مقرون به صرفه ترین ایالتهای امریکا برای زندگی
مقرون به صرفه ترین ایالتهای امریکا برای زندگی
دسامبر 19, 2019
فهرست بهترین شغلها در امریکا
فهرست بهترین شغلها در امریکا
دسامبر 21, 2019

دوازده غذا در امریکا که فقط خارجی ها می خورند

دوازده غذا در امریکا که فقط خارجی ها می خورند

دوازده غذا در امریکا که فقط خارجی ها می خورند

اگرچه در ایالات متحده هزاران نوع غذای خارجی پیدا می شود که مخصوص یک شهر یا کشور خاصی است و سایر مردم از خوردن آن غذاها وحشت دارند، ولی در این مقاله خوراکی ها و غذاهای خارجی که در امریکا به طول گسترده تولید یا وارد شده و در فروشگاههای ایالتهای مختلف پخش می شود را مرور می کنیم.

1- لاکپشت: اگر چه تاریخچه لاکپشت های خوراکی به زمان کشف گونه ای از این جانداران به نام لاک الماس ها در حدود سال 1900 میلادی در کارولینای شمالی و مریلند برمی گردد، ولی این فقط چینی ها هستند که امروزه از آن به عنوان غذا و خصوصا برای تهیه نوعی سوپ استفاده می کنند.

2- رامبوتان: این میوه اگرچه بیشتر شبیه به شکل پافل در مجموعه های کارتونی کلوپ پنگوئن ها است ولی در حقیقت نوعی میوه شیرین و خوشبو می باشد که بومی نواحی جنوب شرقی آسیاست. این میوه به خاطر داشتن مقادیر غنی منگنز در بین جزایر جنوب شرقی آسیا طرفداران زیادی دارد، هرچند به مذاق خیلی ها در امریکا خوش نمی آید.

3- دوریان: این میوه عجیب که بعضی وقتها به عنوان سلاح در جنگهای سرد نیز به کار برده می شود، لقب پادشاه میوه ها را به خود گرفته است و غنی از انواع ویتامین هاست. مردمان کره، مالزی، تایوان و اندونزی از طرفداران پروپاقرص آن هستند. از نحوه خوردن این میوه و تلفات احتمالی آن اطلاعاتی در دست نیست.

4- دل مرغ: هرچند دل مرغ در غذاهای ایرانی و عربی نیز کاربرد دارد، ولی صاحب اصلی این غذا را برزیلی ها می دانند چون در برزیل چندین نوع غذای متفاوت از دل مرغ درست می شود. در یک نوع بسیار پرطرفدار، برزیلی ها دلهای مرغ رو به تعداد زیاد به سیخ می کشند و کباب می کنند.

5- هووامی: زردآلوی خشک شده ژاپنی ها خاصیت ایمنی زایی دارد و طعم آن شیرین است، هرچند به قیافه عجیب و غریبش نمی خورد. ولی گزارش ها نشان میدهد چینی ها هم بعضی وقتها دزدکی از آن می خورند.

 

6- خوراک مغز: مغز سرشار از فسفر است ولی امریکایی ها با تجسم قیافه آن قید این فسفر را می زنند. مغز در میان غذاهای خاورمیانه ای جایگاه خاصی دارد هرچند فرانسوی ها هم طرفدار مغز هستند ولی برخلاف خاورمیانه آن را سرخ یا سوخاری می کنند.

7- گوواوی دو: این اسنک های چینی که معنی تحت اللفظی اسمشان ” لوبیاهای با مزه عجیب” است شاید تنها خوراکی مخصوص چینی ها باشد که سایر مردم امریکا هم توانسته اند با آن کنار بیایند. این لوبیاها روکشی از کارامل، نمک و کنجد دارند.

8- پای مرغ اسپایسی: پای مرغ تند و اسپایسی در بین مردمان امریکای جنوبی و افریقا بسیار پرطرفدار است به طوری که مثل بال مرغ اسپایسی در فروشگاههای مخصوصشان به فروش می رود. با این وجود در ایران نیز برخی از پای مرغ در تهیه سوپ استفاده می کنند.

9- تخم مرغ های قرن: چینی ها این تخم مرغ های غول پیکر را به شکل خاصی تهیه می کنند. آنها تخم مرغ های مرغ، اردک و بلدرچین را به مدت چندین هفته در نمک و خاکستر و برنج می خوابانند تا هم مزه، هم رنگ زرده و هم اندازه آن به شکل خاصی در بیاید. به این تخم مرغها تخم مرغهای 100 ساله یا 1000 ساله هم می گویند.

10- قورباغه: قورباغه در میان مردمان فرانسه و چین طرفداران خاصی دارد. با اینکه تصور خوردن قورباغه برای خیلی ها تهوع آور است ولی کسانی که قورباغه می خورند گوشت آن را شبیه گوشت مرغ گزارش می کنند. گوشت قورباغه سرشار از پروتئین، ویتامین آ و پتاسیوم است.

11- زبان اردک: برخلاف سلیمان نبی که زبان مرغ را می دانست، مردم هنگ کنگ زبان مرغ را می خورند. این غذا به صورت تکه های کوچک زبان که بیشتر زبان اردک هست در برخی فروشگاه های امریکا پیدا می شود. هنگ کنگی ها این تکه ها را در ادویه های مخصوص خود می خوابانند و سرخ می کنند.

12- کله و پای گوسفند: کله پاچه نیز در بین مردم خاورمیانه طرفداران بسیار زیادی دارد، با این حال مردم مکزیک و کشورهای کارائیب نیز ارادت خاصی به آن دارند. با اینکه منظره پخت کله کامل گوسفند با خنده ای برلب در داخل دیگ بسیار وحشت آور است و به شوخی به آن +18 می گویند، ولی اخیرا، کنسروهای تمیزشده کله پاچه قیافه قابل تحمل تری به این غذا داده است.