بهترین راه دریافت اقامت سوئیس در سال جدید

روش های مهاجرت به هلند از طریق کار و لیست مشاغل مورد نیاز
آگوست 9, 2020
مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری
ویزای کار دانمارک و شرایط اخذ ویزای کاری و مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک
آگوست 11, 2020

بهترین راه دریافت اقامت سوئیس در سال جدید

مهاجرت به سوئیس

نکات کلیدی مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس،سوئیس را با ساعت ها و پنیرهای خوشمزه اش می شناسند. کشوری با طبیعتی زیبا و خیره کننده  در اروپای غربی که مرکز سازمان های بزرگی مانند صلیب سرخ و تجارت جهانی می باشد.سرزمینی آرام که تا کنون وارد هیچ جنگی نشده است.
تنها یکی دو مورد از این موارد لازم است تا شما را به فکر مهاجرت به سوئیس بیندازد.مساحت این کشور حدود 41000 کیلومتر مربع می باشد و 26 ایالت را در خود جای داده است و جمعیت آن حدود 7.5 میلیون نفر می باشد.
طبیعت خاص این منطقه باعث شده است که همیشه میزبان ورزشهای برفی جهان باشد.مهاجرت به سوئیس شرایط خاصی دارد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم:
کشورهای اتحادیه اروپا در مهاجرت به سوئیس سهم دارند
همین مورد باعث می شود تا مهاجرت به این کشور برای افراد غیر اروپایی سخت تر از دیگر کشورها باشد.
مهاجرت به شهری های خاصی که اداره مهاجرت سوئیس در نظر می گیرد امکان پذیر می باشد.
سوئیس از این روش مهاجرت برای  تمرکز زدایی در یک منطقه و کمک به رشد اقتصادی ایالت های دیگر خود استفاده کرده است .

روش های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به سوئیس درخواست کار در این کشور می باشد. کارفرمای شما قبل از شروع مراحل استخدام شما  رسما به مقامات سوئیس اطلاع رسانی می کند .
در سوئیس شرایط برای مهاجرت کاری برای شهروندان اتحادیه اروپا راحتتر از بقیه کشورها می باشد.چون درخواست کار آنها با توجه به شرایط شهروندیشان متفاوت است و حتی کشورهای عضو اتحادیه نیز شرایط یکسانی در پذیرش درخواست کار از طرف دولت سوئیس دارند.
دولت سوئیس برای هر کشوری سهمیه خاصی از استخدام کاری را در نظر گرفته است و در این میان نیروهای متخصص، مدیران و نیروهای فنی از شرایط بهتری برخوردار هستند و بیشترین سهمیه ها به آنها تعلق می گیرد.
 
از سال 2017 دو مجوز متفاوت برای کار در کشور سوئیس در نظر گرفته شده است که ظرفیت پذیرش افراد بر اساس  این دو سهمیه متفاوت می باشد:
الف) مجوز Bاین مجوز بلند مدت بوده و بر اساس آن ظرفیت پذیرش نیروی خارجی برای کار تا 3000 نفر در سال می باشد.مدت اعتبار این مجوز 12 ماه تا مدت نامحدود ویا تا زمانی که قرارداد کاری شما با کارفرما برقرار است انجام می شود.
ب) مجوزL    این مجوز کوتاه مدت است و تعداد افرادی که برای کار در مشاغل مختلف بر اساس این مجوز پذیرفته می شوند 4500 نفر می باشد. مدت زمان اعتبار این مجوز 3 تا 12 ماه می باشد.


مهاجرت تحصیلی به سوئیس

نظام آموزشی سوئیس علاوه بر کارآمد بودن و پیشرفته بودن هزینه های پائینی نیز دارد. یک دوره نه ساله که شامل مقطع ابتدایی و بخشی از مقطع متوسطه می شود در سوئیس اجباری و رایگان است و باید تمام افراد آن را بگذرانند.
زبان آموزشی در سوئی چند گانه است و شامل زبان های آلمانی، فرانسوی ، ایتالیائی و رومانیایی می شود. کافی است به یکی از این زبان ها مسلط باشید تا به راحتی به تحصیل در مقاطع پایین بپردازید.
اما آموزش در مدارس خصوصی و دانشگاهها به زبان انگلیسی می باشد .دانشگاههای معتبر و دولتی کشور سوئیس در زمینه های رشته های پزشکی،شیمی، نقشه برداری و داروسازی و همچنین آموزش معلمان کار می کنند. همچنین بسیاری از دانشگاههای سوئیس در بخش فنی و حرفه ای کار می کنند.
تحصیلات تکمیلی در دانشگاههای خصوصی این کشور ارائه می شود که مشمول پرداخت هزینه می باشد. شما با گرفتن پذیرش از یکی از این دانشگاهها این امکان را دارید که بتوانید پس از پایان تحصیلات و کار در سوئیس اقامت دائم را بگیرید.


مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس

دریافت اقامت در سوئیس برای مهاجران غیر اتحادیه اروپا به دو روش امکان پذیر است:
1-ثبت شرکت در سوئیس
شرکت شما باید بتواند فرصت های اقتصادی و شغلی جدیدی در این کشور ایجاد کند.
2-پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای بازنشستگان
این روش برای افراد ثروتمند امکان پذیر است و هزینه مالیاتی که از فرد دریافت می شود حدود 17000 دلار آمریکا می باشد.
مدت زمانی که طول می کشد شما از طریق سرمایه گذاری بتوانید به سوئیس مهاجرت کنید 3 تا 4 ماه می باشد و شرط آن اینست که سن شما بین 18 تا 55 سال باشد و در 10 سال اخیر شغلی در سوئیس نداشته باشید.


مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

اگر همسر شما یک شهروند سوئیسی باشد به راحتی می توانید به این کشور مهاجرت کنید و پس از 3 تا 5 سال  و موفقیت در آزمون زبان اقامت دائم آن را بگیرید. برای درخواست ویزا از این طریق چند شرط لازم است از جمله:
زندگی به سبک و شیوه سوئیس ها
رعایت قوانین سوئیس
اثبات اینکه هیچ خطری برای امنیت داخلی و خارجی سوئیس ندارید
حداقل سن 18 سال
داشتن شغل و درآمد کافی برای تامین زندگی خانواده
 

مهاجرت از طریق تولد

اگر پدر یا مادر شما اهل سوئیس باشد از طریق سیستم خاک و خون به راحتی می توانیداقامت سوئیس را دریافت کنید.اما اگر کودک از یک پدر و مادر غیر سوئیسی  در خاک سوئیس متولد شود که تابعیت این کشور را ندارند به هیچ یک از افراد پاسپورت این کشور داده نمی شود مگر اینکه از روش های دیگر اقدام به گرفتن شهروندی این کشور نمایند.