قوانین انگلستان
قوانین انگلستان که باید برای مهاجرت به این کشور بدانید
دسامبر 10, 2020
تحصیل در انگلستان
آشنایی کلی درباره ی تحصیل در انگلستان
ژانویه 7, 2021

آشنایی کلی درباره ی مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

آشنایی کلی درباره ی مهاجرت به انگلستان

ایالت متحده انگلستان از مجموع سه کشور انگلیس، اسکاتلند، ایرلند و ولز تشکیل شد است که لندن به عنوان پایتخت کشور انگلستان شناخته می شود. انگلستان یکی از کشورهای مدرن و پیشرفته در سطح جهان می باشد که از ثبات اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است.

سالانه افراد بسیاری به دلیل طبیعت بسیار بکر، جاذبه های گردشگری بی نظیر، فرهنگ بسیار غنی، تاریخ قوی، آداب و رسوم متنوع، غذاهای مختلف انگلستان وارد این کشور می شوند.

روش های متنوعی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد که از جمله آن ها می توان به مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ویزای کاری انگلستان اشاره کرد.

انگلستان یکی از کشورهای مهاجر دوست می باشد و افراد بسیاری علاقه مند هستند تا به این کشور مهاجرت کنند.

مهاجرت به انگلستان در بین تمامی مردم دنیا می تواند دلایل مختلفی مانند سطح زندگی بسیار بالا، استانداردهای کیفیتی بالا، اقتصاد قوی، سیاست های پایدار، خدمات بهداشتی بسیار بالا، نرخ بیکاری بسیار پایین، نرخ تورم پایین، خدمات آموزشی فوق العاده و ... داشته باشد.

مهاجرت به انگلستان برای ایرانیان کمی دشوار می باشد اما سه مرحله برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که این سه مرحله عبارتند از اخذ ویزا، افتتاح حساب بانکی و دریافت شماره بیمه ملی است.

سفارت انگلستان مطابق هدف فرد متقاضی از ورود به این کشور، برای شخص ویزا صادر می کند که این ویزا می تواند ویزای کاری، ویزای تجارتی، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی و یا ویزای اقامت کوتاه، ویزای ترانزیت، ویزای اقامت انگلستان، ویزای پناهندگی و ویزای خانواده باشد.

بیشترین مردم مهاجر این کشور از کشورهای لهستان، رومانی، ایرلند، ایتالیا، پرتغال، لتونی، اسپانیا، فرانسه و آلمان می باشند.

مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان

مهاجرت یکی از تصمیم های بزرگی است که فردی در زندگی میگیرد. قبل از اینکه فردی تصمیم به مهاجرت بگیرد باید درباره ی کشور مقصد خود اطلاعاتی داشته باشد و با آگاهی کامل وارد آن کشور شود. مهاجرت به انگلستان نیز همانند مهاجرت به سایر کشورها مزایا و معایبی دارد که از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  امکان زندگی در یکی از پیشرفته ترین کشورها از لحاظ سیاسی، اقتصادی، آموزشی، کاری، ورزشی و غیره
 •  داشتن آب و هوای بسیار مطلوب و دلپذیر
 •  داشتن فستیوال های بسیار
 •  خطوط ساحلی که از زیبایی خاصی برخوردار هستند
 •  وجود جنگل های بسیار زیبا و طبیعت فوق العاده
 •  خرید آسان خودرو

معایب زندگی در انگلستان:

 •  سفر با قطار قابل اطمینان نمی باشد
 •  سفرهای جاده ای که پر از خطر هستند؛ به دلیل اینکه جاده های این کشور از پهنای بسیار کمی برخوردار هستند.
 •  در انگلستان خانه های داخل شهری از متراژهای پایینی برخوردار هستند.
 •  بیشتر مردم انگلستان تجمل گرا و نژاد پرست هستند و مشروبات الکلی و مواد مخدر مصرف می کنند.
 •  انگلستان از جمله کشورهایی است که هزینه ی زندگی در آن بسیار بالا می باشد و همین موضوع برای افراد مهاجری که وارد این کشور می شوند می تواند مشکل ساز باشد.