قوانین آمریکا
قوانین آمریکا
نوامبر 29, 2020
ویزای کاری آمریکا
ویزای کاری آمریکا
دسامبر 8, 2020

سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

آشنایی کلی درباره ی سرمایه گذاری در آمریکا

کشور آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان محسوب می شود که از اقتصاد بسیار قوی برخوردار می باشد. آمریکا به علت پایین بودن نرخ بیکاری و تورم یکی از کشورهای مورد علاقه مهاجران می باشد. راه های مختلفی برای ورود به این کشور وجود دارد که از جمله آن ها می توان به اقامت از طریق تولد، اقامت از طریق ازدواج، اقامت از طریق تحصیل، ویزای کاری و ویزای سرمایه گذاری در آمریکا اشاره کرد.

برای سرمایه گذاری در آمریکا باید به برخی از شاخص ها همانند روند رشد اقتصادی این کشور، نرخ بیکاری و تورم و شرایط سیاسی توجه داشته باشید چرا که این شاخص ها به طور مستقیم در سرمایه گذاری شما نقش دارند. آمریکا جز کشورهایی است که از اقتصاد فوق العاده قوی و با ثبات بسیار بالایی در کل جهان برخوردار است و به همین دلیل نرخ بیکاری پایینی دارد.

روش های مختلف سرمایه گذاری در آمریکا

برای سرمایه گذاری در آمریکا راه های متنوعی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 سرمایه گذاری از طریق خرید ملک؛

  • برای اینکه افراد بتوانند از این طریق سرمایه گذاری کنند باید ابتدا به یک طریقی وارد آمریکا شوند و سپس اقدام به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک کنند.

 سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت؛

  • سرمایه گذاری از این طریق برای ایرانیان اندکی پیچیده و دشوار می باشد اما یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری می باشد. در آمریکا شرکت های قابل ثبت انواع مختلفی دارند مانند شرکت های سهامی، شرکت های انحصاری، شرکت های مشارکتی و شرکت‌هایی با مسئولیت های محدود.

 سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی؛

  • سرمایه گذاری از این طریق را می توان با ویزاهای EB5 و E2 انجام داد ولی ایرانیان قادر به دریافت ویزای EB5 نیستند. ویزای اصلی سرمایه گذاری در آمریکا ویزای E2 می باشد که مدت زمان آن 2 تا 5 سال می باشد. برای درخواست ویزای E2 شما باید حداقل 200 هزار دلار سرمایه داشته باشید. فرد متقاضی بعد از دریافت این ویزا قادر خواهد بود همسر و فرزندان خود را وارد این کشور کند و برای آن ها تقاضای اقامت کند. سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی؛ این روش سرمایه گذاری در آمریکا به دلیل ثبات اقتصادی بسیار مناسب می باشد.
مزایا و معایب سرمایه گذاری در آمریکا

یکی از برترین اقتصاد های دنیا را دارد و از استانداردهای زندگی بالایی برخوردار است.

  •  از سیاست بسیار قوی برخوردار است.
  •  از حامیان حقوق بشر می باشد.
  •  بهره وری بالا و نرخ سود آوری بالا
  •  بازارهای بسیار انعطاف پذیری دارد
  •  به دلیل ثبات اقتصادی می توان حتی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کرد که سود بسیاری برای شما خواهد داشت. قوانین آمریکا برای سرمایه گذاران ایرانی بسیار سخت و پیچیده می باشد. ایرانیان می توانند بسیاری از کشورهای تراز اول جهان به جز آمریکا را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند. از جمله کشورهای بسیار پیشرفته با استاندارد زندگی بالا می توان به کانادا، آلمان، هلند، دانمارک، فرانسه، استرالیا و ... اشاره کرد.