تحصیل در نروژ
تحصیل در نروژ و صفر تا صد ویزای تحصیلی نروژ در سال جدید
سپتامبر 28, 2020
هزینه زندگی و تحصیل در نروژ
مدارک تحصیل در نروژ که باید برای ثبت نام ارائه بدهیم
سپتامبر 30, 2020

دانشگاه های نروژ

دانشگاه های نروژ

معرفی دانشگاه های نروژ

کشور نروژ دارای دانشگاه های بسیار زیادی است که دانشجویان بین المللی می توانند آن ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. این کشور به دلیل ذخایر زیادی که دارد توانسته است یکی از بهترین و استاندارد ترین کشور ها در جهان به شمار رود. دانشگاه های نروژ از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند. به همین سبب بسیاری از دانشجویان علاقه مندند که برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند.

در دانشگاه های نروژ رشته های مختلف تحصیلی اعم از مهندسی، انسانی، پزشکی ، هنری و ... تدریس می شود و دانشجویان می توانند بر حسب رشته ی مورد علاقه ی خود یکی از آن ها را انتخاب کنند.

اکثریت دانشگاه های کشور نروژ توانسته اند از وزارت علوم تاییدیه بگیرند. زیرا این دانشگاه ها سطح علمی بالایی دارند و امکانات تحصیلی را به خوبی برای دانشجویان مهیا می کنند. تحصیل در نروژ و دانشگاه های آن یکی از بهترین و جذاب ترین گزینه ها برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور خود را دارند. دانشگاه های این کشور دارای رتبه های مختلفی هستند که بهترین آن ها را برای شما معرفی می کنیم.

 

آشنایی با بهترین دانشگاه های نروژ

همانطور که بیان کردیم در کشور نروژ دانشگاه های بسیار زیادی وجود دارد که برخی از آن ها شهرت جهانی دارند. مهم ترین و معروف ترین دانشگاه های نروژ به صورت زیر می باشند.

دانشگاه اسلو

یکی از بهترین دانشگاه های نروژ دانشگاه اسلو می باشد. این دانشگاه توانسته است رتبه ی 135 را در رنکینگ جهانی به خود اختصاص دهد. این دانشگاه در شهر اسلو که مرکز کشور نروژ است قرار دارد. کیفیت زندگی در اسلو بالاست به همین ترتیب هزینه های زندگی در آن نیز بالا می باشد. دانشگاه اسلو یکی از قدیمی ترین دانشگاه های نروژ به شمار می رود. تدریس در این دانشگاه به زبان انگلیسی و نروژی انجام می شود.

دانشگاه استونگر

رشته های مربوط به صنعت و نفت می توانند در این دانشگاه تدریس کنند. این دانشگاه در سال 2005 تاسیس شد و توانست به یکی از بهترین دانشگاه در این کشور تبدیل شود.

دانشگاه ترومسو

یکی از قوی ترین مراکز تحقیقاتی ، این دانشگاه می باشد. دانشگاه ترومسو دارای دانشکده های مختلفی است که در رشته های زیادی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه بعد از گذشت 4 سال از تاسیس اقدام به پذیرش دانشجو کرد و در حال حاضر یکی از بهترین دانشگاه های نروژ به شمار می رود.

دانشگاه آگدر

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های نروژ، دانشگاه آگدر می باشد. این دانشگاه یکی از جدیدترین دانشگاه های کشور نروژ به حساب می آید که در مقطع های مختلفی تحصیلی دانشجو می پذیرد. دانشجویان مهاجر و بین المللی می توانند این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

دانشگاه برگن

دانشگاه برگن یکی از دانشگاه های کشور نروژ است که در مقطع دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه در شهر زیبای برگن در سال 1946 ساخته شده است و تا به امروز توانسته است دانشجویان زیادی را به خود جذب کند.