سرمایه گذاری در هلند از چه روش هایی امکانپذیر است

قوانین در سوئیس
نکات مهمی که مورد قوانین در سوئیس باید بدانید
اکتبر 7, 2020
سرمایه گذاری در فنلاند از روش هایی مانند خرید ملک ، ثبت شرکت و …
اکتبر 11, 2020

سرمایه گذاری در هلند از چه روش هایی امکانپذیر است

سرمایه گذاری در هلند از چه روش هایی امکانپذیر است

سرمایه گذاری در هلند، تولید ناخالص بالا، قرار گرفتن در ردیف شرکت های بزرگ دنیا از لحاظ خدمات رسانی، تولید ناخالص بالا، نرخ بیکاری بسیار کم و شریک بودن با اقتصاد های پیشرفته ای مانند آلمان،ایتالیا، نروژ، بلژیک و روسیه از دلایلی است که هر سرمایه گذاری را به سمت کشور هلند هدایت می کند.

چون همه این دلایل باعث می شود که سرمایه گذار امنیت خاطر داشته باشد که از سوی بخش های مختلف دولت حمایت می شود.یکی از روش های دریافت اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری در هلند می باشد، کشور هلند یکی از بخش های مهم اقتصاد اروپا را به خود اختصاص داده است.

وجود شهرهای امن و مدارس با کیفیت آموزشی بالا و حمایت دولت از سرمایه گذاری در بخش خصوصی این کشور را به یک بازار بالقوه سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

اما برای دریافت این ویزای اقامت و همچنین سرمایه گذاری در بازار و اقتصاد هلند ابتدا باید تمام شرایط و جزئیات این کار را بدانید.

مراحل سرمایه گذاری در هلند

برای سرمایه گذاری در هلند راههای متنوعی وجود دارد که دلیل آن فراهم آوردن امکانات مناسب برای تاجران و سرمایه گذاران خارجی می باشد:

1-پر کردن فرم سرمایه گذاری MVV در این روش شما نیازی به دریافت مجوز اقامت موقت ندارید و نیازی نیست که به صورت مداوم در هلند حضور داشته باشید، شما فرم سرمایه گذاری را پر می کنید و نمایندگی درخواست شما را به IND فرستاده می شود و در صورت پذیرش شرایط شما یک نامه از کارفرمای هلندی دریافت می کنید که باید هزینه ها را پرداخت کنید و مجوز برای مدت 90 روز برای شما صادر می شود.

2- جستجو به وسیله سایت های کاریابی و نمایند گان حقوقی در این روش یک نماینده حقوقی تمام شرایط ثبت شرکت و سرمایه گذاری را متناسب با درخواست شما مورد بررسی قرار می دهد و شما می توانید با انتخاب یکی از موارد مناسب اقدام به انجام مراحل بعدی داشته باشید. البته تمام مراحل می تواند توسط وکیل حقوقی شما پیگیری و انجام شود.

انواع روش های سرمایه گذاری در هلند

1- سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

خرید ملک در هلند از پرسودترین روش های سرمایه گذاری می باشد. البته با خرید ملک در کشور هلند نمی توانید اقامت دریافت کنید. قیمت ملک در شهرها و مناطق مختلف متفاوت است.

2- سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت دو حالت دارد:

1- شما می توانید یک شرکت یا تجارت فعال را خریداری کنید و آن را گسترش دهید

2- یک شرکت و فعالیت تجاری را بر اساس ایده جدید و تاثیر گذار در صنعت هلند طراحی می کنید که شرایط ثبت شرکت به سه صورت می باشد:

• شرکت سهامی عام • شرکت سهامی خاص • افتتاح شعبه

3- سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی:

در این روش سرمایه گذاری شما یک استارت آپ یا ایده نو و تازه را با سرمایه ای در حدود یک میلیون دلار را اندازی می کنید، برای این نوع سرمایه گذاری شما می توانید چهار ماه در سال در هلند اقامت داشته باشید.

 

4- سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق دولتی: شما می توانید با سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری دولتی و خرید اوراق دولت هلند به عنوان یک سرمایه گذار وارد چرخه صنعت هلند شوید.اما در ابتدا باید منبع درآمد شما مشخص باشد. پس از گذراندن این مرحله برای مدت سه سال اقامت و فعالیت تمام وقت در هلند را خواهند داد.

 

مزایای سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند مزیت های فراوانی برای شما دارد :

1- هلند پایین ترین نرخ مالیات بر درآمد را در بین کشورهای اروپایی دارد

2- در معاملات و فعالیت های که بین اعضای اتحادیه اروپا انجام می شود مالیات بر ارزش افزوده دریافت نمی شود

3- نیروی کار این کشور تحصیلکرده هستند و از نظر سطح آموزشی در رتبه سوم در دنیا می باشد.

4- شما در یک فضای مبتکر و خلاق به کار خواهید پرداخت

5- روابط بین المللی و سیاسی خوبی با سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی دارند.

تمامی موارد ذکر شده باعث شده است تا سرمایه گذاری در هلند مورد توجه بسیاری از کشورهای دیگر مانند روسیه، چین، امارات باشد که همین موارد به رونق مالی و اقتصادی و ورود ایده های جدید در بازار صنعت و سرمایه هلند کمک بزرگی کرده است.