سرمایه گذاری در آلمان شرایط و روش ها برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا و توضیحات کلی در مورد چگونگی دریافت ویزای مهاجرتی این کشور
نوامبر 7, 2020
ویزای کار آلمان
ویزای کار آلمان شرایط اخذ اقامت از طریق ویزای کار آلمان و مشاغل مورد نیاز
نوامبر 17, 2020

سرمایه گذاری در آلمان شرایط و روش ها برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آلمان

آشنایی کلی درباره‌ی سرمایه گذاری در آلمان

کشور آلمان قطب اقتصاد اروپا محسوب می شود که از چندین ایالت مهم تشکیل شده و هر کدام این ایالت ها از لحاظ اقتصادی قوی می باشند. برای مهاجرت به این کشور روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها سرمایه گذاری در آلمان می باشد. از راه های مهاجرت به آلمان می توان به مهاجرت از طریق پناهندگی، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان و مهاجرت از طریق تحصیل اشاره کرد.

یکی از دلایل اینکه مردم به سرمایه گذاری در آلمان روی می آوردند ارائه خدمات اجتماعی، تحصیل رایگان و خدمات درمانی در بالاترین سطح می باشد. آلمان یکی از کشورهایی است که برترین خودروسازی های جهان مانند بنز، بی ام دبلیو و پورشه در آن قرار دارند به همین دلیل یکی از کشورهای قابل اعتماد در سرمایه گذاری می باشد.

شرایط و هزینه های سرمایه گذاری در آلمان

قبل از سرمایه گذاری در هر کشوری باید استانداردهای سرمایه گذاری در ان کشور را بدانید و دربارهی قوانین سرمایه گذاری در آن کشور مطالعه داشته و با اطلاعات کامل و دقیق اقدام به این کار بکنید. برای سرمایه گذاری در آلمان نیز شما باید با اطلاعات این کار را انجام دهید چرا که حتما روش های سرمایه گذاری در آلمان با روش های سرمایه گذاری در کانادا متفاوت خواهد بود چرا که هر کشوری قوانین خاص خود را دارد.

از جمله استانداردهای قضایی می توان به فاکتورهای اقتصادی، قضایی و سیاسی کشور مقصد اشاره کرد. شاخص های مختلفی در استانداردهای سرمایه گذاری در آلمان مورد توجه هستند که از جمله آن ها می توان به نرخ کنترل فساد مالی اشاره کرد. هزینه ی که برای سرمایه گذاری در این کشور متحمل می شود می تواند بسته اینکه در کدام ایالت می خواهید سرمایه گذاری کنید؟ به چه طریقی می خواهید سرمایه گذاری کنید؟ هدف از سرمایه گذاری چیست؟ بستگی دارد.

روش های سرمایه گذاری در آلمان

برای سرمایه گذاری در کشور آلمان روش های مختلفی وجود دارد که از جمله روش های سرمایه گذاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک؛ این روش سرمایه گذاری از روش های بسیار کم خطر است. خرید ملک در آلمان به دلیل پایین بودن قیمت ملک نسبت به کشورهای اروپایی دیگر و کاهش مالیات بعد از خرید ملک، می تواند بهترین روش سرمایه گذاری است.
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت؛ آلمان در زمینه صنعت بسیار پیشرفته می باشد و برای ثبت شرکت نیاز به یک ایده تجاری یا طرح تجاری فوق العاده قوی دارید.
  •  سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی؛ برای اینکه بتوانید در این کشور کارآفرینی کنید باید ایده خلاقانه و قوی داشته باشید که نشان دهنده سودآوری باشد. طرح و ایده ی خلاقانه ی شما باید موجب اشتغال زایی شود و به اقتصاد این کشور کمک کند تا در اتاق بازرگانی آلمان پذیرفته شود در غیر این صورت قابل پذیرش نمی باشد.
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی؛ خرید سهام در کشور آلمان بسیار پرطرفدار می باشد که به تازگی یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در آلمان محسوب می شود.