آشنایی با هزینه زندگی و تحصیل در آلمان شهریه و هزینه خوابگاه

مدارک مهاجرت تحصیلی به آلمان جهت تحصیل در دانشگاه های سطح اول جهانی
سپتامبر 26, 2020
تحصیل در نروژ
تحصیل در نروژ و صفر تا صد ویزای تحصیلی نروژ در سال جدید
سپتامبر 28, 2020

آشنایی با هزینه زندگی و تحصیل در آلمان شهریه و هزینه خوابگاه

هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

آشنایی با هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

دانشجویان زیادی خواستار ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشند. این افراد می توانند کشور های زیادی را برای مقصد خود انتخاب کنند. اما اگر هزینه ی پایین و کم یکی از اولویت های شما است، بهتر است آلمان را برای تحصیل انتخاب کنید. هزینه زندگی و تحصیل در آلمان نسبت به دیگر کشور های بسیار پایین تر می باشد.

در آلمان دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارند. برای تحصیل در دانشگاه های آلمان لازم نیست مبلغ زیادی را پرداخت کرد. زیرا تحصیل در این دانشگاه ها چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد رایگان می باشد. تنها مبلغی که ممکن است از دانشجویان خواسته شود ، 200 یورو برای هر ترم دانشگاه می باشد. به همین سبب هزینه زندگی و تحصیل در آلمان بسیار کم می باشد.

با وجود هزینه ی تحصیل اندک در کشور آلمان، این کشور دارای دانشگاه های برتر جهان می باشد. دانشجویان برای داشتن درآمد و فراهم کردن هزینه زندگی و تحصیل در آلمان، همچنین می توانند از کار دانشجویی در زمان تحصیل و یا تعطیلات نیز استفاده کنند

 

لیستی از هزینه زندگی و تحصیل در آلمان

همانطور که بیان کردیم هزینه زندگی و تحصیل در آلمان بسیار پایین تر از کشور های دیگر می باشد. در این قسمت لیستی از هزینه زندگی و تحصیل در آلمان برای شما بازگو می شود تا تفاوت آن را با دیگر کشور ها مقایسه کنید و متوجه شوید که تحصیل در دانشگاه های آلمان بسیار صرفه ی اقتصادی دارد. مهم ترین هزینه ها و مخارج دانشجویان در دوران تحصیل در آلمان به صورت زیر می باشد.

• در بیشتر دانشگاه های آلمان تنها ترمی 200 تا 300 یورو از دانشجویان گرفته می شود. از هزینه برای تحصیل آن ها در آن دانشگاه می باشد.

• هر دانشجویی باید از بیمه درمانی استفاده کند. هزینه ی این بیمه به مبلغ 300 یورو در هر شش ماه می باشد که دانشجو باید آن را پرداخت کند.

• دانشجو ها می توانند برای سکونت خود از خوابگاه و یا خانه های اجاره ای استفاده کنند. در این صورت فرد باید برای اقامت در خوابگاه های دولتی 200 تا 300 یورو در ماه و برای اقامت در خوابگاه های خصوصی باید 300 تا 600 یورو در ماه بپردازد. اما اگر فرد بخواهد خانه ای مستقل برای خود اجاره کند باید حداقل ماهی 400 یورو را برای اجاره ی مسکن خود در نظر بگیرد.

• هزینه ی خورد و خوراک برای هر فرد دانشجو به طور میانگین در ماه به حدود 200 یورو می رسد. هزینه های جانبی دیگری نیز وجود دارند که به طور کلی می توان بیان کرد که فرد ماهیانه باید حدود 200 یورو نیز برای آن ها پرداخت کند. همانطور که در لیست هزینه زندگی و تحصیل در آلمان ملاحظه کردید، هزینه ی تحصیل در آلمان بسیار اندک می باشد. به همین سبب بسیاری از دانشجویان می توانند به این کشور سفر و در آنجا مشغول ادامه تحصیل شوند. این امر برای دانشجویانی که محدودیت بودجه دارند بسیار مهم می باشد.