مهاجرت به ترکیه ( روش های اخذ اقامت و تابعیت ) به صورت قانونی

مهاجرت به فنلاند
شرایط مهاجرت به فنلاند کشور کوچک اروپایی دارای رفاه بالا و شرایط اقتصادی خوب
جولای 30, 2020
بررسی شرایط اخذ اقامت و ویزای کاری ترکیه
آگوست 2, 2020

مهاجرت به ترکیه ( روش های اخذ اقامت و تابعیت ) به صورت قانونی

نکات مهمی که در مهاجرت به ترکیه باید در نظر داشته باشید

مهاجرت به ترکیه، ترکیه از کشورهای اروپایی ،آسیایی است که به علت اقتصاد در حال پیشرفت و تغییراتی که در ساختار اجتماعی خود به وجود آورد به عنوان یکی از مقاصد  مهاجرت برای بسیاری از افراد می باشد.
بسیاری از افراد این کشور را به عنوان پلی برای ارتباط با اروپا می بینند. و توصیه می شود که اگر قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی دارید برای مدت زمان کوتاهی زندگی در ترکیه را تجربه کنید.
مانند بسیاری از کشورهای دیگر که مقصد مهاجرت شرایط و اصول خاصی برای پذیرش مهاجر دارد.همچنین پایین بودن هزینه زندگی و داشتن آب و هوای مناسب  و چشم اندازهای زیبا باعث شده است که مهاجران  زیادی هر ساله از کشور های آسیایی و ایران به این کشور سفر کرده و درخواست اقامت دائم داشته باشند.
به طور کلی مهاجرت به ترکیه از چند روش اصلی صورت می پذیر که مشابهت زیادی با دیگر کشورهای اروپایی دارد:  

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

در این روش متقاضی کار به دو صورت می تواند کار پیدا کرده، یکی اینکه خود شخصا با دریافت ویزای 90 روزه به ترکیه سفر کرده و به جستجوی کار بپردازد و یا از طریق وب سایت های کاریابی شغل مورد نظر خود را پیدا کند که اگر پس از پایان این مدت نتواندشغل مورد نظر خود را پیدا کند باید به کشور خود بازگردد.
در روش دوم متقاضی کار  با هماهنگی کارفرمایی که اقدام به جذب نیروی خارجی کرده است به ترکیه سفر می کند و پس از بستن قرارداد، مدارک تکمیلی را به کنسولگری ترکیه ارائه می دهد.
از مهمترین نکاتی که برای یافتن شغل در این کشور مهم است اینست که شما باید آگاهی کافی از زبان ترکی داشته باشید چون شانس بیشتری برای یافتن کار دارید. همچنین مهاجرانی که مهندس کامپیوتر یا آی تی می باشند شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل در این کشور دارند.


مهاجرت به ترکیه با تحصیل در دانشگاهها

پایین بودن هزینه تحصیل و معتبر بودن دانشگاههای ترکیه به علت ارتباط با دیگر کشورهای اروپایی و سطح مناسب آموزشی افراد زیادی را علاقمند به ادامه تحصیل و مهاجرت به این کشور کرده است.
پس از پایان تحصیلات می توانید با بررسی شرایط کار در مناطق مختلف ترکیه اقدام به کاریابی کرده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنید.


مهاجرت از طریق تولد فرزند

اگر کودک در خاک این کشور متولد شود حتی اگر پدر و مادرکودک تبعه این کشور نباشند کودک می تواند تبعه کشور ترکیه شود و مورد دیگر اگر یکی از والدین تابعیت کشور ترکیه را داشته باشد فرزند او نیز می تواند این تابعیت را به دست آورد.

ازدواج و مهاجرت به ترکیه

شما با ازدواج با فردی که تبعه ترکیه می باشد می توانید به این کشور مهاجرت کنید . از نکات مهم ازدواج در ترکیه اینست که با افراد زیر سن 18 سال نمی توانید ازدواج کنید چون کودک همسری محسوب می شود و همچنین چند همسری در این کشور پذیرفته نیست.
در ابتدا یک اقامت 5 ساله به زوجین داده می شود تا مشخص شود ازدواج آنها بر اساس علاقه بوده است و پس از پایان این زمان در صورت ادامه ازدواج و تاهل  اقامت دائم داده می شود .


مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه از روش هایی است که بسیار مورد توجه دولت ترکیه برای پذیرش مهاجر می باشد. از مهمترین روش های سرمایه گذاری می توان به ثبت شرکت ، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه دولتی، خرید ملک اشاره کرد.
حداقل شرایط برای سرمایه گذاری داشتن حداقل 18 سال سن و مبلغی حدود 530 هزار لیر ترکیه برای ثبت شرکت یا خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار می باشد.

مهاجرت از طریق پناهندگی

در این روش شخص مورد نظر به علت مشکلاتی از قبیل جنگ، عدم امنیت جانی به کشور ترکیه سفر می کند و پس از ورود درخواست پناهندگی خود را به پلیس ترکیه ارائه می دهد.تا پذیرفته شدن شرایط شما باید در کمپ های مربوط به پناهندگان زندگی کنید که شرایط سخت و دشواری از لحاظ نوع زندگی دارد و اصلا توصیه نمی شود.
با بهره گیری از اطلاعات وکلای با تجربه و مطمئن می توانید با توجه به شرایط خود یکی از روش های مورد نظر را انتخاب کرده و با آشنایی بیشتری اقدام به مهاجرت کنید. صرفا با توجه به شنیده ها سرمایه و جان خود را به خطر نیندازید.

 

.