نکات کلیدی مهاجرت به قبرس و روش های اخذ اقامت آن

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری
آگوست 3, 2020
بهترین راه گرفتن اقامت و مهاجرت به نیوزلند برای ایرانیان
آگوست 5, 2020

نکات کلیدی مهاجرت به قبرس و روش های اخذ اقامت آن

مهاجرت به قبرس

نکات کلیدی مهاجرت به قبرس و روش های اخذ اقامت آن

مهاجرت به قبرس، مهاجرت همیشه نگرانی ها و دغدغه های بسیاری برای فرد مهاجر به وجود می آورد. محل زندگی و شرایط آن از یک سو و داشتن درآمد از طرف دیگر از نکات مهمی است که مورد توجه می باشد.
یکی از کشورهایی که در سال های اخیر مورد توجه مردم برای مهاجرت قرار گرفته است کشور قبرس می باشد.قبرس از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است.
بخش شمالی ترک زبان و در حاکمیت کشور ترکیه می باشد و قسمت جنوبی یونانی زبان و در حاکمیت دولت یونان می باشد.
برخورداری این منطقه از آب و هوای مناسب و امکانات رفاهی خوب باعث شده است که مهاجرت به قبرس در برنامه کار بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند قرار بگیرد.


مزایای زندگی در قبرس

امنیت مناسب برای شهروندان
هزینه زندگی پایین
برخورداری از استانداردهای مناسب خدمات درمانی
برخورداری از آب و هوای مناسب و مناطق دیدنی
دارا بودن آب و هوای معتدل
جمعیت پایین
اقتصاد در حال پیشرفت

روش های مهاجرت به قبرسمهاجرت از طریق کار

با  داشتن یک پیشنهاد شغلی و دریافت دعوت نامه کار از طرف کارفرمایی که در قبرس است شما می توانید برای مهاجرت و دریافت اقامت اقدام کنید.
از مهمترین نکات  دریافت ویزای کار برای مهاجرت به قبرس این است که ویزای شما در سازمان تامین اجتماعی قبرس مورد بررسی قرار می گیرد تا ثابت شود در قبرس این شغل متقاضی ندارد.
پس از گذراندن این مراحل در سازمان تامین اجتماعی این کشور و بررسی مدارک هویتی ویزای کار برای ما صادر میشود. حداقل درآمد یک کارگر ساده در حدود 870 دلار و برای کارمند در حدود 2000 دلار می باشد. 
    

مهاجرت به قبرس با تحصیل در دانشگاه

کشور قبرس به علت نزدیکی به کشورهای اروپایی از موسسات آموزشی و دانشگاههای مناسبی برخوردار است، هزینه پایین تحصیل از مواردی است که باعث شده است دانشجویان زیادی مهاجرت تحصیلی به این کشور داشته باشند.
رشته های دانشگاهی منند حسابداری، روانشناسی ، مهندسی پزشکی ، پزشکی و هنر و موسیقی در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری  هر سال تعداد زیادی  دانشجو می پذیرد.


مهاجرت از طریق تولد فرزند

شرایط تابعیت و مهاجرت از طریق تولد فرزند در کشور قبرس تفاوت های اندکی با دیگر کشور ها دارد. افرادی که در کشورهای مستعمره انگلیس در سالهای 1914 تا 1960 به دنیا آمده باشند. یا پس از سال  1960 از یک پدر قبرسی  متولد شده باشد می توانند اقامت دائم قبرس را داشته باشند. 
شما تنها با تولد فرزندتان در این کشور نمی توانید تابعیت قبرس را به دست اورید.
یکی از والدین کودک باید تابعیت قبرس را داشته باشد.
سند ازدواج رسمی والدین باید به تایید اداره مهاجرت قبرس برسد.

مهاجرت به قبرس با ازدواج

از روش های دیگری که شما می توانید به قبرس مهاجرت کنید ازدواج با شهروند قبری می باشد.از جمله شرط هایی که برای اقامت از طریق ازدواج لازم است اینست که :
باید از نظر مالی در شرایط مناسبی باشند درآمد آنها کمتر از 1000 یورو در ماه نباشد.
باید دارای خانه برای زندگی باشند اسناد ازدواج آنها به تایید دولت قبرس برسد.
در ابتدا یک اقامت دو ساله برای فرد غیر شهروند در نظر گرفته می شود و پس از آن اگر ازدواج آنها ادامه داشت این اقامت سه سال دیگر تمدید میشود و تابعیت قبرس به فرد داده میشود.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

در برخی از مناطق قبرس نیاز به سرمایه گذاری و کارآفرینی بیشتر از سایر قسمت ها احساس می شود.مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری در دو قسمت مورد توجه می باشد:
1-خرید ملک
با داشتن مبلغ 2 میلیون و پانصد هزار یورو می توانید از طریق خرید املاک در این کشور سرمایه گذاری کنید. در مدت 3 الی 6 ماه این طول میکشد تا مراحل خرید و دریافت ویزای اقامت انجام شود.
2-ثبت شرکت
با سرمایه گذاری 60 هزار یورویی برای تاسیس شرکت شما می توانید اقامت دو ساله در قبرس داشته باشید تا زمانیکه که شرکت فعال باشد هزینه بیمه و مالیات را پرداخت کند میتواند اقامت خود را تمدید کند.
3-ثبت شرکت و دریافت ویزا
  یکی از محاسن دریافت اقامت قبرس این است که با وجودی که این کشور جزو شینگن میباشد به علت اینکه جزو اتحادیه اروپا محسوب می شود با پاسپورت این کور به کشورهای دیگر می توانید سفر کنید.