این شهرهای ایتالیا خانه هایشان را به قیمت یک دلار میفروشند

مراسم گرمی 2020 و بهترین آهنگ سال
ژانویه 27, 2020
استخدام در تسلا حتی بدون داشتن دیپلم
فوریه 4, 2020

این شهرهای ایتالیا خانه هایشان را به قیمت یک دلار میفروشند

این روزها احتمالا خبرهای مختلفی در مورد خانه های یک دلاری در ایتالیا به گوشتان رسیده است. اخیرا تارانتو به عنوان اولین شهر بزرگ ایتالیا هم به این کمپین پیوسته است. یعنی علاوه بر بعضی از روستاها و شهرهای قبلی، الان یک شهر بزرگ هم به فروش خانه هایش به قیمت یک دلار پرداخته است. ولی خب داستان چیست؟ یک دلار اصلا منطقی به نظر نمی رسد، پس دلیل این کاهش قیمت و معافیت‌ها چیست؟

Related image

چرا خانه‌های بیوونا (BIVONA) به قیمت یک دلار به فروش می‌رسند؟

بیوونا جزو شهرهای بسیار کوچکی در ایتالیا است که خانه‌هایی با قیمت کمتر از 10 دلار در آن یافت می‌شود. بسیاری از اهالی این شهر کوچک به دلیل مشکلاتی که برای زندگی در آنجا وجود داشته است به شهرهای بزرگ‌تر یا حومه شهرهای پرجمعیت مهاجرت کرده‌اند. یکی از مسئولان این شهر می‌گوید: «جمعیت بیوونا طی 40 سال گذشته حدوداً نصف شده است»؛ بنابراین قیمت پایین خانه در بیوونا در اصل برای جایگزینی جمعیتی است که از آنجا مهاجرت کرده‌اند. خانه‌هایی که قیمتشان از 1 دلار شروع می‌شود.

شرایط خرید چگونه است؟

Related image

شاید خیلی‌ها فکر کنند که این پیشنهاد بسیار عالی است! و منطق اقتصادی بسیار درستی دارد؛ اما در واقع کمتر کسی تمایل به خرید این خانه‌ها دارد. بیوونایی‌ها از خریداران می‌خواهند که بعد از خرید ملک به بازسازی آن بپردازند و در واقع سرمایه‌گذاری در قسمت بازسازی خانهِ خریداری‌ شده جزو شرایط خرید است. همچنین شرط دیگر برای خرید خانه، سپرده تضمینی 2750 دلاری در ازای تعمیرات است. البته پس از اتمام بازسازی این پول به صاحب‌خانه بازگردانده می‌شود.

تعمیرات باید حداکثر طی 4 سال به اتمام برسد. همچنین خریدارانی که تصمیم می‌گیرند به شهر بیوونا مهاجرت کنند می‌توانند از معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته‌ شده بهره‌مند شوند. شما هم در این فکر هستید که چطور می‌توانیم از جزئیات این خانه‌ها مطلع شویم؟ اطلاعات خانه‌های 1 دلاری قرار است در وب‌سایتی به آدرس comune.bivona.ag.it قرار بگیرد. در این وب‌سایت، نقشه، جزئیات و عکس‌های خانه‌ها منتشر می‌شود.

سایر گزینه‌های ارزان در ایتالیا

Related image

اگر بیوونا گزینه مطلوب شما نیست، در ایتالیا چند گزینه تخفیف‌دار دیگر نیز وجود دارد. همانطور که ذکر شد، تارانتو، اولین شهر بزرگ ایتالیاست که به این کمپین پیوسته است. موسوملی (Mussomeli) روستایی در جزیره سیسیل ایتالیا است که خانه‌هایی با قیمت کمی بیشتر از 1 دلار عرضه می‌کند. البته سپرده تضمینی در این روستا نسبت به بیوونا بیشتر است. در موسوملی سپرده‌ای 5600 دلاری از خریدار اخذ می‌کنند و 3 سال به او مهلت بازسازی می‌دهند. درواقع هم میزان سپرده بیشتر است و هم مدت بازسازی کمتر است.

شهر سوم هم سامبوکا (Sambuca) است که خانه‌های 1 دلاری را عرضه می‌کند. شرایط آن‌ها کمی سخت‌تر است. برای بازسازی باید 5700 دلار به‌عنوان تضمین بازسازی سپرده‌گذاری شود و فرایند بازسازی طی 3 سال پایان یابد. همچنین خریدار باید تعهد دهد که حداقل 17000 دلار برای بازسازی هزینه کند. با این حال شرایط خرید خانه در هرشهر با شهر دیگر متفاوت است و برای نحوه تحویل خانه های یک دلاری در ایتالیا باید هرکدام از شهرها به صورت جداگانه در اینترنت جستجو شود

 

منبع: لست سکند (با به روز رسانی)