سرمایه گذاری در سوئیس و بهترین روش اخذ اقامت از این طریق در سوئیس

سرمایه گذاری در سنگاپور
سرمایه گذاری در سنگاپور : استانداردها، مزایا و مدارک و از سریعترین روش های مهاجرت
اکتبر 15, 2020
قوانین هلند و نکاتی که در مورد جزئیات آن باید بدانید
اکتبر 19, 2020

سرمایه گذاری در سوئیس و بهترین روش اخذ اقامت از این طریق در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس

چگونه یک سرمایه گذاری مطمئن در سوئیس انجام دهیم

سرمایه گذاری در سوئیس، کیفیت بالای زندگی و شرایط اجتماعی مناسب و استفاده از نیروهای تحصیلکرده و متخصص، امنیت بالای کاری، از عواملی است که سرمایه گذاران زیادی را به سمت سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور ترغیب کرده است. نظام مالیاتی مناسب این امنیت را برای سرمایه گذاران خارجی بوجد می آورد که به راحتی سرمایه خود را در اختیار بخش های مختلف صنعت سوئیس قرار دهند.امکان دریافت تابعیت سوئیس پس از سرمایه گذاری وجود دارد.

استانداردهای خاصی در سرمایه گذاری در سوئیس حاکم است که سرمایه گذاران را علاقمند به سرمایه گذاری در این کشور کرده است:

 
1-نرخ مصادره اموال

این عدد در تجارت جهانی بین 1 تا 7 می باشد و هرچه به عدد 1 نزدیکتر باشد نشان می دهد که استانداردهای اقتصادی دولت در حمایت از سرمایه گذار خارجی چقدر بالا می باشد. این عدد برای سوئیس برابر یک می باشد که نشان دهنده این است که سرمایه گذار به راحتی و با ریسک بسیار پایین می تواند سرمایه گذاری داشته باشد.

 
2-کنترل فساد

دستگاه قضائی کشور سوئیس رفتار عادلانه ای با همه افراد دارد ، شفافیت در تنبیه یا تشویق افراد در سیستم قضایی این کشور باعث می شود تا سرمایه گذار در کنار احساس امنیت سعی در انجام صحیح ترین رفتار داشته باشد.

 
3- مالیات

مقدار مالیات بر درآمد، شرکت ها و فروش عدد یکسانی است و اگر چه مقدار آن حدود 40% می باشد، این عدد برای کلیه گروههای کاری عدد یکسانی می باشد و در طی چند سال متوالی بدون تغییر می ماند و بخشی از آن صرف گسترش و پیشرفت صنایع کشور می شود.

 
5- بیکاری در سوئیس

ساختار نظام کاری در کشور سوئیس بسیار پایدار است و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد، استفاده از افراد متخصص و با تجربه روش استخدام را برای کارفرما و کارآفرین بسیار راحتتر کرده است.

 

انواع روش های سرمایه گذاری در سوئیس

1- ثبت شرکت و سرمایه گذاری در سوئیس

در ابتدا شما باید مراحل تشکیل پرونده مهاجرت به سوئیس را انجام دهید.پس از آن با انتخاب یک نام تجاری مناسب که مورد تایید اداره کار و مهاجرت سوئیس باشد مراحل اولیه ثبت شرکت را انجام دهید. سهامداران و مدیران شرکت شما باید مشخص باشند. هیچ محدودیتی از نظر استخدام کارکنان شما از ملیت های مختلف وجود ندارد.بیشترین شرکتی که در سوئیس مورد توجه است شرکت با مسئولیت محدود می باشد. پس از بررسی مدارک برای مدت یکسال به شما اقامت داده می شود که این اقامت قابل تمدید می باشد.تعداد سهامداران در تشکیل شرکت دارای اهمیت می باشد.

انواع شرکت هایی که می توانید در سوئیس ثبت کنید

• ایجاد فعالیت های حرفه ای

• ثبت شرکت مدنی با حداقل یک نفر مدیر یا سهامدار

• ثبت شرکت با مسئولیت محدود

• ثبت شرکت سهامی خاص

• ثبت شعبه شرکت

• ثبت شرکت مستقل

• ثبت شعبه وابسته

• ثبت دفتر نمایندگی

 
2- پرداخت مالیات و سرمایه گذاری در سوئیس

شما با پرداخت مالیات می توانید در کشور سوئیس سرمایه گذاری کنید. حداقل مقدار پرداخت مالیات 150 هزار فرانک سوئیس می باشد. که در بعضی از ایالتها و بخش های سوئیس مقدار مالیات ممکن است بیشتر باشد.این روش از سرمایه گذاری اقامت سوئیس را به دنبال دارد که به اقامت بازنشستگی،اقامت ثروتمندان و اقامت کارفرمایان نیز معروف است.زیرا تنها افرادی که تمکن مالی دارند می توانند این کار را انجام دهند.

 
3- خرید ملک و سرمایه گذاری در سوئیس

شما امکان خرید املاک و مستغلات را بدون هیچ محدودیتی در سوئیس دارید،اما این کار تنها روشی است که اقامت سوئیس را برای شما به دنبال نخواهد داشت. خرید ملک از جمله سرمایه گذاری های سودآوری است که می توانید در سوئیس انجام دهید. چه نکاتی را در سرمایه گذاری در سوئیس باید انجام دهید

سرمایه گذاری در سوئیس شامل یک سری موارد اصلی می باشد:

 

1- نداشتن سابقه کیفری

2- حداکثر سن 55 سال

3- شهروند اتحادیه اروپا نباشد

4- سرمایه گذاری به ارزش 1 میلیون یورو در بخشی که برای شما در نظر گرفته اند

این نوع سرمایه گذاری برای تامین مالی و رشد فرد متقاضی در نظر گرفته می شود، برای مثال شما در یک شرکت سوئیسی معتبر سرمایه گذاری می کنید که تعدادی از کارکنان آن به صورت تمام وقت در استخدام شرکت هستند

سرمایه گذاری دقیق و سود آوری

نکاتی که در مورد ثبت شرکت باید در نظر داشته باشید

1- ارائه خلاصه کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار

2- انتظاراتی که از خدمات ارائه شده دارید

3- مشخص بودن تیم مدیریت

4- مشخص شدن سهام شرکت و شرایط خرید سهام

5- تعیین هزینه های مالی شرکت

6- تمکن مالی

7- مبلغ سرمایه گذاری

8- هزینه های نگهداری سالیانه تجهیزات جنبی شرکت