سرمایه گذاری در نروژ
برای سرمایه گذاری در نروژ به چه نکاتی باید توجه کرد
اکتبر 12, 2020
سرمایه گذاری در نیوزلند
سرمایه گذاری در نیوزلند و شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی
اکتبر 14, 2020

نکات خواندنی و جالب سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس

نکات خواندنی و جالب سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس،قرار گرفتن در مسیر مهم حمل و نقل و ارتباطات بین سه قاره،فرصت های کارآفرینی و تجارت بسیار خوبی برای سرمایه گذاران خارجی در این کشور بوجود آورده است.قبرس کشوری در حال پیشرفت در زیر ساخت هایی مانند حمل و نقل جاده ای ،هوایی و دریائی می باشد. این مواردبه عنوان یک مزیت باعث شده است تا شرایط رقابت برای سرمایه گذاران خارجی را در این کشور بوجود بیاورد.سرمایه گذاری در قبرس را می توان به یکی از کم ریسک ترین سرمایه گذاری ها می باشد به دلیل اینکه مصادره أموال در صورت بدهی مالی در این کشور بسیار کم اتفاق می افتد و این خود نشان دهنده ثبات اقتصادی خوب در اقتصاد و تجارت این کشور می باشد.

مواردی که بر اقتصاد قبرس تاثیرگذار است

ثبات اقتصادی و پیشرفت در عرصه تجارت در قبرس به چند بخش اصلی و تاثیر گذار در اقتصاد آن وابسته می باشد:

1-تولید نا خالص داخلی و رشد اقتصادی

رشد تولید ناخالص داخلی در قبرس از 3 تا 5 درصد در حال تغییر بوده است که برای یک کشور در حال پیشرفت اتفاق خوبی بوده است، جذب سرمایه گذار خارجی در رشد این بخش تاثیر زیادی داشته است.

2- نرخ بهره و وام و سپرده

نرخ بهره هایی که در قبال وام از سپرده گذاران دریافت می شود کم می باشد و همین عامل دلیل حمایتی مناسبی برای سرمایه گذار می باشد.بهره های کم بانکی در یک کشور نشانه اقتصاد با ثبات آن دارد.

3- مالیات بر درآمد

وجود یک قانون مشخص و ثابت در مورد مالیات بر درآمد در قبرس شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف را در این کشور بوجود آورده است.

 

انواع روش های سرمایه گذاری در قبرس

1- سرمایه گذاری در قبرس با خرید ملک

یکی از سریعترین روش های دسترسی به اقامت در اروپا روش سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می باشد. حداقل قیمت خرید یک ملک در قبرس حدود 300 هزار یورو می باشد،البته تا سه سال شما حق فروش این ملک را ندارید و پس از 3 سال شما ملکی به ارزش500 هزار یورو خواهید داشت ، رشد سود خرید ملک مسکونی در قبرس سالانه 4 تا 6 درصد و برای ملک های تجاری سالانه 5 درصد خواهد بود.

نکته: شما با خرید ملک در قبرس در مدت کمتر از 6 ماه می توانید پاسپورت اروپایی دریافت کنید و اقامت دائم قبرس را به دست بیاورید. از نکات مثبت دیگر این است که در صورت خرید ملک نیازی به حضور دائم شما در قبرس نمی باشد

2- ثبت شرکت و سرمایه گذاری در قبرس

برای ثبت شرکت در قبرس چند روش وجود دارد:

• ثبت شرکت تجاری بین المللی که باعث کاهش بار مالیاتی بر شرکت تازه تاسیس شما می شود

• ثبت شرکت با مسئولیت محدود

از نکات مثبت ثبت شرکت در این کشوراین مورد است که شما پس از افتتاح حساب بانکی می توانید مبالغ خرید و فروش شرکت را به این حساب واریز کنید و حتی در معاملات خود از یک شرکت بین المللی دیگر سهام و اوراق قرضه خریداری کنید

 

3- سرمایه گذاری در قبرس با کارآفرینی

با داشتن یک طرح جدید و نو که بتواند کسب و کار جدیدی در قبرس بوجود بیاورد می توانیدیک سرمایه گذار کارآفرین شوید.از نکات مثبت این نوع سرمایه گذاری امکان دریافت تقامت برای خانواده و فرزندان زیر 18 سال می باشد و اقامتی که از طریق روش کارآفرینی به شما داده می شود یک سال اعتبار دارد و پس از آن قابل تمدید می باشد.

4- خرید اوراق قرضه دولتی

دولت قبرس با در اختیار گذاشتن بخشی از اوراق شرکت های خود در اختیار سرمایه گذاران خارجی به رشد اقتصادی بخش های زیر ساختی خود کمک زیادی کرده است. شما با خرید این اوراق با حداقل مبلغ 500 هزار یورو جزو سرمایه گذاران خارجی موثر در اقتصاد قبرس خواهید شد. البته برای مدت سه سال حق فروش و انتقال این اوراق را نخواهید داشت. در ابتدا به شما اقامت موقت داده می شود و پس از سه سال این اقامت به اقامت دائم تبدیل می شود.

 

مزایای سرمایه گذاری در قبرس

1- دریافت اقامت در یک کشور اروپائی
2- سرمایه گذاری قابل اعتماد و با ریسک پائین در بخش املاک
3- امکان به دست آوردن تابعیت دو گانه
4- امکان زندگی مناسب برای خانواده در هر قسمت از اروپا