مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا و توضیحات کلی در مورد چگونگی دریافت ویزای مهاجرتی این کشور
نوامبر 7, 2020
سرمایه گذاری در آلمان
سرمایه گذاری در آلمان شرایط و روش ها برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری
نوامبر 16, 2020

مهاجرت به آلمان

 مهاجرت به آلمان

جمهوری فدرال آلمان را با نام آلمان می شناسیم که یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است و مردم از تمام نقاط جهان تمایل به مهاجرت به آلمان را دارند. آلمان جز ده کشور وسیع قاره اروپا شناخته می شود که از جنگل ها و بیشه زار های فراوانی تشکیل شده است و طبیعت بکری دارد. آلمان یکی از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است که عضو سازمان ملل متحد و ناتو می باشد و از قدرت بسیاری برخوردار است. آلمان همانند کشورهای پیشرفته ی دیگر جهان از چندین ایالت تشکیل شده که همگی آنها در برخی از مسائل به طور مستقل، از قوانین ایالتی خود استفاده می کنند.

به دلیل صنعتی بودن این کشور، موقعیت های کاری فراوانی در آن وجود دارد و از این رو مهاجرت به آلمان برای افراد به دنبال کار یکی از بهترین گزینه هاست. از مزایای مهاجرت به آلمان بهره مندی از تحصیل رایگان می باشد؛ تحصیل در این کشور چه برای شهروندانش و چه برای مهاجران رایگان می باشد و برای همین افراد زیادی این کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می کنند. در این از مزایای دیگر مهاجرت به آلمان می توان گفت که در کنار تحصیل رایگان امکان کار کردن برای مهاجران وجود دارد.

انواع روش های مهاجرت به آلمان

روش های مهاجرتی متفاوتی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که بسته به شرایط شما یکی از روش های مهاجرت انتخاب می شود. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  مهاجرت از طریق کار؛ یکی از بهترین گزینه های مهاجرت برای این کشور محسوب می شود.
  •  مهاجرت از طریق تولد؛ کشور آلمان برعکس کشورهای آمریکایی تابع قانون خون می باشد.
  •  مهاجرت از طریق ازدواج؛ این کشور برای جلوگیری از سوء استفاده هایی که از این طریق مهاجرت انجام میشد قوانین سختی را وضع کرده است. افرادی که قصد دریافت اقامت از این طریق را دارند باید یک سری از مدارک از جمله گواهی عدم سوء پیشینه، سند ازدواج و گواهی تجرد را به سفارت آلمان ارائه دهند.
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری؛ آلمان به دلیل اینکه یکی از قطب های اقتصادی جهان است و کمپانی ها و شرکت های بسیاری در آن وجود دارد یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری می باشد. این کشور از سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند و برای آنان شرایطی را برای سرمایه گذاری فراهم می کند.
  •  مهاجرت از طریق ثبت شرکت؛ یکی از بهترین نوع های سرمایه گذاری ثبت شرکت می باشد.
  •  مهاجرت از طریق تحصیل؛ این نوع از مهاجرت برای دانشجویان مورد استفاده قرار می گیرد و آنها علاوه بر تحصیل رایگان، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی و امکان پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل را دارند.

شرایط مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به آلمان باید از شرایط مهاجرت برخوردار باشید که تقریبا همانند مهاجرت به کشورهای اروپایی دیگر است. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

     هزینه ی مهاجرت به این کشور را داشته باشید و بتوانید به سفارت ثابت کنید که هزینه ی زندگی در این کشور را دارا هستید.
  •  ارائه گواهی سلامت
  • تسلط به زبان آلمانی