تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی
تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی
سپتامبر 13, 2020
ویزای تحصیلی دانشجویی F1 و ویزای F2 مربوط به همسران و فرزندان آن ها
سپتامبر 15, 2020

هزینه ی تحصیل  در کانادا و زندگی در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه ی تحصیل  در کانادا و زندگی در کانادا چقدر است؟

یکی از بهترین و مناسب ترین کشور ها برای مهاجران که قصد ادامه تحصیل دارند، کشور کانادا می باشد. این کشور دارای مزیت های بیشماری است که مهم ترین آن کم بودن هزینه ی تحصیل و زندگی در کانادا می باشد. هزینه یکی از مهم ترین عوامل برای انتخاب کشور مناسب می باشد. هزینه ی تحصیل و زندگی در کشور هایی مانند آمریکا، استرالیا، انگلیس و مانند آن ها بسیار بالاست اما هزینه ی تحصیل و زندگی در کانادا بسیار مقرون به صرفه است. البته باید بدانید که این امر بستگی به شهر و دانشگاه انتخابی شما نیز بستگی دارد. کشور کانادا یکی از زیباترین کشور هایی است که می توان برای تحصیل به آن مراجعه کرد. فرهنگ های متفاوت موجود در این کشور می تواند به دانشجویان کمک کند تا تجربه ی خوبی از آن ها به دست آورند.

میزان هزینه ی تحصیل  در کانادا

همانطور که بیان کردیم هزینه ی تحصیل و زندگی در کانادا زیاد بالا نمی باشد. به همین سبب می تواند بهترین گزینه برای مهاجران تحصیلی باشد. برای معرفی هزینه ی تحصیل و زندگی در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد.  هزینه ی تحصیل و زندگی در کانادا برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی بین 10 تا 20 هزار دلار متغیر می باشد. این متغیر بودن به دانشگاه و شهر تحصیلی دانشجو بستگی دارد. همچنین به هر میزان که رنکینگ دانشگاه در جهان بالاتر باشد هزینه ی آن نیز بیشتر خواهد شد.  هزینه ی تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی در دانشگاه های بسیار معتبر کانادا ممکن است بین 30 تا 40 هزار دلار باشد. این مبلغ برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.  هزینه ی تحصیل برای افراد زیر 18 سال بین 32 تا 45 هزار دلار می باشد.  هزینه ی تحصیل در کانادا و در رشته های تکمیلی بیشتر از دیگر رشته ها می باشد. میزان هزینه ی این رشته ها بیشتر از 40 هزار دلار می باشد.

میزان هزینه ی زندگی در کانادا

موارد گفته شده مربوط به هزینه های تحصیلی هر دانشجو در کشور کانادا می باشد. اما در مورد هزینه های زندگی در این کشور باید بدانید که این مورد به موارد مختلفی بستگی دارد. شهر زندگی یکی از مواردی است که در میزان هزینه ی زندگی هر فرد تاثیر زیادی دارد. اما اگر بخواهیم به طور میانگین میزان هزینه ای برای آن بیان کنیم باید بدانید که ماهیانه حدود 1000 تا 1500 دلار هزینه ی زندگی در کشور کانادا می باشد. این مبلغ به هزینه های جانبی فرد بسیار بستگی دارد اگر فرد مهاجرت کننده ولخرج باشد باید میزان هزینه ی بیشتری برای خود در نظر بگیرد. اما اگر بتوانید صرفه جویی کنید و هزینه های اضافی را کاهش دهید می توانید با کمترین هزینه به تحصیل در کانادا مشغول باشید و مشکلی در این زمینه پیدا نکنید. به طور کلی هزینه ی تحصیل و زندگی در کانادا همانطور که بیان کردیم به عوامل مختلفی مانند، دانشگاه تحصیلی، شهر محل سکونت، مسکن مورد نظر، میزان خورد و خوراک هر فرد و هزینه های جانبی بستگی دارد.