیه نامه

• ارائه ی پروپوزال تحقیقاتی

 

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل و گرفتن ویزای تحصیلی برای دانشگاه های کشور سوئیس دارند ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود را با دقت انتخاب کنند.پس از آن مدارک مورد نیاز آن دانشگاه را نیز تهیه و ارسال کنند. این مدارک برای هر دانشگاه و هر مقطع متفاوت می باشد. اما به طور معمول دانشجو باید رزومه ی علمی و مقالاتی را که پذیرفته شده است را برای دانشگاه بفرستد. پس از تایید دانشگاه، فرد می تواند مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به سوئیس را آماده و تقاضای خود را به سفارت بدهد.

دانشجویان همچنین می توانند برای مقطع دکترا، بورسیه تحصیلی دریافت کنند. برای این کار ابتدا باید مدارکی مانند موارد زیر را تهیه کند و به دانشگاه مورد نظر ارسال کند.

برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا فرد باید مدارک کارشناسی ارشد و کارشناسی معتبری داشته باشد. همچنین فرد باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشد. مدرک زبان او باید نمره ی بالای 7 داشته باشد. دانشجو باید استاد و مشاوری داشته باشد که تز دکترا او را تایید کند. علاوه بر آن ها دانشجو باید مقالات متعددی داشته باشد که پذیرفته شده باشند.

کشور سوئیس از جمله کشور هایی است که سطح علمی بالایی دارد و دانشگاه های آن نیز دانشجویانی را پذیرا می باشد که رزومه علمی خوبی داشته باشند. به همین جهت حتما با مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به سوئیس آشنایی داشته باشید.