تحصیل در آلمان و ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان
شرایط تحصیل در آلمان و تمامی جزییاتی که باید در مورد تحصیل در آلمان بدانید
سپتامبر 16, 2020
مدارک تحصیل در استرالیا برای تحصیل در کشور استرالیا
معرفی مدارک مهاجرت تحصیلی به استرالیا
سپتامبر 19, 2020

دانشگاه های استرالیا و فهرستی از مراکز معتبر تحصیل در این کشور

دانشگاه های استرالیا

آشنایی با دانشگاه های استرالیا

تحصیل در بهترین دانشگاه ها یکی از اهداف دانشجویان می باشد . استرالیا می تواند یکی از بهترین کشور ها برای دانشجویانی باشد که به دنبال دانشگاه های معتبر و استاندارد می گردند. دانشگاه های استرالیا در رنکینگ جهانی جایگاه بسیار مناسبی دارند و امتیاز بالایی را دار می باشند. به طور مثال 7 نمونه از دانشگاه های استرالیا در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

گرفتن مدرک تنها هدف بسیاری از دانشجویان نمی باشد. بلکه آن ها سعی دارند مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه هایی بگیرند که رتبه ی بالایی در جهان داشته باشند. این کار باعث می شود که دانشجویان بهتر بتوانند به اهداف شغلی خود برسند.

معرفی بهترین دانشگاه های استرالیا

همانطور که بیان کردیم بیشتر دانشگاه های استرالیا جز بهترین دانشگاه های جهان به شمار می روند. لیست زیر برخی از دانشگاه های استرالیا هستند که برتری نسبی نسبت به دیگر دانشگاه ها دارند. * دانشگاه ملبورن در کشور استرالیا و بین دانشگاه های داخلی رتبه ی اول را دارد و در رنکینگ جهانی توانسته است رتبه ی 32 را به خود اختصاص دهد. در این دانشگاه رشته های بسیار متنوعی تدریس می شود.

یکی از مهم ترین رشته های آن، رشته ی پزشکی می باشد. برای پذیرفته شدن در این دانشگاه باید سوابق تحصیلی بسیار عالی داشته باشید. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و اولین ها در دانشگاه های استرالیا به شمار می رود.

* دانشگاهی که توانسته است رتبه ی دوم را در بین دانشگاه های استرالیا کسب کند، دانشگاه ملی استرالیا می باشد. این دانشگاه در جهان نیز رتبه ی 50 را دارا می باشد. دانشکده ی مهندسی دانشگاه ملی استرالیا رتبه ی 81 جهانی را کسب کرده است. لازم به ذکر است که این دانشگاه با دانشگاه های معروف جهان همکاری تحقیقاتی دارد.

* دانشگاه سیدنی یکی از زیباترین و قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا به حساب می آید که رتبه ی سوم را در استرالیا کسب کرده است. در جهان نیز این دانشگاه رتبه ی 60 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در زمینه ی رشته ی روانشناسی یکی از بهترین دانشگاه ها به شمار می رود.

* رتبه ی چهارم در بین دانشگاه های استرالیا مربوط به دانشگاه کوئینزلند می باشد که رتبه ی 66 جهانی را نیز دارا می باشد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها در زمینه ی مقطع دکترا می باشد. به طوری که دانشجویان بیشماری را در این مقطع فارغ التحصیل کرده است. * دانشگاه نیو ساوت ولز در بین دانشجویان بین المللی و مهاجر معروفیت بسیار زیادی دارد.

این دانشگاه در رنکینگ جهانی دارای رتبه ی 71 و در داخل استرالیا دارای رتبه ی 5 می باشد. رشته هایی مانند هنر و مدیریت در این دانشگاه به خوبی تدریس می شود.

* دیگر دانشگاه های استرالیا شامل دانشگاه موناش، آدلاید، استرالیای غربی، تکنولوژی کوئینزلند، کانبرا، RMIT، گریفیث، وسترن سیدنی، کرتین، لاتروب و ... می باشند. تمام دانشگاه هایی که در بالا توضیح داده شد می تواند بهترین انتخاب برای دانشجویانی باشد که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور خود دارند.