شرایط تحصیل در کانادا و ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های معتبر این کشور

ویزای تحصیلی آمریکا
آگوست 29, 2020
دانشگاه های کانادا
دانشگاه های کانادا و جایگاه دانشگاه های برتر آن در رتبه های جهانی
سپتامبر 8, 2020

شرایط تحصیل در کانادا و ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های معتبر این کشور

تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا و آشنایی با جزییات تحصیل در کانادا


برای آشنایی با شرایط تحصیل در کانادا می توانید با خواندن مطلب زیر بسیاری از اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید و سپس در قسمت تماس با ما با مشاورین ما در ارتباط باشید.

بسیاری از افراد علاقه مند هستند که برای ادامه تحصیل به کشور های خارجی مهاجرت کنند. برای این منظور باید با شرایط کشور ها آشنایی داشته باشند. یکی از این کشور ها که مورد استقبال زیادی از مردم قرار گرفته است.


اصلی ترین شرایط تحصیل در کانادا با گرفتن ویزای تحصیلی به انجام می رسد. در این کشور، دانشجویان خارجی فراوانی مشغول به تحصیل هستند. ایرانیان هشتمین دسته از نظر بیشترین جمعیت مشغول به تحصیل در کانادا می باشند.

دانش آموزان می توانند بعد از این که دوره دبیرستان خود را به پایان رساندند، برای ادامه تحصیل و تحصیل در کانادا اقدام نمایند.

در این کشور بعد از این دوره دانشگاه ها و کالج هایی وجود دارند که افراد می توانند برای گرفتن مدارکی همچون کارشناسی، کارشناسی ارشد، گواهینامه کاری، دکتری و حتی دیپلم به آن ها مراجعه کنند.

انواع موسسات آموزشی برای تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا باید با انواع موسسات آموزشی آنجا آشنایی مختصری داشته باشید. در ابتدا باید بدانید که موسسات آموزشی که دانشجویان خارجی بتوانند در آن ها مشغول تحصیل شوند باید حتما شماره دی ال آی داشته باشند.

برای دانستن شرایط تحصیل در کانادا باید بدانید که کالج و دانشگاه مفهوم جدایی در این کشور دارند. به همین سبب موسسات آموزشی مختلفی با نام دانشگاه و یا کالج در کانادا وجود دارد که به دانش آموزان معرفی می شود.


دانشگاه

تحصیل در کانادا در دانشگاه ها می تواند صورت بگیرد. در این کشور بیشتر از 90 دانشگاه وجود دارد که دانشجویان خارجی را نیز می پذیرند. دانشگاه ها آموزش آکادمیک و دانشگاهی را به صورت کامل به دانشجویان خود می آموزد.

تمام دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری  در این موسسات آموزشی انجام می پذیرد. برای هر کدام از این مقاطع به ترتیب باید 4، 2، 4 سال مشغول به تحصیل در کانادا بود.

کالج


تحصیل در کانادا می تواند در کالج های فراوانی که در این کشور وجود دارد، صورت بپذیرد. کالج های موجود در کشور کانادا به حدود 130 عدد می رسد. در این موسسات آموزشی بیشتر به آموزش های فنی و کاربردی دقت می شود و سعی می شود که این موارد به دانشجویان آموزش داده شود.


در کالج ها بیشتر مدرک دیپلم حرفه ای به دانشجویان ارائه می شود. البته به تازگی در برخی از کالج ها مدرک لیسانس نیز به دانشجویان داده می شود. به طور کلی تحصیل در کانادا و در این کالج ها می تواند دانشجویان را به بهترین نحو برای محیط کار آماده کند.

مدارس فنی و حرفه ای

برخی از موسسات آموزشی که در کانادا وجود دارند ، مدارس فنی حرفه ای هستند که دانش آموزان را بعد از دوران تحصیلی متوسطه مستقیم به شغل مورد نظرشان می فرستد. شغل هایی مانند مکانیک ماشین، آشپزی، فوریت های پزشکی، آموزش پرواز  و ... در این موسسات وجود دارد.

بعد از دیدن دوره های مربوطه و دادن آموزش های لازم به دانش آموزان به آن ها مدرک شغلی داده می شود که باید بدانید این مدارک معادل مدارک دانشگاهی نیست. شاید به همین سبب بعضی از خانواده ها از این موسسات استقبال نمی کنند.