مدارک مهاجرت تحصیلی به آلمان جهت تحصیل در دانشگاه های سطح اول جهانی

دانشگاه های آلمان
دانشگاه های آلمان و شرایط پذیرش سال 2020 دانشگاه های این کشور مدرن
سپتامبر 24, 2020
هزینه زندگی و تحصیل در آلمان
آشنایی با هزینه زندگی و تحصیل در آلمان شهریه و هزینه خوابگاه
سپتامبر 27, 2020

مدارک مهاجرت تحصیلی به آلمان جهت تحصیل در دانشگاه های سطح اول جهانی

مدارک مهاجرت تحصیلی به آلمان جهت تحصیل و ادامه تحصیل

بسیاری از دانشجویان برای موفقیت های تحصیلی و رسیدن به جایگاه بالاتر علاقه مندند که در بهترین دانشگاه های جهان درس بخوانند. یکی از کشور هایی که دانشگاه های بسیار معتبر جهانی را دارا می باشد، آلمان است. برای تحصیل در این کشور باید ابتدا فرد با مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آلمان آشنایی داشته باشد.

این کشور به دلایل مختلف مورد استقبال زیادی از طرف دانشجویان قرار گرفته است. به طور مثال دانشجویان خارجی و بین المللی که به کشور آلمان رفته اند و تحصیلات خود را به پایان رسانده اند، می توانند در آلمان کار پیدا کنند و اقامت بگیرند. همچنین این کشور به تحصیل رایگان حتی برای دانشجویان خارجی تاکید دارد. در نتیجه دانشجویان تنها لازم است که هزینه ی زندگی خود را پرداخت کنند.

برای دانشجویان خارجی در آلمان این امکان وجود دارد که در زمان تحصیل، کار دانشجویی نیز انجام بدهند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند. همچنین آن ها می توانند با استفاده از ویزای دانشجویی آلمان، به مناطق دیگری از اتحادیه اروپا سفر کنند.

 
 

مدارک اولیه برای گرفتن ویزا جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان

اقتصاد قوی و دانشگاه های سطح بالا در آلمان باعث شده است که دانشجویان به سمت آن جذب شوند. برای گرفتن ویزای تحصیلی باید مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آلمان را به صورت کامل بشناسید تا بتوانید در زمان مورد نیاز آن ها را تهیه و به سفارت ارائه بدهید. در نظر داشته باشید که زمانی که شما به سفارت مراجعه می کنید، ملاقات شما حدود 18 ماه بعد تنظیم می شود.

در نتیجه زمانبندی می تواند برای شما بسیار مهم باشد که در چه تاریخی به سفارت برای ارائه مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آلمان مراجعه کنید. البته این زمان برای دانشجویان دکترا و فوق لیسانس بسیار کمتر و حدود 3 تا 4 هفته می باشد.

مهم ترین و اصلی ترین مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آلمان به صورت زیر می باشد.

  • ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره ی بالا از آیلتس یا تافل
  • ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات به صورت ترجمه شده
  • نشان دادن سابقه ی شغلی و تحصیلی فرد متقاضی
  • ارائه گواهی برای سلامت کامل فرد
  • نشان دادن تمکن مالی همراه با سند و مدرک. به طور مثال باید در حساب بانکی خود حدود 8000 یورو پول داشته باشید. این مبلغ برای هزینه های یک سال زندگی شما می باشد.
  • کپی شناسنامه ی فرد متقاضی به همراه ترجمه
  • تکمیل کردن فرم های مربوط به دریافت ویزای تحصیلی
تمام مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آلمان که در قسمت بالا به آن ها اشاره شد به صورت عمومی می باشد. برخی از دانشگاه ها ممکن است مدارک دیگری نیز علاوه بر مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آلمان نیاز داشته باشند. در نتیجه باید مدارک دیگر را نیز تهیه و ارائه دهید. علاوه بر دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی نیز در ارائه مدارک متفاوت می باشد.