شرایط اخذ ویزای کار و مشاغل مورد نیاز در کشور فنلاند برای ایرانیان

مهاجرت به سنگاپور
مهاجرت به سنگاپور و جدیدترین شرایط دریافت اقامت سنگاپور
جولای 22, 2020
ویزای کاری قبرس
کار در قبرس نحوه اخذ ویزای کار قبرس و بازار کار
جولای 23, 2020

شرایط اخذ ویزای کار و مشاغل مورد نیاز در کشور فنلاند برای ایرانیان

ویزای کار فنلاند

در مورد شرایط کار در کشور فنلاند برای ایرانیان و اخذ ویزای کار چه می دانید؟

شرایط کار در کشور فنلاند و اخذ ویزای کاری برای ایرانیان سخت است یا راحت؟
کشور فنلاند یکی از مناسبت ترین کشور ها برای کار و زندگی شناخته می شود.
بازار کار فنلاند و شغل ها و قیمت ها در این کشور بر پایه انصاف و عدالت است و هیچ تبعیضی میان آنها برقرار نمیباشد.
فنلاند کشوری در شمال اروپا است، این کشور حدود ۵.۵ میلیون نفر جمعیت دارد، پایتخت آن هلسینکی است و واحد پول این کشور یورو است.
در واقع این کشور با تراکم جمعیت نسبتا کم فرصت های شغلی را برای افراد خارجی مهیا میکند.
مردمان این کشور به زبان های فنلاندی و سوئدی صحبت می کنند، البته آنها به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند.شرایط کار در کشور فنلاند برای ایرانیان

شاید سوال خیلی از ایرانی ها این باشد که برای کار در فنلاند چه کارهایی را باید انجام دهیم و در واقع شرایط کار در کشور فنلاند برای ایرانیان و اخذ ویزای کاری چیست؟
اولین گام برای حضور و کسب و کار در این کشور توانایی برقراری ارتباط با مردم این کشور است، شما برای اینکه بتوانید در این کشور ما  کنید باید زبان این کشور را ترجیحا بلد باشید اما از آنجایی که بیشتر مردم فنلاند به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند، بلد بودن زبان انگلیسی نیز میتواند به شما در این راه کمک کند. 
افرادی که میخواهند در کشور فنلاند مشغول به کار شوند باید دقت کنند که، رزومه کاری و تحصیلی شما نقش بسیار پر رنگی در ورود شما به بازار فنلاند را ایفا میکند و یکی از شرایط کار در کشور فنلاند برای ایرانیان به حساب می آید.
برخی از کارفرمایان در این کشور پس‌ از آغاز آگهی جذب ابتدا به مدت ۳ ماه در کشور فنلاند آگهی خود را پخش میکنند و اگر نیرویی جذب نشد این آگهی را به مدت ۳ ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا به اشتراک میگذارند، در صورتی که نیرو بازهم جمع آوری نشد پس از این مدت ۶ ماه ، آگهی خود را در دیگر کشور ها پخش میکنند.
ایرانیان پس از مشاهده آگهی میتوانند با کارفرما ارتباط برقرار کنند و رزومه خود را برای کارفرما ارسال کنند، در صورتی که رزومه شما مورد تایید کارفرما قرار بگیرو برای شما دعوت نامه کاری ارسال میگردد و بعد از آن هم میتوانید برای ویزای کاری فنلاند درخواست دهید.

شرایط کار در کشور فنلاند

پس یکی از شرایط کار در کشور فنلاند برای ایرانیان صدور ویزا نیز است.
پس از تاییدیه کارفرما و دریافت پیشنهاد شغلی مناسب از این کشور ، شما میتوانید همزمان هم برای خود و هم برای اعضای خانواده خود درخواست ویزا ارائه دهید البته طبق قانون بین الملل همراهان شخص شامل همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال باشند ، برای این کار باید فرم درخواست خود را به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت فنلاند ارائه دهید تا پروسه صدور ویزا انجام گردد.


مدارک مورد نیاز ویزای کار در فنلاند

-ارائه ۶ قطعه عکس با زمینه سفید
-ارائه مدارک هویتی همراه با ترجمه
-ارائه دعوت نامه از سوی شرکت یا کارفرما
-ارائه نامه تمکن مالی با گردش مالی ۶ ماهه
-ارائه فرم تکمیل شده ویزا
-ارائه پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
-ارائه یک نسخه از بلیط برگشت.میزان حقوق در فنلاند

در صورتی که شما شرایط کار در کشور فنلاند برای ایرانیان را داشته باشید، پس انجام کارهای اداری و ویزا و... میتوانید برای جمع آوری اطلاعات مقدار حقوق این کشور را نیز بررسی کنید، که ما آنها برای شما در زیر نمایش داده ایم.
-کمترین حقوق= ۲،۱۰۰ یورو 
-بیشترین حقوق= ۳،۴۷۰ یورو
نکته قابل ذکر این است که اگر شما بیشتر از ۶ ماه در این کشور کار کنید پس از این مدت باید مالیات بپردازید اما اگر در کمتر از ۶ ماه به کشور خود بازگردید نیازی نیست.
از دیگر موارد جالب این است که پس از ۴ سال در صورت کار و زندگی ، شما میتوانید درخواست اقامت دائم به این کشور ارائه بدهید و بعد از ۵ سال نیز میتوانید برای اخذ تابعیت اقدام کنید.


مشاغل مورد نیاز در فنلاند

طبق گزارش سال ۲۰۲۰ مشاغل مورد نیاز در این کشور عبارت اند از: معلم ، پرستار ، برنامه نویس ، مربی مهد کودک ، حسابدار.موسسات کاریابی در فنلاند

برای یافتن کار در کشور فنلاند باید وب سایت های کاریابی این کشور مراجعه کنید.
در زیر چند موسسه کاریابی که شرایط کار در فنلاند را نشان میدهند و برای شما کار مناسب پیدا میکنند بازگو شده اند.
-موسسه کاریابی بارونا : kluuvi
-موسسه کاریابی پلازا: Kamppi
-موسسه کاریابی oikotie
شما با مراجعه به سایت این موسسات میتوانید مشاغل مورد نیاز و شرایط کار در کشور فنلاند را مشاهده کنید.
در پایان هر ایرانی میتواند در صورت داشتن شرایط کار در فنلاند برای ایرانیان، در این کشور شروع به فعالیت و کار کند، بهترین کار بررسی شرایط و تفکر درباره آینده است.