سرمایه گذاری در انگلستان
سرمایه گذاری در انگلستان و راه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
فوریه 8, 2021
تحصیل در فرانسه
تحصیل در فرانسه ، دانشگاه های این کشور و شرایط تحصیل در فرانسه
فوریه 27, 2021

قوانین در فرانسه

آشنایی کلی درباره ی قوانین فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن اروپایی می باشد که از اقتصاد و سیاست قوی برخوردار می باشد. کشور فرانسه دارای طبیعتی بسیار زیبا و جاذبه های گردشگری فوق العاده بکری می باشد که هر ساله توریست های بسیاری را جذب این کشور می کند. مردم علاقه مند بسیاری سالانه از سر تا سر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند.

برای ورود به هر کشوری باید با قوانین آن کشور آشنا باشید و افراد متقاضی مهاجرت به فرانسه بهتر است قبل از ورود به این کشور از قوانین فرانسه آگاهی داشته باشند. روش های بسیاری برای ورود به کشور فرانسه وجود دارد که در تمامی روش ها شما باید از قوانین فرانسه آگاه باشید. حقوق مدنی، حقوق اداری و حقوق جزا سه جز اصلی قوانین فرانسه می باشند. یکی از نکاتی که در قوانین فرانسه وجود دارد وابسته نبودن احکام به دین می باشد و به همین دلیل جز کشورهای سکولار محسوب می شود.

قوانین فرانسه به نحوی می باشد که زنان این کشور بیشترین امیدی به زندگی را در بین کشورهای اروپایی دارند.

قوانین فرانسه برای مهاجران

 •  فرد متقاضی مهاجرت پس از 5 سال زندگی در فرانسه می تواند نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند.
 •  افرادی که در این کشور ازدواج می کنند در مدت زمان کاری می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.
 •  دولت فرانسه به شهروندان بریتانیا این اجازه تابعیت دوگانه را می دهد.
 •  قوانین فرانسه درباره ی مهاجرانی که در دو سال این کشور را ترک می کند اعلام می کند که اقامت فرانسه را ترک کرده اند.

قوانین فرانسه شامل بخش های مختلفی می شود که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قوانین رانندگی: تمامی موتورسوارن باید حین رانندگی لباس مخصوص پوشیده باشند، رانندگان بعد از خوردن نوشیدنی های الکی مجاز به رانندگی نیستند. برای رانندگی در فرانسه باید 4 مدارک داشته باشید که این مدارک عبارتند از گذرنامه، گواهی V5C، گواهی نامه رانندگی و بیمه می باشد.
 •  قوانین ازدواج: سن قانونی ازدواج 18 سال به بالا می باشد و حضور هر دو فرد برای ازدواج لازم و ضروری است. قوانین فرانسه ازدواج مدنی را قانونی می داند نه ازدواج مذهبی.
 •  قانون مدنی: فرانسه برخلاف بسیاری از کشورهای انگلیسی از سیستم قانون مدنی استفاده می کند.
 •  قانون ویزا: تمام افرادی که تقاضای اقامت از کشور فرانسه را دارند باید ویزای اقامت طولانی فرانسه را داشته باشند. فرد متقاضی باید از طریق سفارت فرانسه نسبت به دریافت این ویزا اقدام کند.
 •  یکی از قوانین عجیب فرانسه ازدواج با افراد مرده می باشد که برای عملی ساختن این ازدواج باید نامه ای به رئیس جمهور برای تایید این ازدواج ارسال گردد.
 •  جالب ترین قانون فرانسه که در دنیا بسیار جلب توجه می کند، قوانین برخی از کافی شاپ ها می باشد زیرا استفاده از کلمه "لطفا" باعث می گردد تا سفارشات شما ارزان شود و در غیر این صورت صورت حساب گران تری را باید پرداخت کنید.
 •  در این کشور مسابقات زیبایی زیادی برگزار می گردد که شرکت کردن کودکان در آن ها ممنوع می باشد.