ویزای کار دانمارک و شرایط اخذ ویزای کاری و مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک

مهاجرت به سوئیس
بهترین راه دریافت اقامت سوئیس در سال جدید
آگوست 10, 2020
ویزای کاری سنگاپور
راه اندازی کسب و کار در سنگاپور و مهاجرت به سنگاپور از طریق ویزای کار
آگوست 13, 2020

ویزای کار دانمارک و شرایط اخذ ویزای کاری و مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

چگونه ویزای کار دانمارک را دریافت کنیم

ویزای کار دانمارک، دانمارک با دارا بودن نرخ بیکاری  حدود 4% از بهترین کشورها برای مهاجرت به حساب می آیدشغل های متفاوتی مانند مهندسان و مدیران و شاخه هایی از رشته های پزشکی و دندانپزشکی شانس بیشتری برای دستیابی به کار در این کشور دارند.
شرایط کار در دانمارک با شرایط دیگر کشورهای اروپایی متفاوت می باشد. نیاز کشور دانمارک به مشاغل خاص  ویزای کار با شرایط متفاوت را نیز بوجود آورده است.ویزای کار دانمارک از راحت ترین روش های دسترسی به اقامت دائم در این کشور می باشد.   

شرایط دریافت ویزای کار دانمارک

کشور دانمارک برای افراد جویای کار روش های متفاوتی را ارائه می دهد.بهترین راه اطلاع از شغل های مورد نیاز در دانمارک مراجعه به لیست کمبود نیروی مهارتی یا لیست مثبت می باشد.
در مرحله بعد شما باید به لیست کارفرما ها و شرکت هایی که این افراد را دارند مراجعه کنید و رزومه خود را برای آنها ارسال کنید. تا پس از بررسی در صورت نیاز شما را پذیرش کنند به طور کلی شرایط دریافت یک شغل در این کشور به صورت زیر می باشد:
*سن متقاضی کار باید بالاتر از 18 سال باشد.
*مهارت ثبت شده در فهرست مهارت های لیست مثبت فقط مورد توجه این کشور است.
*درآمد معمولا بالاتر از میانگین درآمد در این کشور است.
*شرط اصلی پذیرش شما برای ویزای کار در دانمارک داشتن مجوز شغلی و دعوت نامه از طرف کارفرما می باشد.
موقعیت شغلی برای مدت سه ماه در دانمارک و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود و در صورت اینکه آنش شغل خواهانی در این دو بخش نداشته باشد درخواست شغلی شما مورد توجه قرار می گیرد.

انواع  ویزای کار دانمارک

برای دریافت این ویزا پزشکانی که خارج از محدوده اتحادیه اروپا مدرک پزشکی خود را گرفته اند باید مدارکشان را معادلسازی کنند و پس از آن امکان یادگیری زبان دانمارکی و تست های حرفه ای برای پذیرش شخص در شغل مورد نظر گرفته می شود.

1-کار تحقیقاتی در دانمارک

در این نوع ویزای کار شخص محقق از امکانات تحقیقاتی یک موسسه یا شرکت در کشور دانمارک برای انجام تحقیقات خود استفاده می کند که همان دوره فرصت مطالعاتی برای دانشجویان دکتری و فوق دکتری می باشد.

2-دریافت ویزای کار دانمارک بعد از تحصیل

اگر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری خود را در دانشگاههای دانمارک گذرانده باشید به مدت 6 ماه فرصت دارید تا کار مورد نظر خود را پیدا کنید و پس از گذشت سه سال ویزای دانمارک را دریافت می کنید.

3-ویزای کار با راه اندازی استارت آپ و کارآفرینی

اگر یک ایده تازه و نوآورانه دارید می توانید با راه اندازی یک استارت آپ شرایط دریافت ویزای کار خود را در دانمارک مهیا کنید.

4-سرمایه گذاری و ایجاد شغل در دانمارک

هر کشوری هر چند پیشرفته نیازهای خاصی در بعضی از بخش های خود دارد شما می توانید با سرمایه گذاری و ایجاد شغل  برای شهروندان این کشور اقدام به دریافت ویزای کار و اقامت کنید.


مدارک مورد نیاز برای ویزای کار دانمارک

با توجه به نوع کاری که شما در آن پذیرش شده اید مدارک مورد نیاز متفاوت می باشد،اما به طور کلی اصل مدارک شامل موارد زیر می باشد:
*مدارک هویتی
*عکس پاسپورتی و اطلاعات بیومتریک
*دعوت نامه کار در دانمارک
*هزینه مورد نیاز برای دریافت ویزا بر أساس واحد پول دانمارک
*سابقه کار در شغل مورد نظر بیشتر از 3 سال باشد
*داشتن مدرک زبان آیلتس بالاتر از 6.5
در حقیقت دریافت ویزای کار در دانمارک مانند کشور کانادا یک سیستم امتیاز دهی دارد که بر اساس شرایط گفته شده اگر امتیاز مناسب را به دست آورید می توانید شغل مورد نظر را دریافت کنید.


شغل های مورد نیاز کشور دانمارک

*مهندسی مکانیک
*مهندسی برق و الکترونیک و مخابرات
*پزشکی و دندانپزشکی
*آشپزی و هتلداری
*پرستاری و اتاق عمل
*رشته های مدیریتی
*رشته بانکداری و حسابداری مالی
اگر شما ویزای کار دانمارک را دریافت کنید پس از گذراندن 3 سال از قرارداد کاری شما می توانید برای دریافت کارت سبز دانمارک اقدام کنید.سطح زبان شما و نوع مدرک تحصیلی شما و حتی آشنایی شما با زبان کشور مقصد همگی در کسب امتیاز مناسب برای دریافت کارت سبز اقامت دانمارک تاثیر گذار می باشد.