هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا
هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا
سپتامبر 22, 2020
دانشگاه های آلمان
دانشگاه های آلمان و شرایط پذیرش سال 2020 دانشگاه های این کشور مدرن
سپتامبر 24, 2020

مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آمریکا

مدارک مورد نیاز تحصیل در امریکا

آشنایی با مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آمریکا

ادامه تحصیل در خارج از کشور و در دانشگاه های معتبر دنیا خواسته ی بسیاری از دانشجویان کوشا و نخبه ی سراسر جهان می باشد. یکی از کشور هایی که دارای بهترین دانشگاه ها در سطح دنیا می باشد، آمریکا است. مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آمریکا از اطلاعاتی ست که هر فرد باید با آن آشنایی داشته باشد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند اولین گزینه را کشور آمریکا قرار می دهند زیرا این کشور مزیت های فراوانی نسبت به دیگر کشور ها دارد. تمام مقاطع تحصیلی در این کشور پذیرای دانشجویان خارجی و مهاجر از سراسر جهان می باشد.

مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آمریکا و ویزای تحصیلی برای آمریکا نمونه های مختلفی دارد که در ادامه توضیح داده می شود. برای گرفتن تمام انواع ویزا های تحصیلی فرد باید نشان دهد که بعد از اتمام تحصیل و تحقیقات به کشور خود باز می گردد. همچنین باید تمکن مالی خود را نیز به خوبی نشان دهد.

مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آمریکا شامل چه مواردی می شود؟

رفتن به دانشگاه های آمریکا به دلیل بالا بودن سطح علمی شان و رتبه شان در رنکینگ جهانی آرزوی بسیاری از نخبه های جهان می باشد. گرفتن ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به آمریکا مستلزم ارائه مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آمریکا می باشد.

مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آمریکا شامل موارد زیر می باشد.

  • ارائه ی کپی و ترجمه ی آخرین مدرک تحصیلیارائه ی کپی از تمام صفحات پاسپورت فرد متقاضی
  • تهیه ی رزومه ی انگلیسی
  • مدرک زبان تافل و یا آیلتس با نمره ی بالا
  • ارائه ی یک انگیزه نامه تحصیلی که به صورت قوی نوشته شده باشد.
  • نشان دادن تمکن مالی
  • نداشتن سوء پیشینه
  • ارائه گواهی سلامت
  • ارائه ی مقالات ISI و یا قبولی مقالات داخلی
  • ارائه دادن یک پروپوزال قوی در زمینه ی رشته ی انتخابی

مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آمریکا که در بالا به آن ها اشاره شد به صورت عمومی و برای بیشتر دانشگاه ها صدق می کند. اما برخی دانشگاه های ممکن است مدارک دیگری نیز در کنار مدارک بالا بخواهند که باید آن ها را ارائه بدهید.

همانطور که بیان کردیم ویزای تحصیلی برای آمریکا انواع مختلفی دارد. مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آمریکا برای هر کدام از ویزا ها نیز ممکن است اندکی با یکدیگر متفاوت باشد.

ویزای F1 که معروف ترین ویزای تحصیلی آمریکا به شمار می رود. افرادی که می خواهند برای ادامه تحصیل به دانشگاه ها و کالج های کشور آمریکا بروند باید این ویزای تحصیلی را دریافت کنند. این ویزا برای دوره های بیشتر از 6 ماه به دانشجویان تعلق می گیرد.

ویزای M1 شباهت بسیار زیادی به ویزای F1 دارد. با این تفاوت که این ویزا برای رشته های خاص فنی حرفه ای داده می شود.

ویزای J1 به نام ویزای فرصت مطالعاتی شهرت دارد. این نوع ویزای تحصیلی آمریکا برای افرادی است که قصد تدریس و یا تحقیق در دانشگاه های آمریکا را دارند. این ویزای تحصیلی نهایت تا دو سال اعتبار دارد و بعد از این مدت باید کشور آمریکا را ترک کند و در صورت نیاز مجدد اقدام به گرفتن ویزا کند.