هر آنچه که باید برای دریافت ویزای کاری استرالیا بدانید

شرایط یافتن کار و شغل در سوئیس و دریافت ویزای کاری سوئیس
آگوست 16, 2020
ویزای تحصیلی آمریکا
آگوست 29, 2020

هر آنچه که باید برای دریافت ویزای کاری استرالیا بدانید

مراحل دستیابی به ویزای کار استرالیا به چه صورت می باشد


ویزای کار استرالیا، بسیاری از کشورهای پیشرفته یا در حال پیشرفت در سراسر دنیا به دنبال جذب افراد ماهر و متخصص از دیگر کشورها برای ورود ایده ها و نظرات جدید به بخش صنعت و تجارت خود میباشند.
کشور استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست  و هر سال تعداد زیادی از علاقمندان به مهاجرت به این کشور را از این راه استخدام  و پذیرش می کند.یکی از محبوبترین روش ها برای مهاجرت به استرالیا دریافت ویزای کار استرالیا می باشد.سیستم پذیرش برای انواع ویزا و همچنین ویزای کار استرالیا مانند کشور کانادا بر اساس سیستم امتیاز دهی می باشد یعنی اگر شما بتوانید امتیاز کامل را کسب کنید می توانید با دریافت ویزای کار به استرالیا مهاجرت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار استرالیا

بدست آوردن حداقل امتیاز بر اساس جدول امتیاز بندی برای ویزای کار در استرالیا که  در سال 2020 ،65 امتیاز بوده است.
حداقل سن 18 سال و حداکثر 45 سال
دارا بودن مدرک دانشگاهی و یا مدرک فنی و حرفه ای
کسب نمره 6 در آیلتس در تمام مهارت های چهارگانه زبان
دارا بودن سلامت جسمی
نداشتن سوء پیشینه
استرالیا ویزاهای زیر را ارائه می‌کند که شما با در دست داشتن انواع ویزای کار استرالیا ویزاها می‌توانید در استرالیا زندگی، کار و تحصیل کنید و اگر اقامت دائم داشته باشید از مزایای دیگری مانند بیمه‌ی خدمات درمانی بهره‌مند شوید.

نکته : اگر کارفرمای شما یک شرکت بین المللی باشد نیازی به مجوز کار ندارید و برای شما یک کارت با شرایط خاص صادر می شود که کارت سفید نام دارد.

انواع ویزای کار استرالیا


1-ویزای  189 استرالیا

دریافت ویزای کار از این روش یکی از بهترین روش های مهاجرت کاری به استرالیا می باشد.این نوع ویزا به ویزای PR نیز معروف است و امتیاز 65 برای دریافت این ویزا کافی می باشد. در این روش بررسی شرایط شما بر اساس توانایی و تخصص شما انجام می شود و اسپانسر و کارفرما بعد از کسب امتیاز لازم برای شما دعوت نامه ارسال می کند.با دریافت این ویزا شما از تمامی مزایای یک شهروند استرالیایی به همراه خانواده بهره مند شوید.

2- ویزای 190 استرالیا

در صورت دریافت این ویزا شما شرایط دریافت اقامت دائم را نیز کسب خواهید کرد.این نوع ویزای کار استرالیا به وسیله یک اسپانسر ایالتی حمایت می شود و شما با کسب امتیاز لازم می توانید آن را دریافت کنید، تفاوت آن با ویزای 189 در حمایت یک اسپانسر ایالتی از آن می باشد.در صورت دریافت این ویزا شما از همان ابتدا اقامت دائم را دریافت میکنید و از تمام مزایای شهروندی بهره مند می شوید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار 190
حمایت یک اسپانسر ایالتی از شما
وجود رشته و شغل انتخابی شما در لیست مشاغل استرالیا
دارا یودن حداکثر سن 45 سال
کسب امتیاز حداقل 65
تناسب سابقه کاری شما با رشته تحصیلی شما
کسب نمره آیلتس 6 یا معادل آن در آزمون های زبان دیگر

3- ویزای489 استرالیا
اگر نتوانستید امتیاز لازم برای دریافت ویزای 189و 190 استرالیا را دریافت کنید نگران نباشید،شما می توانید برای ویزای 489 اقدام کنید، کافی است یک فامیل در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا داشته باشید و با کسب حداقل 55 امتیاز برای دریافت ویزای کار اقدام کنید.در این نوع ویزا شما متعهد می شوید به مدت چهار سال در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا کار کنید، پس از گذشت چهار سال شرایط شما برای اقامت دائم مورد بررسی قرار می گیرد.

4-ویزای 476 استرالیا
این نوع ویزای کار استرالیا را می توان جزو ویزاهای خاص مهارتی و تخصصی نیز محسوب کرد،اجازه اقامت در استرالیا در صورت دریافت این ویزا 18 ماه می باشد.هدف از بوجود آمدن این ویزا در کشور استرالیا فراهم کردن شرایطی برای جذب افراد با استعداد و متخصص می باشد که بیشتر از بین فارغ التحصیلان دانشگاهها انتخاب می شوند. در بین دانشگاههای مورد تایید در این نوع ویزا دانشگاه تهران و دانشگاه امیر کبیر نیز وجود دارند.


مشاغلی که بوسیله آن می توانید ویزای کار استرالیا را دریافت کنید

جراح فک و صورت
مدیران پروژه
متخصصین زنان و زایمان
معماران
توسعه دهنده نرم افزار  IT
مهند سین عمران
تکنسین آزمایشگاهی
متخصص و جراح
فیزیکدان
مدیر مالی
ریاضیدان
حسابدار
متخصص اطفال
پرستار
مهندسین پروژه
مهندسی پزشکی
مدیران و هماهنگ کننده تسهیلات
متخصصین بیهوشی
مدیران املاک مسکونی
پزشک معالج
دستیاران اجرایی
دندان پزشک
کارگزاران بیمه