دانشگاه های آلمان و شرایط پذیرش سال 2020 دانشگاه های این کشور مدرن

مدارک مورد نیاز تحصیل در امریکا
مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آمریکا
سپتامبر 23, 2020
مدارک مهاجرت تحصیلی به آلمان جهت تحصیل در دانشگاه های سطح اول جهانی
سپتامبر 26, 2020

دانشگاه های آلمان و شرایط پذیرش سال 2020 دانشگاه های این کشور مدرن

دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان و شرایط تحصیل در آلمان

دانشگاه های آلمان یکی از بهترین گزینه های مهاجرت برای دانشجویان، می باشد. این کشور جزء کشور های صنعتی جهان به حساب می آید. تحصیل در آلمان یکی از گزینه های جذاب برای دانشجویان می باشد. زیرا این کشور به دلیل صنعتی بودن نیاز زیادی به نیروی کار متخصص دارد. این کشور در قلب اروپای غربی واقع شده است. آلمان با کشور های زیادی مانند چک، بلژیک، لهستان، فرانسه و ... هم مرز می باشد.

دانشگاه های کشور آلمان دارای سطح علمی بالایی می باشند. به همین سبب دانشجویان نخبه علاقه دارند که به این کشور رفته و در آنجا ادامه تحصیل بدهند. علاوه بر سطح علمی بالای دانشگاه های این کشور، بازار کار مناسبی که در آنجا وجود دارد باعث شده است افراد زیادی به این کشور جذب شوند. زیرا آن ها معتقدند که بعد از اتمام تحصیلات خود می توانند به سرعت کار مناسبی برای خودشان پیدا کنند و آینده ی خود را تامین کنند.

تحصیل در آلمان و در اروپا یکی از آرزو هایی است که دانشجویان زیادی همیشه همراه خود دارند و می توانند با کمی تلاش و کوشش به آن برسند. زیرا تحصیل در این کشور مستلزم صرف هزینه ی بالا نمی باشد. حتی با تهیه ی بورس تحصیلی می توانند بدون هزینه تحصیل کنند.

چگونگی تحصیل در آلمان

همانطور که بیان کردیم تحصیل در آلمان یکی از علاقه مندی های بسیاری از دانشجویان در سطح جهان می باشد. زیرا دانشگاه های دولتی زیادی در این کشور وجود دارد که دانشجویان خارجی می توانند با کمترین هزینه در آن ها مشغول به تحصیل شوند.

موسسات آموزشی کشور آلمان به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند. کالج های هنر، موسیقی و فیلم، موسسات علمی و کاربردی و دانشگاه های آلمان از این موسسات آموزشی می باشند. این موسسات می توانند خصوصی و یا دولتی باشند. افراد متقاضی همچنین می توانند در مقاطع مختلف اقدام به تحصیل در آلمان کنند.

در مقطع لیسانس فرد متقاضی باید گواهی نامه ای مبنی بر اینکه 12 سال تحصیلی اولیه را گذرانده است، ارائه دهد. زبان انگلیسی و یا آلمانی را نیز این دانشجو ها باید تا حد مطلوب تسلط داشته باشند. این مقطع در آلمان حدود 6 تا 8 ترم طول می کشد.

در مقطع کارشناسی ارشد نیز رشته های زیادی در دانشگاه های آلمان مورد تدریس قرار می گیرد. این دوره ی تحصیلی برای دانشجویان به طور نرمال دو سال طول می کشد. برای تحصیل در آلمان در این مقطع باید مدرک کارشناسی دانشجو معتبر باشد در غیر این صورت دانشگاه های آلمان افراد را پذیرش نخواهد کرد.

مقطع دکترا از دیگر مقاطعی است که در کشور آلمان دانشجوی خارجی و مهاجر می پذیرد. برای این مقطع باید حتما تسلط بالایی در زبان انگلیسی و آلمانی داشت. یکی از بهترین مزیت های دانشگاه های آلمان رایگان بودن آن ها در صورتی دولتی بودن می باشد.

