دانشگاه های آمریکا
دانشگاه های آمریکا و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور
سپتامبر 21, 2020
مدارک مورد نیاز تحصیل در امریکا
مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به آمریکا
سپتامبر 23, 2020

هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا

هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا

هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا چقدر است؟

کشور آمریکا یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور خود را دارند. این افراد علاوه بر توجه به دانشگاه و سطح علمی آن، باید به هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا نیز توجه داشته باشد. زیرا توجه نکردن به این مورد ممکن است اقامت وی را در آن کشور با مشکل روبرو کند.

هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا به عوامل مختلفی وابسته می باشد. به طور مثال دانشگاه مورد نظر، شهر محل اقامت، مقطع تحصیلی و ... از مهم ترین این عوامل هستند. دانشجویان باید بدانند که به طور کلی هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا کمی بیشتر از کشور های دیگر می باشد.

هزینه هایی که یک دانشجو با آن روبرو است شامل هزینه ی تحصیلی، هزینه ی مسکن، رفت و آمد، خوراک، پوشاک و ... می شود. تمام این هزینه ها جزء ابتدایی ترین نیاز های یک فرد برای زندگی می باشد و فرد باید تمام آن ها را در نظر بگیرد.

لیستی از هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا

اطلاع از میزان هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا یکی از بدیهیاتی است که هر فرد متقاضی باید از آن اطلاع داشته باشد. همچنین افراد باید بدانند که هزینه ی تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسیار بالاتر از دانشگاه های دولتی می باشد. به همین سبب دانشجویان بهتر است برای رفتن به دانشگاه های دولتی اقدام کنند تا هزینه ی زیادی را نیاز نداشته باشند.

هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا بسته به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. به طور مثال هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی بین 14 هزار تا 25 هزار دلار در سال است. این قیمت بسته به نوع دانشگاه و شهر محل سکونت متفاوت می باشد. هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز مبلغی بین 15 هزار تا 35 هزار دلار در سال می باشد.

باید توجه داشته باشید که رشته های خاص مانند پزشکی و دندانپزشکی هزینه ی بالاتری نسبت به دیگر رشته ها دارند. هزینه ی این رشته ها در کشور آمریکا 35 تا 50 هزار دلار می باشد.

در مورد هزینه های زندگی در کشور آمریکا باید گفت که این هزینه ها حدود 73 درصد بیشتر از کشور ایران می باشد. این تفاوت قیمت و هزینه بسیار بالاست . به همین سبب دانشجویان حتما باید به آن توجه داشته باشند. هزینه ی اجاره ی مسکن نیز چیز حدود 180 برابر ایران می باشد.

 

به طور کلی هزینه ی زندگی در کشور آمریکا به صورت سالیانه بین 20 تا 30 هزار دلار می باشد. این مبلغ بسته به شهری که در آن سکونت دارید می تواند متفاوت باشد.

با توجه به مطالب بالا می توان بیان کرد که هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا بسیار بالاتر از ایران و برخی دیگر از کشور ها می باشد. در نتیجه افرادی باید به این کشور ها بروند که محدودیت مالی نداشته باشند زیرا در غیر این صورت ممکن است نتوانند تحصیل خود را در آنجا به اتمام برسانند. البته بسیاری از دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند تا مبلغ کمتری را بپردازند.