سرمایه گذاری در سنگاپور : استانداردها، مزایا و مدارک و از سریعترین روش های مهاجرت

سرمایه گذاری در نیوزلند
سرمایه گذاری در نیوزلند و شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی
اکتبر 14, 2020
سرمایه گذاری در سوئیس
سرمایه گذاری در سوئیس و بهترین روش اخذ اقامت از این طریق در سوئیس
اکتبر 18, 2020

سرمایه گذاری در سنگاپور : استانداردها، مزایا و مدارک و از سریعترین روش های مهاجرت

سرمایه گذاری در سنگاپور

مزیت های سرمایه گذاری در سنگاپور

سرمایه گذاری در سنگاپور، کشوری در جنوب آسیا با رشد اقتصادی 6% و بهترین مزیت ها برای آغاز یک کسب و کار آسان و سود آور باعث شده است تا مقصد سرمایه گذاری بسیاری از سرمایه گذاران خارجی قرار بگیرد. توجه به جذب سرمایه برای پیشرفت در زیر ساخت های سنگاپور باعث شده است تا افراد بسیاری این کشور را مقصد سرمایه گذاری مناسب بدانند.

کم ریسک بودن سرمایه گذاری در این کشور و همچنین ارائه اقامت برای شخص سرمایه گذار و خانواده او، حمایت دولت از افراد سرمایه گذار از عوامل مثبت دیگری است که افراد را برای سرمایه گذاری ترغیب می کند.سرمایه گذاری در سنگاپور با توجه به موقعیت جغرافیائی و مسیرهای حمل و نقل و نزدیکی به بازارهای جهانی بسیار سود آور می باشد.

نکته: سنگاپور تابعیت دو گانه را قبول ندارد و در صورتی که بخواهید اقامت دائم یا تابعیت این کشور را دریافت کنید باید تابعیت اول خود را کنار بگذارید.

نکات مهمی که در مورد ویزای سرمایه گذاری سنگاپور باید بدانید

دریافت ویزای سرمایه گذاری سنگاپور یک کار وقت گیر است ، بررسی مدارک تا 8 ماه طول می کشد. اما اگر پروژه سرمایه گذار خاص و حرفه ای باشد مدت زمان ارائه اقامت به شما کاهش می یابد. پس از پذیرفته شدن و بررسی مدارک شما باید به تمام قول هایی که داده اید عمل کنید. یکی از مواردی که در بررسی های مالی شرکت شما در سنگاپور مورد توجه است ارائه اظهارنامه مالیاتی و حسابرسی شده شرکت شما می باشد.شفاف بودن تمام عملکرد مالی شما در پذیرش سریعتر شما بسیار موثر است. ویزای سرمایه گذاری برای مدت 5 سال به شما داده می شود و تا 5 سال دیگر نیز قابل تمدید می باشد.

انواع روش های سرمایه گذاری در سنگاپور

1- سرمایه گذاری با خرید ملک

خریداری املاک و خانه در سنگاپور شرایط ویژه و خاصی دارد، اگر شما شهروند سنگاپور نباشید و یا اقامت دائم نداشته باشید نمی توانید از املاک یارانه ای که بوسیله دولت تهیه شده است خریداری کنید. تنها راه خرید ملک و مستغلات در این کشور اخذ اقامت دائم و شهروندی است ، برای مثال ازدواج شما با یک شهروند سنگاپوری می تواند یکی از راههای خرید ملک در این کشور باشد. حداقل مبلغ سرمایه ای که پس از اخذ شرایط نیاز دارید پرداخت هزینه 150000 دلاری برای خرید مسکن می باشد.

2- ثبت شرکت و کارآفرینی در سنگاپور

بیشتر شرکت هایی که در سنگاپور ثبت می شوند شرکت هایی با مسئولیت محدود می باشد، شرایط ثبت شرکت در سنگاپور از قاعده و قانون خاصی تبعیت می کند.

  1. یکی از مدیران شرکت شما باید شهروند سنگاپور باشد
  2. از نیروهای کار سنگاپوری برای فعالیت شر کت استفاده کنید.
  3.  حداقل سرمایه ای معادل 2500000 دلار سنگاپوری برای سرمایه گذاری نیاز دارید
  4. گردش مالی شما در سال باید در حدود 50 میلیون دلار سنگاپوری باشد
  5.  طرح شما سود آور و مفید باشد
  6.  شرکت شما نام تجاری و مشخصات هویتی داشته باشد
  7.  مشکلی برای دریافت پاسپورت و ویزا نداشته باشید.
 
3- خرید اوراق قرضه دولتی

اوراق قرضه در سنگاپور جزو دارایی های کشور محسوب می شود.و نشان دهنده تعهداتی است که یک بخش و سازمان و دولت به اشخاص دارد. این اوراق برای مدت 10 سال خریداری می شود و در پایان این مدت سود محاسبه شده و به شما پرداخت می شود.این اوراق به چند شکل در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرد:

1- اوراق قرضه دولتی : این اوراق به وسیله دولت توزیع می شود و به عنوان یک منبع درآمد ثابت شناخته می شود.

2- اوراق SGS,BILLS ریسک خرید این اوراق بسیار پایین تر از بقیه اوراق دولتی می باشد،شما با پرداخت 1000 دلار می توانید این اوراق را خریداری کنید، این اوراق قرضه کوتاه مدت هستند و از طریق خودپردازهای کشور سنگاپور نیز قابل خریداری می باشد

3- اوراق SSB این نمونه از اوراق 10 ساله هستند و حداکثر مقدار مجاز خرید و نگهداری آن برای هر فرد حدود 100000 دلار می باشد

4- اوراق قرضه شبه دولتی

این نوع از اوراق را دولت سنگاپور صادر می کند و شما می توانید با پرداخت 250000 دلار آن را خریداری کنید. توجه داشته باشید که برای خریداری و سرمایه گذاری در بازار سنگاپور حتما باید یک بررسی کامل و دقیق انجام دهید و یکی از بهترین راههای مشاوره با مشاوران حقوقی می باشد.