دانشجویان همچنین می توانند از بورسیه تحصیلی برای تحصیل در آلمان استفاده کنند. در این صورت آن ها می توانند با کمترین هزینه و حتی بدون هزینه مشغول به تحصیل در کشور آلمان کنند.

معرفی دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان یکی از گزینه های مناسب برای دانشجویانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور خود را دارند. این کشور به دلیل هزینه های تحصیلی پایینی که دارد مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. علاوه بر این، دانشگاه های آلمان دارای اعتبار زیادی دارند که دانشجویان با گرفتن مدرک از آن ها می توانند در آینده شغل مناسبی را داشته باشند.

دانشگاه های آلمان از جمله دانشگاه هایی هستند که دارای شیوه ی تدریس، پژوهش محور می باشند. حتی می توان بیان کرد که بنیان گذار این شیوه ی تدریس، کشور آلمان بوده است. دانشگاه های آلمان در رنکینگ جهانی نیز دارای رتبه های بالایی می باشند که دلیل دیگری برای استقبال دانشجویان از این دانشگاه ها می باشد. می توان این کشور را در کنار کشور هایی مانند آمریکا و انگلیس قرار داد.

 

لیستی از بهترین دانشگاه های آلمان

کشور آلمان دارای دانشگاه های بسیار زیادی می باشد که همگی دارای سطح علمی بالایی هستند. اما برخی از دانشگاه های آلملن نسبت به دیگران ، شهرت و امتیاز بالاتری دارند. برخی از این دانشگاه ها به صورت زیر می باشند.
  • دانشگاه LMU برترین دانشگاه کشور آلمان و سی و دومین دانشگاه برتر جهان به شمار می رود. این دانشگاه دارای بیشترین ظرفیت برای دانشجویان خارجی و بین المللی می باشد. رشته های برتر این دانشگاه شامل رشته های فیزیک، علوم فضایی، بیولوژی و پزشکی می باشد. در این
  • دانشگاه رشته های تحصیلی با دو زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می شود.
  • دانشگاه فنی مونیخ یکی دیگر از دانشگاه های آلمان می باشد که دومین رتبه را در کشور آلمان به خود اختصاص داده است. در رنکینگ جهانی نیز این دانشگاه دارای رتبه ی چهل و چهار می باشد. در این دانشگاه رشته هایی مانند علوم کامپیوتر و علوم کشاورزی، رشته های تخصصی به شمار می رود.
  • یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان ، دانشگاه هایدلبرگ نامیده می شود. در این دانشگاه بیشتر از زبان آلمانی برای تدریس استفاده می شود. این دانشگاه در سطح جهانی دارای رتبه 47 و در خود کشور آلمان دارای رتبه ی 3 می باشد.
  • دانشگاه آخن در شهر آخن ساخته شده است و از بهترین دانشگاه های آلمان به شمار می رود. این دانشگاه توانسته است در جهان رتبه ی 87 را به خود اختصاص دهد.
  • دانشگاه فرایبورگ به لحاظ رشته ای مهندسی و علوم طبیعی که تدریس می کند دارای شهرت جهانی است. این دانشگاه همچنین به عنوان یک مرکز تحقیقاتی به شمار می رود زیرا تحقیقات مهم و زیادی در این دانشگاه صورت می گیرد. این دانشگاه دارای رتبه ی 76 دنیا و 5 آلمان می باشد.
  • دانشگاه آزاد برلین در سال 1984 ساخته شده است و به همین دلیل جوان ترین دانشگاه کشور آلمان به شمار می رود. این دانشگاه یکی از دانشگاه های محبوب در کشور آلمان است که محققان و پژوهشگران دوست دارند برای تحقیقات خود به آنجا بروند. جالب است بدانید 20 درصد از دانشجویان کل این دانشگاه را دانشجویان خارجی و بین المللی تشکیل می دهند.