کار در قبرس نحوه اخذ ویزای کار قبرس و بازار کار

ویزای کار فنلاند
شرایط اخذ ویزای کار و مشاغل مورد نیاز در کشور فنلاند برای ایرانیان
جولای 23, 2020
ویزای کاری نیوزلند
دریافت ویزای کاری نیوزلند و مشاغل مورد نیاز کشور نیوزلند
جولای 23, 2020

کار در قبرس نحوه اخذ ویزای کار قبرس و بازار کار

ویزای کاری قبرس

نحوه اخذ ویزای کار قبرس و بازار کار

کار در قبرس و نحوه اخذ ویزای کار قبرس از شرایط ویژه ای برخوردار است.
متقاضیان کار نیازمند ویزا می باشند. افرادی که جزء اتحادیه اروپا هستند نیازی به دریافت ویزای کار ندارند.
اما متقاضیانی که بیشتر از سه ماه در قبرس اقامت داشته باشند باید مدارک کار را ارائه دهند. افرادی که خارج از قبرس هستند باید برای ورود به کشور قبرس ویزا دریافت کنند.
برای دریافت کار در کشور قبرس چند نوع ویزا وجود دارد. هر نوع ویزای کار شرایط و مدارک مخصوص به خود را دارد.
افراد باید برای یافتن موقعیت شغلی با کارفرما در قبرس ارتباط پیدا کنند.
متقاضیان باید قرارداد کاری با کارفرما امضا کنند. برای اخذ و صدور مجوز ویزای کاری قبرس از سمت وزارت کار به حضور فیزیکی شخص در قبرس نیاز است.
شرایط اخذ ویزای کاری قبرس برای متقاضیان بدون حضور فیزیکی در این کشور بسیار مشکل خواهد بود.

شرایط کار در قبرس

ساعت کاری در قبرس مانند سایر کشورهای اروپایی به صورت 40 ساعت در هفته می باشد.
روزهای دوشنبه تا جمعه روزهای کاری در قبرس محسوب می شوند. با توجه به موقعیت کاری متقاضیان 20 تا 24 روز مرخصی برای این افراد در سال وجود دارد.
تسلط به زبان انگلیسی از دیگر شرایط اخذ ویزا کار در قبرس است. البته در شرایط نیروی کار محلی متقاضی باید به زبان یونانی هم مسلط باشد.
از طرفی آمار بیکاری در کشور قبرس بسیار بالا است. می توان گفت اوضاع بازار کار قبرس در وضعیت مناسبی نیست.
به همین خاطر اکثر کارفرمایان ترجیح می دهند افراد مقیم قبرس را استخدام کنند. در اینصورت شانس افراد اتباع خارجی برای پیشنهاد کار کاهش پیدا می کند.
کاریابی در قبرس با نرخ بیکاری و بازار کار قبرس ارتباط مستقیم دارد. نرخ بیکاری کشور مقصد یکی از عوامل مهم یافتن کار در آن کشور است.
کشوری که نرخ بیکاری کمتری دارد شانس بیشتری برای یافتن کار خواهد داشت. با توجه به آمارهای اعلام شده بازار کار قبرس از سال 2010 تا 2015 روند نزولی داشته است.
با وجود اینکه در سال های اخیر نرخ بیکاری در کشور قبرس کاهش پیدا کرده است. اما بازهم این کشور از شرایط بازار کار خوبی نسبت به سایر کشورهای اروپایی برخوردار نیست.
اخذ اقامت کاری قبرس برخلاف سایر کشورها جنبه رقابتی دارد. شانس اتباع خارجی برای یافتن کار نسبت به افراد داخلی کمتر می باشد.
نرخ بیکاری در کشورهایی از قبیل آلمان و اتریش بسیار کمتر است. بنابراین متقاضیان کار در آلمان و اتریش شانس بیشتری برای استخدام شدن خواهند داشت.
متقاضیان از طریق یکسری راه ها می توانند شانس خود را جهت اخذ ویزا کار در قبرس افزایش دهند. افرادی که در رشته های برق، اقتصاد، برق و IT تحصیلات دارند برای یافتن کار در قبرس شانس بیشتری خواهند داشت.
بهتر است بدانید که بزرگترین صنعت این کشور مربوط به توریسم می باشد. افراد در این زمینه می توانند شانس بهتری در زمینه کاریابی داشته باشند.نحوه اخذ ویزا کار در قبرس

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا کار در قبرس شامل فرم درخواست ویزای کار، گواهی عدم سوء پیشینه، قرارداد کاری از طرف کارفرما، اثبات تمکن مالی جهت هزینه های 6 ماه زندگی، نامه سلامت پزشکی، بیمه مسافرتی و مدارک مربوط به محل سکونت در قبرس است.
 متقاضیان با کار در قبرس می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم و پاسپورت قبرس اقدام کنند. در بازارکار قبرس برخی مشاغل وضعیت خوبی دارند. در حالیکه برخی دیگر از مشاغل کم رونق می باشند. متقاضیان باید در رابطه با بازار کار قبرس اطلاعات کافی را کسب کنند.
دو نوع مجوز کار در قبرس (مجوز کسب و کار، مجوز کار استخدامی) وجود دارد.
برای افرادی که به صورت قانونی اجازه اقامت در قبرس را دارند مجوز کسب و کار صادر خواهد شد.
برای مثال افرادی که در قبرس ملک می خرند و یا با یک قبرسی ازدواج می کنند می توانند مجوز کسب و کار را دریافت کنند.
اما با داشتن ملک در قبرس نمی توان مجوز کار استخدامی در قبرس را بدست آورد. افرادی که شرایط لازم کسب اقامت در قبرس را دارند با کمک قوانین کشور قبرس می توانند نسبت به اخذ مجوز کار اقدام نمایند.
البته این افراد باید مدارک مربوط به زبان انگلیسی و سوابق کاری موثق را داشته باشند.
کشور قبرس امکان اخذ ویزای جستجوی کار را به افراد بین المللی نمی دهد. در حالیکه در سایر کشورها از قبیل آلمان و اتریش این امکان وجود دارد.
لازم به ذکر است که حضور فیزیکی شخص متقاضی در قبرس شانس استخدام شدن آن را افزایش می دهد.