سرمایه گذاری در نیوزلند و شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

سرمایه گذاری در قبرس
نکات خواندنی و جالب سرمایه گذاری در قبرس
اکتبر 13, 2020
سرمایه گذاری در سنگاپور
سرمایه گذاری در سنگاپور : استانداردها، مزایا و مدارک و از سریعترین روش های مهاجرت
اکتبر 15, 2020

سرمایه گذاری در نیوزلند و شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

سرمایه گذاری در نیوزلند

برای سرمایه گذاری در نیوزلند توجه به چه مواردی دارای اهمیت می باشد

سرمایه گذاری در نیوزلند، برخورداری از شاخص های خاص در کسب وکار ، رتبه نخست در کارآفرینی و حفاظت و حمایت از اقلیت سرمایه گذار و همچنین حقوق شهروندی از بالاترین امتیازهای یک کشور برای سرمایه گذاری خارجی محسوب می شود که کشور نیوزلند با دستیابی به آن ها سرمایه گذاران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.همراهی در تجارت با کشورهایی چون استرالیا، کانادا،کره و ژاپن در پیشرفت اقتصاد آن بسیار موثر بوده است. تولید ناخالص داخلی نیوزلند با توجه به جمعیت آن بسیار مناسب و خوب بوده است.

شرایط سرمایه گذاری در نیوزلند

1- دارا بودن سه سال تجربه و مهارت در کسب و کار مربوطه

2- آشنایی با زبان انگلیسی در حد آیلتس 3 یا همان مهارت های گفتگو و مکالمه

3- سن متقاضی بیشتر از 65 سال نباشد

4- تکمیل فرم های مربوط به سرمایه گذاری

5- پرداخت 100 هزار دلار نیوزلند

6- سرمایه گذاری برای مدت 3 سال

7- اقامت 44 روز در نیوزلند در هر سال ، یا 88 روز اقامت در کل دوره سه ساله در نیوزلند

 
 

روش های سرمایه گذاری در نیوزلند

1-سرمایه گذاری در نیوزلند با خرید ملک

یکی از مهمترین راههای سرمایه گذاری در نیوزلند،خرید ملک در این کشور می باشد.ارزش ملک با توجه به متراژ زمین و موقعیت آن متفاوت می باشد. توریستی بودن کشور نیوزلند باعث شده است که خرید ملک از مزایای سرمایه گذاری در نیوزلند باشد چون این روش سود آور می باشد. مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در نیوزلند

 • گذرنامه
 • گواهی سلامت
 •  گواهی عدم سوء پیشینه
 •  اثبات تمکن مالی با پرینت حساب از بانک
 • داشتن مدرک زبان
 •  داشتن ترجمه مدارک ازدواج در صورت تاهل
2- ثبت شرکت و سرمایه گذاری در نیوزلند

ثبت شرکت در نیوزلند دو روش دارد:
الف:سرمایه گذاری با مبلغ 1.500.000 دلار نیوزلند برای راه اندازی اولیه شرکت،همچنین داشتن تمکن مالی به ارزش 1 میلیون دلار نیوزلند برای زندگی و اقامت در این کشور، که این روش برای افراد زیر 65 سال مفید و مناسب است
ب: داشتن سرمایه اولیه در حدود 10 میلیون دلار نیوزلند در حساب شرکت که برای چهار سال در حساب شرکت باقی بماند.در این روش شرط سنی وجود ندارد.
 
3- سرمایه گذاری با کارآفرینی

کارآفرینی در نیوزلند و یا روش 100 هزار دلاری یکی از روش های مفید اقامت و اجازه کار در این کشور می باشد. در این روش بر اساس امتیاز بندی که انجام می شود شخص یک اقامت یک ساله به دست می آورد و پس از گذشت سه سال اگر تجارت و کارآفرینی او پیشرفت خوبی داشته باشد اقامت دائم به او داده می شود.سیستم امتیاز دادن برای کارآفرینی به صورت زیر تقسیم بندی می شود:

 •  سن
 •  سرمایه اولیه
 •  ایجاد شغل
 •  سابقه کار مرتبط با تجارت
 •  میزان صادرات شرکت تاسیس شده
 •  محل تاسیس شرکت

حداقل امتیاز 100 می باشد که دریافت ویزای اقامت و کار برای آن 1 سال طول می کشد اما اگر امتیاز شما بالاتر از 140 شود طول مدت دریافت ویزای شما کاهش پیدا خواهد کرد.

4- سرمایه گذاری در نیوزلند با خرید اور اق قرضه

هر سال از طرف دولت نیوزلند در بخش های مختلف صنعتی آن اوراق قرضه در اختیار خریداران و سرمایه گذاران خارجی قرار می گیرد. ارزش اولیه هر یک از این اوراق قرضه 100 دلار نیوزلند می باشد، شما برای سرمایه گذاری در این کشور باید اوراقی به ارزش 5 میلیون دلار نیوزلند را خریداری کنید.که برای مدت سه سال غیر قابل فروش و انتقال می باشد

5- خرید دفترهای تجاری نیوزلند

خرید انبار ، دفتر کار و یا کارگاههای کوچک فعال یا نیمه فعال در نیوزلند از روش های دیگر سرمایه گذاری در این کشور می باشد.در واقع این کار نیز مانند کارآفرینی محسوب می شود، چون شما با خرید یک بخش تجاری به پیشرفت و سود دهی آن کمک می کنید.

6- سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری وبورس

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در نیوزلند ورود به بازار بورس و خرید و فروش سهام شرکت های این کشور می باشد. اما قبل از آن شما باید یک آشنایی کلی با شرایط شرکت های داخل بورس نیوزلند داشته باشید. همچنین سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری که از طرف دولت و ارگان های مهم نیوزلند معرفی می شود از دیگر روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد.