هزینه زندگی و تحصیل در نروژ
مدارک تحصیل در نروژ که باید برای ثبت نام ارائه بدهیم
سپتامبر 30, 2020
تحصیل در سوئیس
شرایط تحصیل در سوئیس
اکتبر 3, 2020

هزینه تحصیل و زندگی در نروژ چقدر است؟

هزینه زندگی و تحصیل در نروژ

هزینه تحصیل و زندگی در نروژ چقدر است؟

یکی از دغدغه های مهم برای دانشجویان بین المللی و مهاجر ، میزان هزینه زندگی و تحصیل در نروژ می باشد. برخی از دانشجویان با محدودیت مالی روبرو هستند به همین سبب برایشان بسیار مهم است که کشور مورد نظر هزینه ی بالایی نداشته باشد. کشور نروژ یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل می باشد. زیرا این در این کشور هزینه ای به عنوان هزینه ی تحصیل از دانشجویان داخلی و خارجی گرفته نمی شود.

گرفتن بورسیه تحصیلی می تواند هزینه زندگی و تحصیل در نروژ را کاهش دهد و فشار زیادی به دانشجویان وارد نکند . زیرا این کشور یکی از گران ترین کشور های اروپایی به شمار می رود.

البته دانشجویان باید در نظر داشته باشند که هزینه ی زندگی در کشور نروژ کمی بالا می باشد زیرا در این کشور کیفیت زندگی بالا است و رفاه اجتماعی برای همگان مهیا می باشد. به همین سبب بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد هزینه زندگی و تحصیل در نروژ اطلاعاتی را کسب کنید.

 

آشنایی با هزینه زندگی و تحصیل در نروژ

 

کشور نروژ یکی از گزینه های جذاب برای دانشجویان بین المللی می باشد. همانطور که بیان کردیم در این کشور دانشجویان نباید هزینه ای برای تحصیل خود بپردازند. در واقع تحصیل در این کشور در دانشگاه های دولتی رایگان می باشد. دانشجویان خارجی علاوه بر هزینه ی تحصیل با هزینه ی زندگی نیز روبرو هستند. درست است که آن ها هزینه ای برای تحصیل پرداخت نمی کنند اما هزینه ی زندگی در نروژ را باید بپردازند.

هزینه ی زندگی می تواند شامل خوابگاه، اجاره خانه، خورد و خوراک، حمل و نقل، قبض ها، لوازم تحریر و .... باشد. هزینه زندگی و تحصیل در نروژ نسبت به دیگر کشور ها بیشتر می باشد. در بین کشور های اروپایی نیز کشور نروژ هزینه ی زندگی بالاتری دارد.

به طور مثال هزینه ی زندگی در شهر اسلو که مرکز این کشور است برای هر ماه حدود 1200 تا 2000 یورو محاسبه می شود. برای شهر های دیگر مانند برگن و ترومسو نیز حدود 1000 تا 1700 یورو می باشد. در شهر های کوچکی که در کشور نروژ وجود دارد نیز هزینه ی زندگی حدود 800 تا 1000 یورو می باشد.

یکی از اقداماتی که دانشجویان می توانند انجام دهند و به وسیله ی آن هزینه ی زندگی خود را تامین کنند، کار دانشجویی می باشد. به وسیله ی کار دانشجویی می توان هزینه زندگی و تحصیل در نروژ را تا حدودی تامین کرد. دانشجویان در مقطع دکترا می توانند در هفته تا حدود 30 ساعت کار کنند. دانشجویان کارشناسی ارشد نیز می توانند تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار باشند. علاوه بر آن ها دانشجویان مقطع کارشناسی و لیسانس نیز می توانند تا 10 ساعت در هفته کار کنند.

دانشجویانی که قصد دارند به وسیله ی کار دانشجویی هزینه زندگی و تحصیل در نروژ را کسب کنند باید برای راحتی کار خود زبان نروژی را یاد بگیرند. حقوق دریافتی برای هر ساعت حدود 7 تا 10 یورو می باشد.