دانشگاه های نروژ
دانشگاه های نروژ
سپتامبر 29, 2020
هزینه زندگی و تحصیل در نروژ
هزینه تحصیل و زندگی در نروژ چقدر است؟
اکتبر 1, 2020

مدارک تحصیل در نروژ که باید برای ثبت نام ارائه بدهیم

هزینه زندگی و تحصیل در نروژ

آشنایی با مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به نروژ

یکی از بهترین و زیباترین کشور ها برای دانشجویان بین المللی کشور نروژ می باشد. هر ساله دانشجویان زیادی از جهان برای ادامه تحصیل به این کشور می آیند. ادامه تحصیل در کشور نروژ با ارائه مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به نروژ امکان پذیر می باشد. مدارک برای هر مقطع و هر دانشگاه متفاوت می باشد. اما مدارکی که به طور عمومی و کلی مورد نیاز است در ادامه معرفی می شود.

مقطع کارشناسی در کشور نروژ طی سه سال تمام می شود. البته دقت داشته باشید که در این مقطع بیشتر از زبان نروژی استفاده می شود. تنها تعداد کمی از دانشگاه های دولتی از زبان انگلیسی استفاده می کنند. دانشگاه های دولتی هزینه ای ندارند و برای دانشجویان بین المللی نیز به صرفه می باشد.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند باید مدرک کارشناسی معتبری داشته باشند و آن را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به نروژ ارائه دهند. این مقطع در کشور نروژ دو سال به طول می انجامد. این مقطع تحصیلی نیز نمره ی مدرک زبان بالایی را می طلبد.

تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ نیاز ب یک تاییدیه دارد. علاوه بر آن دانشجو باید رزومه ی علمی قوی داشته باشد تا بتواند در دانشگاه های کشور نروژ تحصیل کند. داشتن مقاله های سطح بالا و نمره ی مدرک زبان بالای 6.5 و 7 می تواند به دانشجویان در این مقطع کمک کند.

 

معرفی مهم ترین مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به نروژ

یکی از اقدامات مهم برای مهاجرت به کشور نروژ، تهیه ی مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به نروژ می باشد. ارائه مدارک باید حتما چند ماه قبل از شروع دانشگاه و دوره های آموزشی کشور نروژ به سفارت انجام شود. این مدارک بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است اما به طور معمول مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به نروژ به صورت زیر می باشد.

• ارائه پاسپورت و ترجمه

• ارائه شناسنامه و ترجمه آن

• ارائه مدرک زبان با نمره ی بالا

• ارائه نشانه هایی از تمکن مالی فرد مهاجر

• ارائه انگیزه نامه که به چه دلیل قصد رفتن به کشور نروژ را دارید و تا چه زمانی قصد ماندن در آن جا را دارید.

• ارائه ی یک بیمه نامه معتبر

• ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات.

علاوه بر مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به نروژ که در بالا به آن اشاره کردیم مدارک دیگری نیز نیاز است که با توجه به دانشگاه باید آن ها را نیز ارائه بدهید. اگر مدارک شما ناقص باشد ممکن است زیان زیادی به شما وارد شود. در نتیجه ارائه مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به نروژ یکی از مهمترین اقدامات برای گرفتن ویزای تحصیلی می باشد.

تحصیل در کشور نروژ یکی از گزینه های جذاب برای دانشجویان می باشد زیرا رفاه اجتماعی در این کشور بسیار بالاست و دانشگاه های آن نیز به صورت رایگان دانشجو می پذیرند. علاوه بر آن زندگی در یک کشور اروپایی یکی از آرزو های بسیاری از دانشجویان جهان می باشد.