تحصیل در سوئد ، شرایط و هزینه های تحصیلی و دانشگاه های معتبر

تحصیل در هلند
تحصیل در هلند و شرایط اخذ و دریافت اقامت تحصیلی
نوامبر 19, 2020
تحصیل در دانمارک
تحصیل در دانمارک ، شرایط مهاجرت تحصیلی ، مدارک مورد نیاز ، دانشگاه ها
نوامبر 22, 2020

تحصیل در سوئد ، شرایط و هزینه های تحصیلی و دانشگاه های معتبر

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد

کشور سوئد به لحاظ جغرافیایی در شمال اروپا قرار گرفته و در همسایگی با کشورهای فنلاند، دانمارک و نروژ قرار گرفته است که همه ی این کشورها در حوزه اسکاندیناوی قرار دارند. برای مهاجرت به این کشور روش های مختلفی وجود دارد که یکی از روش های آن تحصیل در سوئد می باشد.

تحصیل در سوئد به دلایل مختلف می تواند اتفاق بیفتد که یکی از دلایل آن می تواند نرخ پایین تورم و بیکاری باشد. سوئد از جمله کشورهای شاد و مرفه در دنیا می باشد که هر ساله مشتاقان زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. تحصیل در کشورهای اروپایی پیشرفته مزیت های بسیاری دارد و تحصیل در سوئد هم از این قضیه مستثنی نیست.

از جمله مزیت های تحصیل در سوئد می توان به ارائه بورسیه، امکان یافتن کار بعد از تحصیل، امکان کار در کنار تحصیل و پایین بودن شهریه های دانشگاه ها، آشنایی با فرهنگ های مختلف به دلیل تنوع فرهنگی موجود، کیفیت بالای سطح زندگی، وجود طبیعت زیبا و جذاب و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع اشاره کرد.

سیستم آموزش عالی سوئد هزینه های بسیاری را برای آموزش در بالاترین کیفیت انجام داده که همین امر نیز باعث جذب دانشجو از فرهنگ های مختلفی شده است. افرادی که برای تحصیل وارد سوئد می شوند باید با آگاهی کامل نسبت این کشور وارد آن شوند و از تمامی موارد آگاهی داشته باشند.

یکی از مهم ترین مسائلی که باید نسبت آن آگاهی داشته باشند هزینه های زندگی می باشد. هزینه زندگی در این کشور به دلیل کیفیت بالای زندگی کمی از کشورهای اروپایی دیگر بیشتر می باشد. ساختار درسی کشور سوئد با ساختار درسی کشورمان و بسیاری از کشورهای دیگر متفاوت است چرا که در نظام آموزشی این کشور دانشجو وادار به گذراندن چندین درس در کنار یکدیگر نیست.

دانشگاه های سوئد

سوئد همانند کانادا و بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر دارای چندین دانشگاه و کالج معتبر بین المللی می باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موسسه سلطنتی فناوری کی تی اچ
 •  دانشگاه استکهلم
 •  دانشگاه دفاع سوئد
 •  موسسه سلطنتی هنر
 •  دانشگاه لوند
 •  مدرسه اقتصاد استکهلم
 •  دانشگاه اوربرو
 •  دانشگاه کوده
 •  دانشگاه یوتبری
 •  کالج دانشگاهی West
 •  کالج دانشگاهی پرستاری Red Cross

شرایط تحصیل در  دانشگا های سوئد

سوئد برای دانشجویان خارجی یکی از بهترین گزینه های تحصیلی است چرا که شرایط سختی را برایشان ایجاد نمی کند، بلکه دانشجویان خارجی می توانند بدون هیچ گونه محدودیت زمانی کار کنند. بسیاری از دانشگاه های کشورهای اروپایی و آمریکایی، برای دانشجویان ساعات مشخصی تعیین می کنند اما سوئد برای کار دانشجویی هیچ محدودیت زمانی مشخص نکرده است.

دانشجویانی که تازه وارد سوئد می شوند برای دریافت خدمات سلامتی باید برای دریافت بیمه سلامت ثبت نام انجام دهند تا بتوانند از خدمات درمانی این کشور بهره مند شوند و در صورتی که فرد بیش از یک سال است که در سوئد مشغول به تحصیل می باشد شامل مزایای بیمه شهروندی می شود. یکی از الزامات شرایط پذیرش در این کشور و ادامه تحصیل در سوئد داشتن مدرک زبان انگلیسی یا سوئدی است که نشان دهند شما توانایی ادامه تحصیل به این زبان را دارید.