چینکه فروندی، شهر ایتالیایی با خانه های یک دلاری

چرا بايستي برنده شدن در لاتاري و اطلاعات كيس را محرمانه نگه داشت؟
ژوئن 6, 2020
روش های مهاجرت به اتریش
روش های مهاجرت به اتریش
جولای 11, 2020

چینکه فروندی، شهر ایتالیایی با خانه های یک دلاری

چینکه فروندی، شهر ایتالیایی با خانه های یک دلاری

 

همه گیری جهانی ویروس کرونا در چند ماه گذشته  گردشگری ایتالیا که کشوری توریستی است را بسیار تحت تاثیر قرار داده و سفر به این کشور را کاهش داده ، اما اکنون که برخی از محدودیت ها برداشته شده است ، در نظر گرفتن خانه های یک دلاری در یک شهر کوچک که رونق خود را از دست داده  و تقریبا  خالی از سکنه شده اند ایده  جالبی  است.

Cinquefrondi ، محله ای در منطقه جنوبی کالابریا که مشرف به سواحل زیبا است  ، اقدام به فروش خانه هایی با قیمت کمی بیشتر از یک دلار می کند .

اخیرا  موارد ابتلا به ویروس کرونا در شهر سینکوفروندی صفر اعلام شده است این نکته مثبت به همراه قیمت یک دلاری تعیین شده برای خانه های این شهر شاید ممکن است  باعث رونق و احیای دوباره اش باشد.

با توجه به اینکه روند کاهش جمعیت ناشی از روانه شدن جوانان در  جست و جوی کار به شهرهای بزرگ است  برای احیای  Cinquefrondi ، شهردار ان منطقه عملیات جدی بازسازی و بازگرداندن رونق به شهر را در پیش گرفته است.

هدف از این پروژه افزایش جمعیت با افراد جوانتر و ورود خانواده های دارای فرزند برای کمک به تقویت امور مالی شهر و بهبود شیوه زندگی است.

علی رغم اینکه زیبایی پارک طبیعی ناهموار آسپرومونته را احاطه کرده است و مشرف به سواحل یونی و تیرنه است ، اما مناظر داخل  شهری Cinquefrondi در حال ویران شدن است.

 

ما بین تپه های سرسبز و با طراوت  دریاچه ای زیبا قرار دارد و  یک رودخانه بکر در همان نزدیکی می گذرد و سواحل فقط 15 دقیقه با ماشین فاصله دارند .

اما تقریبا  کل منطقه ای شهری در حال رها شدن است که خانه های خالی که بی ثبات و خطرناک در حال فرسوده شدن هستند.

شهرهای تزونگولی در نزدیکی ناپل و سامبوکا دی سیچیلیا آخرین نمونه از شهرهای ایتالیا برای احیای مجدد به همین روش  بودند.

این شهرها خانه‌های خود را نیز با قیمت کمی بیش از یک دلار می‌فروختند.

در این راستا اولین کاری که باید انجام شود  پیدا شدن صاحبان جدید برای بسیاری از خانه های متروکه است  و بخش مهمی از عملیات این مأموریت برای بازسازی  قسمت های از بین رفته شهر آغاز شده است.

چه مزیتی برای افرادی که خانه های یک دلاری را میخرند دارد؟

صاحبان خانه های جدید باید ظرف سه سال خانه خود را نوسازی کنند.

خرید خانه های  Cinquefrondi نیاز به پرداخت مبالغ زیادی  ندارد و خریدار بعد از پرداخت یک دلار ، هیچ گونه هزینه دیگری مثل مالیات  تا پایان بازسازی خانه ندارد یعنی

تا زمانی که کار بازسازی  خانه تمام شود ،برای خرید اولیه خانه فقط یک دلار  و بعد از آن  تا پایان سه سال فقط  هزینه بیمه 250 یورو در سال نیاز است  .

فقط  اگر مالکان جدید خانه در مهلت مقرر نتوانند خانه را احیا کنند ، با پرداخت جریمه 20000 یورو مواجه خواهند شد.

این  خانه های یک دلاری که زمانی متعلق به کشاورزان ، چوپان ها و صنعتگران بودند ، نسبتاً کوچک هستند (حدودا 40 تا 50 متر مربع) ، بنابراین جدول زمانی سه ساله به راحتی  قابل اجرا است.