اخبار گوناگون
عضویت
images/iacf9.jpg_(1) (3).jpg

 

سفارت ایران در امریکا از سال 1980 تعطیل است. در این دوران 35 ساله، ساختمان سفارت ایران در واشنگتن متروکه باقی مانده است ولي دخل و تصرفي در آن صورت نگرفته است. با این حال روزنامه اورشلیم پست در مقاله ای مدعی شده است که امریکا به عمد از سفارت سابق ایران در واشنگتن محافظت می کند. در سال 2013 فردی به نام اریک اسماعیل پارنسی، که یک هنرمند امريكايي ایرانی تبار است اجازه یافت بعد از 34 سال از داخل این ساختمان بازدید کرده و تصاویری تهیه کند. آلبومی که این هنرمند تهیه کرد، نامش گالری ایام بود که در نمایشگاهی بین المللی در دوبی به نمایش درآمد. در ادامه تعدادی از این عکس ها را مشاهده خواهید نمود.

آخرین سفیر ایران در امریکا، آقای اردشیر زاهدی بود که در این ساختمان مشغول به کار بوده است. همچنین بنابرگزارش های متعدد شخصیت های مهم امریکایی نظیر الیزابت تیلور، باربارا والترز، اندی وارول ، فرانک سیناترا، سناتور ادوارد کندی و هنری کسینگر، وزیر امورخارجه وقت از این ساختمان بازدید کرده بودند. باربارا والترز، یکی از معروفترین شخصیتهای تلویزیونی امریکا و یکی از پایه گزاران شبکه خبری ABC امریکا در کتابش نوشته: آنجا که صحبت از اغراق، گزافه گویی هنری و لذت خالص درمیان باشد، در آن صورت، سفارت ایران، ساختمان شماره یک امریکا خواهد بود.

هم اینک جمهوری اسلامی ایران، در امریکا فقط یک دفتر حفاظت از منافع دارد که در بخشی از ساختمان سفارت پاکستان در واشنگتن واقع است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اریک پارنسی بر سردر سفارت سابق ایران در امریکا

 

 

 

 

رفرنسها:

برای مشاهده رفرنس تصاویر و توضیحات سفارت از روزنامه واشنگتن پست اینجا کلیک کنید

برای توضیح درمورد گالری ایام و اریک پارنسی اینجا کلیک کنید

برای صحبتهای باربارا والترز و فهرست شخصیت های مهم بازدید کننده سفارت ایران اینجا کلیک کنید.

برای مقاله اورشلیم پست در مورد حفاظت امریکا از ساختمان سفارت ایران اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

می توانید از دکمه فیسبوک زیر لایک یا نظرات خودتان را از همينجا بر روي فيسبوكتان ارسال كنيد.

برای عضویت در صفحه فیسبوک ما به ستون سمت چپ همین صفحه مراجعه فرمایید

 

 

 

 

 
 
موسسه مهاجرتی
ایرانیان امریکا

 
سازمان فرهنگی اجتماعی ایرانیان مقیم امریکا یک کمپانی خصوصی ولی وابسته به قوانین ایالات متحده می باشد که در زمینه ارائه خدمات شهروندی به ایرانیان مقیم در امریکا فعالیت می کند.  کاربران محترم می توانند در مورد سوالات و مشکلات خود در خصوص زندگی، کار، تحصیل و مهاجرت به امریکا با ما تماس بگیرند.
خدمات سازمان، شامل خدمات وکالتی برای مهاجران، خدمات دانشگاهی برای دانشجویان و خدمات مختلف دیگر برای کار و زندگی در امریکا می باشد.

ایمیل:  contact@persianamericans.org

پیغام مستقیم به مسنجر: (اینجا کلیک کنید)

 
به اینستاگرام ما بپیوندید