مدارک تحصیل در استرالیا برای تحصیل در کشور استرالیا
معرفی مدارک مهاجرت تحصیلی به استرالیا
سپتامبر 19, 2020
دانشگاه های آمریکا
دانشگاه های آمریکا و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور
سپتامبر 21, 2020

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا چقدر است؟

استرالیا یکی از کشورهایی است که دانشجویان بین المللی علاقه ی زیادی به رفتن به آنجا را دارند. یکی از دغدغه های همیشگی دانشجو ها میزان هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا می باشد. آن ها برای تصمیم گیری قطعی باید از هزینه های مربوطه آگاهی داشته باشند تا بهترین تصمیم را بگیرند.

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا که دانشجو با آن مواجه است شامل هزینه ی تحصیل، بیمه ی دانشجویی، هزینه ی خوابگاه ، رفت و آمد، مسکن و ... می باشد. در ادامه شما را با تک تک این موارد بیشتر آشنا می کنیم.

 

معرفی هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

همانطور که بیان کردیم هزینه شاید یکی از مهم ترین عواملی است که فرد به آن توجه بسیار زیادی دارد. به همین سبب هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا را به تفکیک برای شما معرفی می کنیم. هزینه ی تحصیل امری است که به عوامل مختلفی وابسته می باشد. مقطع تحصیلی، رشته ی تحصیلی، دانشگاه مورد نظر و ... از این عوامل تاثیر گذار می باشند. به طور مثال شهریه ی دانشگاه ها ممکن است بین 24 تا 43 هزار دلار متغیر باشد. این تغییرات به دانشگاه مورد نظر بستگی دارد.

برخی از دانشگاه ها هزینه ی بیشتری را از دانشجو دریافت می کنند. همچنین هزینه ی تحصیل در رشته های پزشکی چیزی بین 65 تا 75 هزار دلار می باشد. در رشته های معماری، مهندسی و هنر هزینه ی تحصیل بین 28 تا 44 هزار دلار می باشد. اما در رشته های علوم انسانی این هزینه بین 24 تا 28 هزار دلار متغیر می باشد. در نتیجه رشته ی تحصیلی در تعیین هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا بسیار موثر می باشد.

هزینه ی خوابگاه و مسکن

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا شامل هزینه سکونت نیز می باشد. دانشجویان می توانند از خوابگاه و یا مسکن های اجاره ای استفاده کنند. هزینه ی خوابگاه بسته به شهر و نوع خوابگاه می تواند بین 270 تا 370 دلار برای یک هفته باشد. اما اگر دانشجو بخواهد خانه ای برای خود اجاره کند باید بداند که یک آپارتمان یک خوابه بین 250 تا 400 دلار برای یک هفته می باشد.

هزینه ی بیمه ی دانشجویی

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا شامل هزینه ی بیمه دانشجویی می باشد. بیمه ی استاندارد از انواع بیمه ای است که دانشجویان باید آن را داشته باشند. این بیمه برای فرد متاهل بین 3 تا 4 هزار دلار می باشد. برای فرد مجرد نیز بین 500 تا 560 دلار می باشد.

هزینه های جانبی

هزینه های جانبی شامل هزینه ی خوراک، تفریح، اینترنت، حمل و نقل و ... می باشد که هر کدام مقداری از بودجه ی دانشجو را به خود اختصاص می دهند. به طور کلی می توان بیان کرد که هزینه ی زندگی برای یک فرد دانشجو که مجرد است در سال حدود 20 هزار دلار می باشد. اگر این فرد دانشجو همسری داشته باشد برای او نیز باید حدود 7 هزار دلار در نظر بگیرد.