مدارک تحصیل در کانادا و مدارک لازم زبان برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

تحصیل در استرالیا و اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور
شرایط تحصیل در استرالیا و مزایای ادامه تحصیل در این کشور
سپتامبر 9, 2020
شرایط تحصیل در ایتالیا در تمامی مقاطع تحصیلی
شرایط تحصیل در ایتالیا و مقاطع ادامه تحصیل در این کشور
سپتامبر 12, 2020

مدارک تحصیل در کانادا و مدارک لازم زبان برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

مدارک تحصیل در کانادا برای ویزای تحصیلی

مدارک تحصیل در کانادا از پیشرفته ترین کشورهای جهان

کانادا دومین کشور پهناور جهان به شمار می رود. این کشور از نظر دانشگاهی و فرهنگی در سطح بالایی قرار دارد به همین سبب بیشتر مهاجران تحصیلی این کشور را انتخاب می کنند. مهم ترین امر برای مهاجران تحصیلی اطلاع از مدارک مورد نیاز کانادا برای تحصیل می باشد. در این مقاله شما را با این موضوع آشنا می کنیم.دانشجویانی که به این کشور برای تحصیل مهاجرت می کنند باید بدانند که در این کشور برای تحصیل از دو زبان فرانسوی و انگلیسی استفاده می شود. این کشور مرز پهناوری با کشور آمریکا دارد که جزء مزایای آن به شمار می رود.یکی دیگر از مهم ترین مزایای تحصیل در این کشور فرصتی می باشد که به دانشجویان فارغ التحصیل داده می شود تا شغل مناسبی را برای خود در این کشور پیدا کنند. به همین سبب افراد دوست دارند برای ادامه تحصیل به این کشور بروند و اطلاعی از مدارک مورد نیاز کانادا برای تحصیل را به دست آورند.

مدارک مورد نیاز کانادا برای تحصیل چیست؟

افرادی که قصد دارند برای تحصیل به کشور کانادا بروند باید ویزای تحصیلی این کشور و بدانند که برای تحصیل در کانادا چه مدارکی لازم است. برای گرفتن ویزای تحصیلی باید مدارک مورد نیاز را که ممکن است در هر دانشگاه  تفاوت جزئی داشته باشد، ارائه دهد.

برای ادامه تحصیل باید مدارک تحصیل در کانادا برای پذیرش دانشگاه های کشور  را بدانید و آن ها را مهیا کنید. از مهم ترین مدارک تحصیل در کانادا  باید به موارد زیر اشاره کرد.

  • ارائه دادن یک نامه پذیرش از طرف مدرسه، دانشگاه و یا کالج.
  • آخرین مدرک تحصیلی.
  • دارا بودن یک پاسپورت با 6 ماه اعتبار و دو صفحه ی خالی.
  • انگیزه نامه
  • نامه تمکن مالی
  • ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی
  • مدرک زبان انگلیسی با نمره ی بالای 6
  • دارا بودن یک بیمه درمانی به حدود 600 دلار به صورت سالانه
  • ارائه دادن نمونه کار برای برخی از رشته ها مانند معماری، طراحی و هنر
  • پرداختی وقت سفارت که حدود 150 دلار است.

این مدارک مورد نیاز کانادا برای تحصیل می باشد که عموما باید آماده شود تا شما بتوانید ویزای تحصیلی را دریافت کنید. علاوه بر آن برخی دانشگاه ها ممکن است مدارک دیگری را نیز از شما بخواهند که باید آن ها را نیز ارائه دهید.

علاوه بر مدارک مورد نیاز کانادا برای تحصیل، دانشجویان همچنین باید یک استادی پلن مناسب و حرفه ای را نیز ارائه دهد که می تواند بسیار موثر واقع شود. برای نوشتن این استادی پلن باید نکات مهمی رعایت شود تا بتوانید به راحتی ویزای تحصیلی را دریافت کنید. به طور مثال باید به صورت دقیق توضیح داده شود که چرا این رشته را انتخاب کرده اید؟

چرا کشور کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید؟ همچنین باید توضیح دهید که چرا در کشور خود رشته ی مورد نظر را ادامه نمی دهید و می خواهید اقدام به مهاجرت کنید. یکی از موارد مهم در این زمینه ارائه وابستگی های شما در کشور خودتان می باشد. زیرا مسئولین گزینش اطمینان حاصل کنند که شما بعد از اتمام تحصیل به کشور خود بر می گردید.