دانشگاه های آمریکا و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا
هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا چقدر است؟
سپتامبر 20, 2020
هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا
هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا
سپتامبر 22, 2020

دانشگاه های آمریکا و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور

دانشگاه های آمریکا

معرفی دانشگاه های آمریکا و اخذ پذیرش تحصیلی

دانشگاه های آمریکا بسیار سطح بالایی در تمام مقاطع تحصیلی دارد. این امر سبب شده است که دانشجویان زیادی خواهان رفتن به این دانشگاه های باشند. دانشگاه های آمریکا توانسته اند نخبگان و دانشجویانی را تربیت کنند که به مقاطع بالایی از علم دسترسی پیدا کنند. این دانشجویان همچنین می توانند در آینده شغل های پر درآمدی داشته باشند. زیرا دانشگاهی که فرد در آن درس خوانده است، در استخدامی ها بسیار تاثیرگذار می باشد.

لیستی از بهترین دانشگاه های آمریکا

  • همانطور که بیان کردیم دانشگاه های بسیار زیادی در آمریکا وجود دارد که پذیرای دانشجویان خارجی و بین المللی می باشند. برخی از این دانشگاه ها که معروفیت و شهرت بیشتری در جهان دارند به صورت زیر می باشند.
  • دانشگاه هاروارد یکی از ابتدایی ترین دانشگاه های خصوصی کشور آمریکا می باشد که در شهر کمبریج واقع است. این دانشگاه در سطح بین المللی دارای رتبه ی سه می باشد. یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا، دانشگاه هاروارد به شمار می رود که شهرت جهانی دارد.
  • دانشگاه ماساچوست یکی دیگر از دانشگاه های آمریکا می باشد که در جهان رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است. در این دانشگاه رشته های مختلفی مورد تدریس قرار می گیرد.
  • دانشگاه استنفورد دومین دانشگاه برتر جهان به حساب می آید که شهرت بسیار زیادی در بین کشور های جهان و دانشجویان دارد. بسیاری از دانشجویان جهان آرزو دارند که در این دانشگاه درس بخوانند. این دانشگاه به عنوان ثروتمندترین دانشگاه آمریکا شناخته می شود.
  • دانشگاه کلمبیا یکی دیگر از دانشگاه های آمریکا به شمار می رود که در پر جمعیت ترین شهر و در نیویورک قرار دارد. از نظر قدمت این دانشگاه پنجمین دانشگاه آمریکا به حساب می آید.
  • دانشگاه کالیفرنیا در بین دانشگاه های جهان توانسته است رتبه ی 4 را به خود اختصاص دهد و شهرت زیادی را برای خود کسب کند. این دانشگاه بورسیه های زیادی را برای دانشجویان خود ارائه می دهد.
  • دانشگاه کرنل در ایالت نیویورک واقع شده است و رشته های زیادی را ارائه می دهد. این دانشگاه دانشجویان زیادی را از جهان می پذیرد. رتبه ی این دانشگاه در بین دانشگاه های جهان رتبه ی 14 را کسب کرده است.
  • دانشگاه پرینستون دارای رتبه ی 13 در سطح بین المللی می باشد. این دانشگاه در ابتدا کالج بوده است که به مرور زمان با وجود دانشکده های مختلف این کالج تبدیل به دانشگاه شد.
  • دانشگاه شیکاگو یکی از دانشگاه های معروف کشور آمریکا می باشد که شهرت جهانی دارد. رتبه ی این دانشگاه نیز در رنکینگ جهانی 9 می باشد که رتبه ی بسیار عالی می باشد.

دانشگاه های بسیار زیاد دیگری در کشور آمریکا وجود دارد که شما می توانید به مطالعه ی آن ها نیز بپردازید. همانطور که مشاهده کردید دانشگاه های آمریکا در بالاترین سطح های جهانی و بالا تر از دانشگاه های دیگر کشور ها قرار دارند. به همین سبب دانشجویان و نخبگان زیادی علاقه مندند که به دانشگاه های آمریکا بروند.

تحصیل در دانشگاه های امریکا

آمریکا دانشگاه های بسیار سطح بالایی دارد که سبب شده است دانشجویان کوشا و پر تلاش به سمت این کشور کشانده شوند. تحصیل در آمریکا برای بسیاری از دانشجویان بین المللی از جمله ایرانیان بسیار جذاب است. تنش هایی که بین ایران و آمریکا وجود دارد باعث نشده است که ویزای تحصیلی آمریکا با مشکل مواجه شود. در نتیجه دانشجویان همچنان می توانند برای تحصیل به این کشور بروند.

اگر قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا را دارید بهتر است کمی با این کشور آشنا شوید. کشور آمریکا از نظر وسعت چهارمین کشور جهان به حساب می آید. از نظر جمعیت نیز ، سومین کشور جهان می باشد. مردم آمریکا به انگلیسی صحبت می کنند که این کار را برای دانشجویان راحت تر می کند. کشور آمریکا اولین کشوری است که دانشجویان خارجی آن را برای مهاجرت انتخاب می کنند.

این کشور بیشتر از 800 هزار دانشجوی خارجی را در پرورش داده است و آن ها را فارغ التحصیل کرده است. دانشجویان ایرانی باید با احتیاط و دقت کامل برای تحصیل به این کشور سفر کنند. زیرا کشور ایران و کشور آمریکا در حال حاضر مشکلاتی با یکدیگر دارند که ممکن است سفارت آمریکا برای آن ها مشکلاتی ایجاد کند.

مزایای تحصیل در آمریکا

کشور آمریکا همه ساله دانشجویان بین المللی زیادی را جذب می کند. استقبال دانشجویان جهان برای رفتن به دانشگاه ها و کالج های آمریکا بدون دلیل نیست. تحصیل در آمریکا مزایای بیشماری دارد که برخی از آن ها را برای شما بازگو می کنیم. آمریکا دارای دانشگاه های بسیار زیادی است که از نظر سطح علمی دارای مرتبه ی بسیار بالایی در بین دانشگاه های جهان می باشند. مقاطع تحصیلی متفاوت در این کشور تدریس می شود که همگی مورد تایید تمام کشور های جهان واقع می شود. به همین سبب دانشجویان می توانند مدارک معتبری از این دانشگاه ها بگیرند.

یکی دیگر از مزیت های تحصیل در آمریکا این است که دانشجویان خارجی و بین المللی نیز می توانند برای ادامه تحصیل به کالج ها و دانشگاه های دولتی این کشور بروند. در این کشور برای دانشجویان خارجی و بین المللی خدمات پشتیبانی فراوانی وجود دارد که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند.

هزینه ی تحصیل در آمریکا ممکن است برای برخی از دانشجویان بالا باشد و نتوانند این مبلغ را پرداخت کنندو این افراد فرصت این را دارند که از بورسیه های تحصیلی که در این کشور وجود دارد استفاده کنند. با تحصیل در آمریکا و دانشگاه های آن، به دلیل بالا بودن سطح علمی آن ها می توان در آینده موقعیت های شغلی مناسب تری را کسب کرد و تحصیلات جهانی بالاتری نسبت به همنوعان خود داشت.

دانشجویانی که در آمریکا تحصیل می کنند می توانند از بهترین و بروز ترین تکنولوژی های روز استفاده کنند. تجربه ی زندگی بهتر در فضایی پیشرفته و آرام و یادگیری بهتر زبان از دیگر مزایای تحصیل در آمریکا می باشد.