سریع ترین و راحت ترین روش مهاجرت و دریافت اقامت سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق ویزای کار و مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئد
جولای 26, 2020
مهاجرت به استرالیا
شرایط مهاجرت به استرالیا و جزئیات مهمی که باید بدانید
جولای 28, 2020

سریع ترین و راحت ترین روش مهاجرت و دریافت اقامت سوئد

سریع ترین و راحت ترین روش مهاجرت و دریافت اقامت سوئد

مهاجرت به سوئد، علاقه به پیشرفت و امتحان کردن راههای جدید برای زندگی ما انسانها را به سفر و مهاجرت به سرزمین هایی که شرایط مورد نظر ما را دارد هدایت می کند.
سوئد یکی از کشورهایی است که با دارا بودن شرایط مناسب برای زندگی از اهداف مهاجرت بسیاری از افراد به شمار می رود.
شرایط  مناسب اجتماعی و کاری در کشور سوئد آنرا به یک مقصد بسیار مناسب برای ادامه تحصیل، زندگی و کار تبدیل کرده است.اگر چه میزان مالیاتی که کشور سوئد از شهروندانش دریافت می کند بالاتر از تمام کشورهای اروپایی می باشد، اما سطح رفاه  اجتماعی و تامین نیازمندیهای سلامت و رفاه افراد باعث شده است تا علاقمندان زیادی برای حضور در این کشور درخواست مهاجرت داشته باشند. همانند دیگر کشورها سوئد نیز روش های متفاوتی برای پذیرش افراد در کشور خود دارد.

مهاجرت تحصیلی به سوئد

برخورداری کشور سوئد از دانشگاههای معتبر و سطح بالا در آموزش باعث شده است تا این کشور مقصد ادامه تحصیل بسیاری از افراد برای مقاطع مختلف تحصیلی باشد.
از مزیت های مهاجرت به سوئد با ویزای تحصیلی امکان همراهی همسر و فرزندان زیر 18 سال به همراه شما می باشد.تدریس در دانشگاهها به زبان انگلیسی می باشد و نمره آیلتس مورد نیاز شما برای مقطع لیسانس 5.5  و طول دوره تحصیل 3 سال می باشد. برای مقطع دکتری آیلتس  6.5  لازم است و طول دوره تحصیل 4 سال می باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

در این روش شما باید اقدام به ثبت یک شرکت کرده یا اینکه مبلغ 150 هزار دلار را به این کشور منتقل کنید. برای ثبت شرکت باید طرح تجاری و فعالیت اقتصادی خود را ارائه دهید، اگر طرح پیشنهادی از طرف کشور سوئد پذیرفته شد ابتدا اقامت موقت به شما داده می شود و پس از آن اقامت دائم به شما داده می شود.


مهاجرت به سوئد از طریق کار

در این روش شخص درخواست دهنده اقامت به مدت سه  تا 5 سال در این کشور  در نزد یک کارفرما و یا شرکت سوئدی شاغل بوده است و انجام کار او در چهارچوب قوانین کار سوئد بوده است.
پس از پایان مدت 5 سال شخص می تواند درخواست اقامت دائم بدهد که پس از مدتی ویزای کاری او به اقامت دائم تبدیل می شود و می تواند از مزایای شهروندی آن کشور استفاده کند.انواع ویزای کار سوئد شامل موارد زیر می باشد:
الف)job offer
در این روش دریافت ویزای کار کارفرمای سوئدی شما برای شما دعوت نامه ارسال می کند و شما پس از تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای کار را دریافت می کنید  ودر شرایطی می توانید یکی از نزدیکان خود را پس از دریافت ویزای همراه با خود ببرید.کشور سوئد نیاز بسیاری به افرادی دارد که در زمینه آی تی و کامپیوتر تخصص دارند و همین دلیل شرایط مناسبی برای افرادی که خواهان مهاجرت به این کشور حوزه اسکاندیناوی هستند فراهم آورده است.
نکات مثبت دریافت ویزای کار و اقامت در سوئد
الف- تعطیلات طولانی مدت در سوئد
ب_ مرخصی مناسب والدین
ج-ساعات کاری انعطاف پذیر
د- دریافت حقوق تعطیلات
و- ساعات کار کوتاه در تابستان
ه-برخورداری از امکانات رفاهی


مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد که تبعه کشور سوئد می باشد از موارد دیگری است که امکان دریافت ویزا و اقامت را برای شما فراهم می آورد. در این روش بعد از گذشت 3 سال از ازدواج شما می توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید و دو سال از این سه سال را باید حتما  با یکدیگر زندگی کرده باشید.


مهاجرت به سوئد برای هنرمندان

در این روش هنرمندانی که می توانند درآمد کافی از هنرشان داشته باشند و یا اینکه  سرمایه مناسبی برای راه اندازی کار مرتبط با هنرشان در کشور سوئد را داشته باشند می توانند بدون نیاز به مدرک زبان و یا مدرک دانشگاهی اقدام به مهاجرت و دریافت ویزا داشته باشند.


مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند

برای دریافت ویزا از این طریق یکی از والدین و یا هر دوی آنها باید متولد سوئد باشد و یا اینکه تابعیت این کشور را داشته باشد که به این روش دریافت تابعیت از طریق خون گفته می شودمهمترین نکته در اقدام به مهاجرت به کشور های مانند سوئد در این است که شما تمام جوانب کار را در نظر بگیرید و از استفاده از راههای غیر معمول و غیر قانونی خودداری کنید.
بهترین راه برای صرفه جویی در وقت و سرمایه و استفاده از مشاوره وکلای قانونی مهاجرت و یا قرار دادن یک فرد مطمئن به عنوان نماینده قانونی برای انجام کارهای مربوط به مهاجرت می باشد.